Cum se populeza o comunitate/server

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1895
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 240 times
Contact:

19 May 2014, 15:18

sfaturi de *****... aproape oricine le stie + se fac comunitati in romania fara numar dar cu esec garantat 99.99%
+ ce comunitate detii tu ma? :))))) ma faci sa rad. daca scoti 5k vizite pe zi atunci ma contactezi ca sa-ti dau sfaturi pentru ati tripla vizitatorii . auzi cica staff +14 . doamne , iti trebuie minim 20+ ca sa fie o comunitate de succes + sa stie ceva acel om , nu cum esti tu : cs , cs si iar cs + cum faceti multi dintre voi: "membru cu numaru x are vip" si voi credeti ca imediat sar astia si isi fac cont. da ,intradevar isi fac cont si cand e ales vip-ul s-a dus tot ca nici ala nu mai intra
daca vrei o comunitate de succes trebuie sa investesti BANI IN EL NENE . deci s-a dus visul la 90% din forum , ca ei sunt niste copii mucosi
cat despre server , eu am 1 boost saptamanal la gtrs si imi sta calumea serverul deoarece am un mod de biohazard cat de cat placut si nu e oldschool ca altfel nu statea nimeni . trebuie sa vii cu ceva nou
RoyalServer
Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

19 May 2014, 16:03

Deja se face caterinca in acest topic.
Daca ai suma necesara si timp sa te ocupi de ce nu deschizi alte servere de jocuri? Sincer eu m-am saturat sa vad cum majoritatea ii copie pe "Cei de sus" cum ar fi aceasta comunitate de cs. Toti se intrec sa aiba cea mai "The best comunitate din ro, cu aceleasi jocuri invechite." ajungi acolo doar daca ai bani, si dupa un timp devii smecher si scoti profit din asta Parerea mea este ca din aceasta cauza exista asa multe comunitati; pentru ai stoarce de alocatii pe +,-14 ani.
Stay chill.
User avatar
Good.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 848
Joined: 17 Aug 2012, 10:04
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: []GooD[]
Location: Bucuresti
Has thanked: 188 times
Been thanked: 34 times
Contact:

19 May 2014, 17:48

Imi place ca sti sa plagiezi avatare.

Tu ai scris acolo ce ai vrea tu sa ai, nu? "Sa aiba propiul server Dedicat neaparat deoarece o comunitate care vrea sa fie de gaming depinde de un dedicat calumea." , hai nu zau? "Sa ofere servare de diverse jocuri." si mai bine. "In cazul servarelor de cs/samp sa detina un Addons / Gamemode foarte bine pus la punct si sa nu aibe buguri, un host de calitate superioara (nu inseamna krond/0ping sau alte prostii , un host adevarat inseamna sv_Dowloadurl automat ping 20-30 45 ping max.) si o echipa bine pusa la punct +14 ani.", sa-ti spulber toate visele? Un host bun chiar inseamna krond/zeroping/tni, DE CE? Pentru ca sunt cele mai vechi firme pe acest domeniu in Romania. Poate sa faca si altul ce au ei, dar nu rezista mai mult de 1 an. La tine toti trebuie sa fie +14 ani, adevaru e ca sunt oameni care la 14 ani gandesc ca unu de 20+, dar daca copilu ala e batut in cap, sincer n-ai ce face cu el.

Comunitatile noi care se bazeaza in special pe jocul counter-strike 1.6 nu au rezista si nu vor rezista mai mult de 1 an, MAXIM, e foarte mult un an, dar sa zicem. De ce? Chiar daca ai 100, 300, 500 de euro, te plictisesti sa bagi miiiiiiiiiiiiiiiiiiiii de euro in ceva care peste cativa ani va disparea si in plus nu castigi nici pe jumate pe cat bagi.

De ce nu se deschide o comunitate bazata pe L4D ? Sau alte jocuri noi? CSGO..., etc. Daca baiatul ala care face asta are bani (nu ma refer la 10, 50 euro.., ma refer la 100-200euro), poate popula foarte repede acea comunitate. (nu neaparat cu romani, romani nu prea se omoara cu jocurile astea, dar straini nu cred ca mai joaca cs 1.6 la fel cum jucau inainte)
User avatar
MrRock
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 289
Joined: 06 Jun 2013, 16:33
Detinator Steam: Da
CS Status: lene
Detinator server CS: Dea
Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

19 May 2014, 19:59

blackgate wrote:sfaturi de *****... aproape oricine le stie + se fac comunitati in romania fara numar dar cu esec garantat 99.99%
+ ce comunitate detii tu ma? :))))) ma faci sa rad. daca scoti 5k vizite pe zi atunci ma contactezi ca sa-ti dau sfaturi pentru ati tripla vizitatorii . auzi cica staff +14 . doamne , iti trebuie minim 20+ ca sa fie o comunitate de succes + sa stie ceva acel om , nu cum esti tu : cs , cs si iar cs + cum faceti multi dintre voi: "membru cu numaru x are vip" si voi credeti ca imediat sar astia si isi fac cont. da ,intradevar isi fac cont si cand e ales vip-ul s-a dus tot ca nici ala nu mai intra
daca vrei o comunitate de succes trebuie sa investesti BANI IN EL NENE . deci s-a dus visul la 90% din forum , ca ei sunt niste copii mucosi
cat despre server , eu am 1 boost saptamanal la gtrs si imi sta calumea serverul deoarece am un mod de biohazard cat de cat placut si nu e oldschool ca altfel nu statea nimeni . trebuie sa vii cu ceva nou
;) nu detin dar sunt in una gamelife Gmod , sa investit si se investeste mult , si sa stiti si voi o "comuntiate de gaming" nu inseamna numa cs/samp/mc/metin/ inseamna taote jocurile ce se pot juca mp . de la bf4 pana la Unreal tournament 1998 ...
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

19 May 2014, 22:08

Degeaba ai content de calitate daca tot nu stie nimeni de tine..
Image
User avatar
breaking
Utilizator banat
Utilizator banat
Posts: 319
Joined: 19 May 2014, 21:53
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 93.119.25.92:27015
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Nume anterior: ionutFTW
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

19 May 2014, 22:45

admini +14 :))))
Image
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

20 May 2014, 00:38

Mi-e dor de 2005-2008 cand puteai sa joci linistit si nu erau 1000 de servere, toate pline cu roboti. Atunci intr-adevar lumea interactiona si se bucurau toti, atat de server cat si de forum.
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information