Cum sa te lasi de calculator ?!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
vLdw0w
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1052
Joined: 27 Apr 2009, 20:56
Detinator Steam: Da
Location: Bucureşti
Has thanked: 45 times
Been thanked: 58 times

13 Jan 2011, 14:24

Apucă-te de un sport , iesi afara cu prietenii si stai cât mai mult , fa-ţi o prietena , cumparaţi o consola gen XboX , PlayStation , invată / fa-ti temele.
"De dimineata pana seara trag la blunt trag la bong , sa nu se piarda starea nu mai vreau sa ma intorc."
RoyalServer
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

13 Jan 2011, 14:36

toica2 wrote:E foarte simplu eu fac in felu urmator , am antrenamente la lupte libere de la 7:00 la 10:00 , la 11:00 is acasa imi fac dus mananc plec la scoala , la 5 vin acasa, mananc ma echipez si plec la box pana la 7 si de la 7:30 cand ajung eu acasa ies un pic cu pretenii afara daca nu ma pun in pat si somn de voie.
Noul van damme , dati-va log out daca il suparati ...

@ Toti care i-ati dat asa zisele sfaturi stati 24/24 pe pc , copilul asta are 12 ani , ce oras ? Voi la 12 ani va duceati in oras la bere ?
@ Nu a zis nimeni ca e rau sa stai la pc chiar si atatea ore, tu esti mic asimilezi foarte repede, ai mintea limpede si fara griji, incearca sa inveti un limbaj de programare, photoshp , c++ orice ce te-ar putea ajuta pe viitor. Cumparati niste creioane si un bloc de desen, pune pe hartie tot ce iti trece prin cap, nu se stie niciodata cand iti descoperi vocatia pentru care ai fost creat, ca in principiu orice om dupa planeta asta este creat cu un anumit scop. Alta solutie ar fi sa te duci pe afara sa te bagi in seama cu copii de varsta ta, prin parcuri undeva in aproprierea casei, o sa fie greu la inceput, dar sunteti mici si va imprieteniti repede. Incearca sa iesi cu colegii din clasa ta, colegele, poate ei/ele au un grup de prieteni si te vor baga si pe tine.
Image
User avatar
raiden
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3260
Joined: 22 Jun 2009, 22:56
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Bucharest
Has thanked: 81 times
Been thanked: 218 times

13 Jan 2011, 14:45

IsTI37 wrote:Stai si mai mult la calculator, daca stai mult, inseamna ca nu stai destul.
Fa-ti un orar in care folosesti calculatorul.
astai raspunsu exact stai cat mai mult la pc si pana la urma o sa te plictisesti de el :)
RauLLiK
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 339
Joined: 02 Oct 2010, 23:23
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: SAMP.EFL.RO
SteamID: efl_ro
Has thanked: 18 times
Been thanked: 16 times
Contact:

13 Jan 2011, 14:55

Pune-ti windows 7 daca ai calculator mai slab , sa nu mearga nimica pe el si vezi ca te plictisesti dupa ce stai 2 ore sa intrii in my computer ! [Nu a fost o gluma]
Si edit : Voi astia care il puneti sa invete , eu de exemplu am o scarba sa deschid caiete / carti acasa si notele mele sunt de la 6 la 10 ... Nu cred ca am invatat 30 minute acasa in lunile astea [Nici la teze, nici la nimic ! ]
User avatar
UnforGiveN
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 601
Joined: 10 May 2008, 14:13
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Utilizator neserios (tepar)
Location: Pitesti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

13 Jan 2011, 17:46

Daca chiar crezi ca nu te poti lasa de el fa-l sa fie util , nu-ti mai pierde timpul cu cs , muzica si alte porcarii 24/24,incearca sa inveti ceva...din moment ce calculatoarele sunt ultima generatie si cam toti copii au unu poate aduce si lucruri folositoare,pune-te pe photoshop , adobe after effects , html , php si o sa-ti prinzi interesu...La 12 ani activitati in afara fotbal/baschet ce iti place + scoala, de ce nu le zici colegilor hai ba dupa ore la un fotbal , asa te prinzi si iesi .Din moment ce nu iesi afara imi dau seama ca nu ai prieteni ca nu cred ca ai refuza daca ti-ar zice unu hai pe afara , asa ca mai bine comunici tu cu ei nu cred ca vrei sa te casatoresti si sa te bati cu fitu pe calculator.Bafta.
ultras
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1230
Joined: 10 Mar 2008, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Ocupat
Detinator server CS: Da
SteamID: syntheticweed
Reputatie: Fost moderator ajutator
1.2/3
Location: Craiova
Been thanked: 37 times

13 Jan 2011, 21:34

Apuca-te de fumat . In acest fel o sa vezi cat timp o sa-ti pierzi simtindu-te bine . O sa dai pe acasa mai rar si totul o sa fie ok.
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

13 Jan 2011, 22:35

ultras wrote:Apuca-te de fumat . In acest fel o sa vezi cat timp o sa-ti pierzi simtindu-te bine . O sa dai pe acasa mai rar si totul o sa fie ok.
O idee mult prea tampita.

Iesi afara cu prietenii si joaca-te un fotbal sau ceva jocuri din astea cu mingea. Pe timp de iarna poti sa mergi la sanius. De iesit in oras nu prea ai ce face la 12 ani...eventual de la 15-16 in sus.

Sau inscrie-te la un sport. Vei fi prea obosit dupa 2 ore de antrenament si nu-ti mai arde de pc.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

13 Jan 2011, 22:45

Apucate de POLO, e super ok daca incepi de la varsta asta ;)!
# Daca tot nu te poti lasa de PC, fa-ti un blog. O sa pierzi dupa un timp multe ore pe el :). De exemplu eu pierd in jur de 2/3h pe zi prin blogosfera. Citesc peste 10 bloguri pe zi, las comentarii, etc. Din asta mai si invat cate ceva nou sau aflu o stire :P.
peasxxx
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 160
Joined: 06 Jan 2011, 17:17
Detinator Steam: Da
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

13 Jan 2011, 22:47

Apasa turn off si citeste o carte, doua, trei. :)
User avatar
fabr1s
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3197
Joined: 19 Jul 2010, 01:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: nu cunosc
Detinator server CS: nu am
SteamID: -
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : Pedro , Danny , daniakis, Dani
Arbitru cupă eXtreamCS 2014 ( Counter Strike 1.6 )
Fost Membru club eXtreamCS
Location: bucharest
Has thanked: 207 times
Been thanked: 222 times

13 Jan 2011, 22:55

ia pc-ul și urcă-l în pod , incearcă să faci cât mai multe lucruri fără să te gândești la pc , de exemplu : ieși pe afară , dute la un ping-pong , biliard , fotbal , ieși cu prietenii tăi pe la un suc - pizza , uită-te la TV , sunt o groază de emisiuni la care să te uiți !


ps : îți dau un sfat , la 12 ani ai tăi suferi prea mult , ne faci la hns x_X , ne bați b-( , ne înjuri , dacă la anii ăștia suferi , la liceu când o să te duci o să te bată ăia de te bagă în spital ! x_X
"Racing, competing, is in my blood, is part of me, is part of my life." Ayrton Senna
User avatar
union_
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 195
Joined: 13 May 2010, 16:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu am.
Detinator server CS: Nu
Has thanked: 34 times
Been thanked: 17 times
Contact:

13 Jan 2011, 23:02

Fa-ti prieteni daca nu ai , si stai cu ei afara , beti ceva barfe etc :P.
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 416 guests