Cum populezi un forum?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

14 Jun 2015, 18:46

Ndyc3 wrote:
ericsp wrote:
florinxDD wrote:a fost vina ta ca ai dat primul, dupa ce da massul ii dai bani si nu direct toata suma. Ca sa fii sigur ca da mass, roaga un prieten sa-l adauge pe respectivul in lista, sau fa-ti un inca un ID si adauga-l sa vezi daca il primesti pe ambele id-uri. Fa un server de 1.6 sau GO si baga bani sa-l populezi, fara un server intr-o comunitate e destul de greu.
O sa iau de la truehost a lui Rackem. Bag 40 de lei pe host, 10 lei pe boost. Va fi classic mod. Mersi de propuneri :) Sper sa evoluez cat mai mult.

Ahaha cu 50 de lei involuezi :)) Sa ai un server cat de cat populat ai nevoie de 100 de euro lunar, pe putin :)
De unde scoti tu sumele astea exorbitante?!
Inactiv o perioada nedeterminata
RoyalServer
User avatar
Ndyc3
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1222
Joined: 30 Jan 2012, 17:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Location: France
Has thanked: 16 times
Been thanked: 62 times

14 Jun 2015, 18:48

Vladute, un host bun krond e 25 de euro , un boost lunar 50 ! ;) deci .... gandeste-te :)
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

14 Jun 2015, 19:08

Ndyc3 wrote:Vladute, un host bun krond e 25 de euro , un boost lunar 50 ! ;) deci .... gandeste-te :)
Cine a zis ca ai nevoie de lunar ca sa populezi un sv? /:)
Inactiv o perioada nedeterminata
User avatar
six6six.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 12 Aug 2013, 13:50
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 1 luna.
Has thanked: 24 times
Been thanked: 65 times

14 Jun 2015, 19:16

Prima data trebuie sa te gandesti ca un forum e ca o pi*da, daca arata bine la prima vedere o sa incerci ceva cu ea, daca nu, o lasi balta.
Infatisarea forumului tau e jalnica. Fara suparare.
If a regular guy like me could kill the most powerful man in the city, what good was all his power? It seemed to me that no matter how strong someone is, there'll always be somebody stronger to clip his wings.
naeionut51
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 93
Joined: 10 Jun 2015, 18:09
Detinator Steam: Da
SteamID: starofgames
Fond eXtream: 0
Location: Târgoviște , Dâmbovița , România

14 Jun 2015, 19:23

six6six. wrote:Prima data trebuie sa te gandesti ca un forum e ca o pi*da, daca arata bine la prima vedere o sa incerci ceva cu ea, daca nu, o lasi balta.
Infatisarea forumului tau e jalnica. Fara suparare.
adica are o piz** urata?:))))
User avatar
flosstradamus
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 162
Joined: 04 Jun 2015, 16:47
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

14 Jun 2015, 20:06

naeionut51 wrote:
six6six. wrote:Prima data trebuie sa te gandesti ca un forum e ca o pi*da, daca arata bine la prima vedere o sa incerci ceva cu ea, daca nu, o lasi balta.
Infatisarea forumului tau e jalnica. Fara suparare.
adica are o piz** urata?:))))
Eşti cam prost, vrei să ştii de ce? Păi, principalul motiv ar fii că râzi ca un retardel la glumele tale, gen ":))))" chiar şi prin semne, al doilea motiv ar fii că te întreci în prostie cu glumele tale de căcat, dacă vrei îţi mai spun.

Apropo, ironie 0
Last edited by The Kalu on 14 Jun 2015, 21:58, edited 1 time in total.
Reason: Limbaj/Atac la persoana.
PHP Developer
User avatar
danny eXtream
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1750
Joined: 17 Apr 2012, 16:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv !!!!!
Detinator server CS: Nu.
SteamID: warrez12
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
1.5/3
Location: Italia
Has thanked: 83 times
Been thanked: 184 times
Contact:

14 Jun 2015, 20:28

la ce forum ai tu nu prea vad sa il populezi rapid , poate chiar deloc . Ai nevoie de ceva diferit fata de altele care is destul de populate , lumea nu prea o mai arde pe forumuri .
eventual o pagina de facebook , niste tutoriale bune , mass-uri pe messenger , un canal youtube + tutoriale video , inscriere pe forumuri unde e permisa reclama , parteneriate , rogi 2 , 3 prietenii sa iti posteze forumul pe fb , reclama pe extreamcs sau altele . Cam asta as face eu daca mi-as deschide un forum .

@ Mi-am facut is eu cont la tine , apropo este un alt forum acelasi nume doar ca .ro deci L-) :troll
Nu folosesc messenger , nu sunt intermediar si fac tranzactii foarte rar chiar deloc .

SITE DE Traslochi
Facebook Traslochi
Pentru persoanele care sunt in Provincia Lombardia fac traslochi la preturi bune , mai sus pagina de facebook si site-ul .
PS. Doar pentru cei interesati , ceilalti sa se abtina !!


Inactiv
User avatar
BEC-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 186
Joined: 21 May 2015, 21:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: https://evict.ro/snd
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Jun 2015, 20:32

depinde carei categorii de 'gameri' te adresezi
pentru categoria copii de 14 ani e simplu, vezi un forum de succes, copiezi tot de pe el pana la cea mai mica virgula si aia e
copiilor daca le dai ceva nou, nu le place, pentru ca sunt invatati cu aceleasi comunitati de raha/t

cam asta e categoria in care te incadrezi tu, nu poti face un forum bine pus la punct din toate punctele de vedere fara cunostinte, iar ale tale sunt putin peste 0
un smecher
User avatar
ericsp
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 284
Joined: 11 Jan 2015, 13:08
Detinator Steam: Da
SteamID: getmesomedonuts
Reputatie: Manager bhop.eXtreamCS.com
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

14 Jun 2015, 22:09

BEC- wrote:depinde carei categorii de 'gameri' te adresezi
pentru categoria copii de 14 ani e simplu, vezi un forum de succes, copiezi tot de pe el pana la cea mai mica virgula si aia e
copiilor daca le dai ceva nou, nu le place, pentru ca sunt invatati cu aceleasi comunitati de raha/t

cam asta e categoria in care te incadrezi tu, nu poti face un forum bine pus la punct din toate punctele de vedere fara cunostinte, iar ale tale sunt putin peste 0
Si de unde stii tu ce cunostine am eu ? 8->
Cred ca avem aceeasi vechime in d-eastea.
Primul meu forum l-am avut in 2012. http://www.cstroll.ro era :) TOP 10 cele mai bune forumuri din romania de gaming.
Am cunostinte mari, foarte mari in forumuri. Deci te rog frumos sa nu te mai bagi ca musca-n ciorba si sa dai o sugestia utila, nu o simpla descurajare.
Aia orice gorila o poate da, in schimb o sugestie ar fi foarte apreciata.
BHOP.HOWL.RO | !WS !KNIFE !BATTLEPASS | 102.4 TICK | #1 IN ROMANIA
User avatar
skyzen.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 206
Joined: 12 Jun 2015, 12:28
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
SteamID: georgeeeeee
Fond eXtream: 0
Location: Ploiesţi
Contact:

14 Jun 2015, 22:21

flosstradamus wrote:Dacă e ăla din semnătura n-ai şanse.
^:)^
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

14 Jun 2015, 23:08

tu crezi ca totul se face asa usor, platesti pentru populare si gata, ai zeci de mii de useri pe el. sa-ti zic ceva, tema e varza, ai minibannerele alea la Counter-Strike 1.6 etc, exact cum au enspe mii de comunitati. ai cs in nume, dar tu te bagi si in samp si minecraft ("Totul despre SAMP pe forumul nostru!"). zici ca forumul tau se bazeaza pe gaming, dar tu ai categorii cu teme, limbaje de programare si sisteme de operare. in primul rand ca sa ai o comunitate bazata pe gaming trebuie sa ai o tema unica, o structura unica, servere populate sau tutoriale create, nu copiate, sau review-uri la diferite jocuri sau orice altceva, dar sa nu fie copiat.
User avatar
BEC-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 186
Joined: 21 May 2015, 21:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: https://evict.ro/snd
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Jun 2015, 23:18

ericsp wrote:
BEC- wrote:depinde carei categorii de 'gameri' te adresezi
pentru categoria copii de 14 ani e simplu, vezi un forum de succes, copiezi tot de pe el pana la cea mai mica virgula si aia e
copiilor daca le dai ceva nou, nu le place, pentru ca sunt invatati cu aceleasi comunitati de raha/t

cam asta e categoria in care te incadrezi tu, nu poti face un forum bine pus la punct din toate punctele de vedere fara cunostinte, iar ale tale sunt putin peste 0
Si de unde stii tu ce cunostine am eu ? 8->
Cred ca avem aceeasi vechime in d-eastea.
Primul meu forum l-am avut in 2012. http://www.cstroll.ro era :) TOP 10 cele mai bune forumuri din romania de gaming.
Am cunostinte mari, foarte mari in forumuri. Deci te rog frumos sa nu te mai bagi ca musca-n ciorba si sa dai o sugestia utila, nu o simpla descurajare.
Aia orice gorila o poate da, in schimb o sugestie ar fi foarte apreciata.
tu nu ma cunosti copile, veziti de treaba ta ca nu te compari cu mine
un smecher
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information