Cum poti face bani cu google?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

02 May 2017, 17:07

IsTI37 wrote:Nu mai merge nimic bine pe google, au probleme cu advertiserii.

Pe youtube canale care făceau câteva zeci de mii de euro abia mai fac ceva bani, la fel și pe adsense.
Nu cred. Esti primul care zice asta.
RoyalServer 2
User avatar
KaponeGuard
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1376
Joined: 27 Aug 2015, 20:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Business
Detinator server CS: NU
SteamID: djGreNN
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: El Salvador
Contact:

02 May 2017, 18:23

gloryous wrote:
IsTI37 wrote:Nu mai merge nimic bine pe google, au probleme cu advertiserii.

Pe youtube canale care făceau câteva zeci de mii de euro abia mai fac ceva bani, la fel și pe adsense.
Nu cred. Esti primul care zice asta.
Sincer ce a spus el , am auzit și eu ...
În ziua de azi numărul celor care au făc bani pe net sa mărit foarte mult, de asta cei care susțineau ideea banilor online s-au gândit să scadă câștigul. Asta îl arata drept exemplu chiar cei de la adsense.
Dar având în vedere că și un câștig de 10/20 lei este un câștig , presupun că poți face niste bani cu care sa îți demonstrezi că încă și în ziua de azi de poate , tocmai de asta am întrebat cum poți face acest lucru. După cum ai văzut au apărut și "maturii internetului" care critică fara sa cunoască și fără să aibă vreo idee despre cum poți face bani pe net, dar cum pe acest forum se postează pentru +1 sunt multi care fac asta pentru un post inutil in plus. Oricum eu sunt "copil de 12/13 ani care nu am habar" așa că îi las sa se bucure și ei că au acces la internet (îl fura de la vecini, că ei abia au 10 lei pentru o pâine) și nu-mi pun mintea cu ei,dacă aș gândi că și ei, as începea să îi înjur și să le arat că sunt și eu matur că și cei de vârsta lor, incep sa critice,înjură,totul pentru +1
Demonstrezi că ești matur dacă nu îți pui mintea cu cei care îți comentează , sa nu le răspunzi la postarea lor asta arata maturitatea din acest forum, sa vezi că au comentat inutil și îi lași fara sa le răspunzi adresandu-le înjurături, multi cred că dacă nu le răspunzi , criticile și înjurăturile primite sunt reale și acceptate ;)
User avatar
Juli
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 478
Joined: 06 Apr 2016, 14:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

02 May 2017, 20:56

IsTI37 wrote:Nu mai merge nimic bine pe google, au probleme cu advertiserii.

Pe youtube canale care făceau câteva zeci de mii de euro abia mai fac ceva bani, la fel și pe adsense.
Youtube e mort, adsense a scazut cu 50% fata de acum 2 ani. Pe youtube faceam in medie 3-6 euro pe luna, acum cand ma uit la ultimele 28 de zile, 6 centi. =)))
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

02 May 2017, 21:31

IsTI37 wrote:Nu mai merge nimic bine pe google, au probleme cu advertiserii.

Pe youtube canale care făceau câteva zeci de mii de euro abia mai fac ceva bani, la fel și pe adsense.
Și din ce se face bani online la ora actuala ?
Image
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

02 May 2017, 23:25

GYUKY wrote:
IsTI37 wrote:Nu mai merge nimic bine pe google, au probleme cu advertiserii.

Pe youtube canale care făceau câteva zeci de mii de euro abia mai fac ceva bani, la fel și pe adsense.
Și din ce se face bani online la ora actuala ?
Magazine online cu dropshipping axate pe international.
ecstasy2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 114
Joined: 28 Feb 2016, 16:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

04 May 2017, 14:47

GYUKY wrote:
IsTI37 wrote:Nu mai merge nimic bine pe google, au probleme cu advertiserii.

Pe youtube canale care făceau câteva zeci de mii de euro abia mai fac ceva bani, la fel și pe adsense.
Și din ce se face bani online la ora actuala ?
Din trading. Altcoins (etherum, litecoin, xmr, waves etc)
https://coinmarketcap.com/currencies/monero/

Eu am facut 5 mii ultima seara datorita unei predictii pump/dump.
Ps - e un domeniu in care ai nevoie sa rasfoiesti & si sa rasfoiesti & si sa rasfoiesti...internetul.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

06 May 2017, 23:30

@KaponeGuard - ceea ce ai zis in ultimul post, e o magarie foarte mare..
Oke deci, adsense nu it bagi tu asa foarte usor pe blog/site. Au aia niste conditii de nu ai idee, eu acum ma chinui cu un site pe international sa imi fie aprobat contul sa nu mai zic pe romania.

Daca ai un blog, nu te platesti nici dracu sa scrii pe el, daca esti destept te bagi in seama cu cei care fac seo, si abia apoi ei iti trimit bani sa le pui linkuri in noile tale articole. Dar asta, abia in cel mai bun caz peste 1 an de la crearea blogului ca pentru seo e important relevanta, metricii precum PR, DA, PA etc..

Pe urma, bani din reclame de pe blog, aici iar ai nevoie de cativa ani sa ridici site-ul si sa ai un anumit public tinta.

Banii se fac usor pe net dupa ce ai in spate cativa ani de esecuri si afli exact cum se fac, ca nici dracu nu iti zice tie aici cum se fac adevaratii bani pe net.

Dar ca idee, merge foarte bine afilierea chiar si in Romania pe anumite nise si daca esti bun la ppc, social media, site-uri cu informatii (faci un site, timp de 1/2 ani bagi articole pe el de minim 500 cuvinte, mai bagi inca vreo 1000/2000 lei in seo si pe urma vinzi advertoriale adica faza cu linkurile de mai sus), social media(facebook si instagram in special), dropshipping in special cu amazon, content writing daca esti bun la scris ca si freelancer si seo(cam riscant dar daca te ti de treaba..).

Pagina de facebook nu se conecteaza un la un blog/site ci pur si simplu ii dai numele site-ului si cu niste pluginuri wordpress o atasezi in anumite locuri pe site, sa intelegi mai bine.

@Juli - daca ai content pentru romania, da dar incearca sa iesi putin pe international sa vezi cum sta treaba, asta asa ca idee! Iar adsense plateste mai bine ca toti competitorii sai, nu prea cred ca a scazut atat de mult, dar cine stie, nu cunosc atat de bine situatia de acum 4+ ani..

Bafta multa, ca ai nevoie!
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

07 May 2017, 01:17

Legat de youtube si implicit de google. De curand s-au retras in jur de 25 de firme care cumparau publicitate, cel putin pe youtube. Vorbim aici de marii jucatori, nu de persoanele care-si cumpara reclame la vide-urile de pe youtube sau vanzatori locali(indiferent de tara), deci bani din reclamele de youtube nu mai faci. Lucrul asta s-a intamplat deoarece s-au gasit video-uri cu teme rasiste sau care instigau la ura(vorbim doar de canale mari) si automat s-au distantat de toata treaba asta cu youtube, pentru a nu le afecta imaginea. Cel mai mare aport la chestia asta a avuto presa, deoarece au pus presiune pe imaginea marilor companii si acestea s-au retras.
User avatar
Juli
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 478
Joined: 06 Apr 2016, 14:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

07 May 2017, 01:22

krystann wrote:@KaponeGuard - ceea ce ai zis in ultimul post, e o magarie foarte mare..
Oke deci, adsense nu it bagi tu asa foarte usor pe blog/site. Au aia niste conditii de nu ai idee, eu acum ma chinui cu un site pe international sa imi fie aprobat contul sa nu mai zic pe romania.

Daca ai un blog, nu te platesti nici dracu sa scrii pe el, daca esti destept te bagi in seama cu cei care fac seo, si abia apoi ei iti trimit bani sa le pui linkuri in noile tale articole. Dar asta, abia in cel mai bun caz peste 1 an de la crearea blogului ca pentru seo e important relevanta, metricii precum PR, DA, PA etc..

Pe urma, bani din reclame de pe blog, aici iar ai nevoie de cativa ani sa ridici site-ul si sa ai un anumit public tinta.

Banii se fac usor pe net dupa ce ai in spate cativa ani de esecuri si afli exact cum se fac, ca nici dracu nu iti zice tie aici cum se fac adevaratii bani pe net.

Dar ca idee, merge foarte bine afilierea chiar si in Romania pe anumite nise si daca esti bun la ppc, social media, site-uri cu informatii (faci un site, timp de 1/2 ani bagi articole pe el de minim 500 cuvinte, mai bagi inca vreo 1000/2000 lei in seo si pe urma vinzi advertoriale adica faza cu linkurile de mai sus), social media(facebook si instagram in special), dropshipping in special cu amazon, content writing daca esti bun la scris ca si freelancer si seo(cam riscant dar daca te ti de treaba..).

Pagina de facebook nu se conecteaza un la un blog/site ci pur si simplu ii dai numele site-ului si cu niste pluginuri wordpress o atasezi in anumite locuri pe site, sa intelegi mai bine.

@Juli - daca ai content pentru romania, da dar incearca sa iesi putin pe international sa vezi cum sta treaba, asta asa ca idee! Iar adsense plateste mai bine ca toti competitorii sai, nu prea cred ca a scazut atat de mult, dar cine stie, nu cunosc atat de bine situatia de acum 4+ ani..

Bafta multa, ca ai nevoie!
F greu pe international. Atat la content cat si la seo.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information