Cum poti vorbi 25h din 24h la telefon ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7126
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 446 times

30 Jan 2016, 00:46

RoyalServer
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 15 times
Contact:

30 Jan 2016, 00:53

Apai e telekom :)) la ce te asteptai?
Discord: lucifer_xro
User avatar
mcristian
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1418
Joined: 30 Jul 2012, 20:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 240 times
Been thanked: 59 times

30 Jan 2016, 03:48

daca faci conferinta cu multe persoane se taxeaza in functie de cate persoane sunt in conferinta
Daca bagi 2 persoane intr-o conferinta si vorbesti 5 minute , o sa fi taxat pe 15 minute fiindca sunt deja 3 oameni conferinta.
Daca cititi contractele pe care le semnati va dati seama de niste chestii pe care nu le scoate nimeni in evidenta pentru a atrage lumea
practic , omul ce a facut videoclipul e dobitoc...
exy wrote:Semifinalele si finala mica se vor juca maine (23.08).
Finala mica:

Code: Select all

tbd V tbd ora 22:00 bo3
exy wrote:
Specii. wrote:Frumos,in finala mica joaca tbd singur.
tbd = to be decided
Trebuie sa-ti traduc si to be decided ce inseamna ? :thinking:
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

30 Jan 2016, 10:18

mcristian wrote:daca faci conferinta cu multe persoane se taxeaza in functie de cate persoane sunt in conferinta
Daca bagi 2 persoane intr-o conferinta si vorbesti 5 minute , o sa fi taxat pe 15 minute fiindca sunt deja 3 oameni conferinta.
Daca cititi contractele pe care le semnati va dati seama de niste chestii pe care nu le scoate nimeni in evidenta pentru a atrage lumea
practic , omul ce a facut videoclipul e dobitoc...
Gresit, omul are perfecta dreptate. Cand vinzi un abonament de telefonie cu minute NELIMITATE te astepti sa nu ai limita, ca de aia este NELIMITAT. Prin urmare poti vorbi si cu 5 persoane in conferinta si sa strangi si 48h vorbite in 24h intrucat ai un abonament cu minute NELIMITATE sau mai bine spus NECONTORIZATE..
Daca tu imi spui mie in oferta ca am minute nelimitate si apoi imi suspenzi abonamentul pe motivul ca am vorbit prea mult mi se pare putin cam inselaciune. Pe principiul tu plateste-mi o gramada de bani pentru un abonament cu minute nelimitate, dar sa sti ca am sa te limitez la 1440 minute/zi.
Pe acelasi principiu iti vand o masina cu 200cp, dar sa sti ca iti limitez puterea la 100cp. De ce ai mai plati pentru o masina cu 200cp limitata la 100cp cand iti poti lua una direct cu 100cp pentru care platesti de x ori mai putin ?
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

30 Jan 2016, 11:40

Astia de la telekom mereu au fost niste idioti, si inainte cand era cosmote si acum. Am avut destule probleme cu ei.
@mcristian nu citeste toata lumea contractele, ce zici tu e valabil dar cei de la telekom au pus "limita" la "nelimitat" Daca tu faci conferinta cu 40 de persoane si stai o ora, doua, si la un moment dat vezi ca primesti un mesaj in care sa iti spuna ca ai atins "limita" la un serviciu "nelimitat" nu e normal sa faci asa ? Bine, a gresit jurnalistu asta sau ce e el cand a zis de 25/24.
Alte firme cum respecta termenul nelimitat si astia nu ? La Digi de exemplu se respecta ce inseamna "nelimitat".
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

30 Jan 2016, 12:01

Am impresia ca nenea suna un numar personal de Vodafone pentru acele puncte cu care iti poti lua telefoane.

Nu-s astia de la Telekom prosti si din ce se aude, s-a sesizat si VDF in legatura cu asta.

Iar luna trecuta, Telekom a restrictionat inscrierea in promotia aceea.
Image
Image
Image
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

30 Jan 2016, 12:10

WTF. Exact la asta mă uit eu acum https://www.youtube.com/watch?v=1Fr1P3La9jo =))
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8140
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

30 Jan 2016, 12:58

Inca un motiv in plus pentru care nu recomand serviciile celor de la Telekom. Image
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

30 Jan 2016, 13:04

Taranul asta voia sa-si ia telefon gratuit de la Vodafone vorbind ... cred ca stiti de promotia aia! Ce a facut Telekom a facut si Orange pentru ca se fura bani legal prin interconectare! Asa e cand esti taran si nemultumit ca nu poti frauda... de ce *** ai vorbi non-stop ? E ca la RDS DIGI = Internet mobil nelimitat doar ca ai numai 5GB si dupa bataie de joc ... asa si cu minutele!
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
S0imuL
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 634
Joined: 06 Aug 2009, 02:14
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: SEBA!
Membru Club eXtreamCS (4 feb)
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 53 times
Been thanked: 44 times

30 Jan 2016, 16:14

Totusi minutele sunt alocate si aiurea.
De exemplu daca eu vorbesc 1 secunda practic imi ia un minut din optiune.
Daca vorbesc cate 1 secunde timp de 60 sec inseamna ca vorbesc 60 min. Cam asa si cu operatorii astia
User avatar
mcristian
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1418
Joined: 30 Jul 2012, 20:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 240 times
Been thanked: 59 times

30 Jan 2016, 19:06

Vlad wrote:Astia de la telekom mereu au fost niste idioti, si inainte cand era cosmote si acum. Am avut destule probleme cu ei.
@mcristian nu citeste toata lumea contractele, ce zici tu e valabil dar cei de la telekom au pus "limita" la "nelimitat" Daca tu faci conferinta cu 40 de persoane si stai o ora, doua, si la un moment dat vezi ca primesti un mesaj in care sa iti spuna ca ai atins "limita" la un serviciu "nelimitat" nu e normal sa faci asa ? Bine, a gresit jurnalistu asta sau ce e el cand a zis de 25/24.
Alte firme cum respecta termenul nelimitat si astia nu ? La Digi de exemplu se respecta ce inseamna "nelimitat".
In contract e scris altceva si ei isi fac datoria. Noi suntem de vina ca nu citim ce semnam.
In cazul de fata ei ar trebui dati in judecata pentru inselaciune. Practic spun ceva si ofera altceva doar sa atraga pe piata.
exy wrote:Semifinalele si finala mica se vor juca maine (23.08).
Finala mica:

Code: Select all

tbd V tbd ora 22:00 bo3
exy wrote:
Specii. wrote:Frumos,in finala mica joaca tbd singur.
tbd = to be decided
Trebuie sa-ti traduc si to be decided ce inseamna ? :thinking:
User avatar
Skadred [;x]
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 542
Joined: 24 Nov 2012, 10:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Pipitzele o ia razan :))
Detinator server CS: Da
SteamID: OFF
Has thanked: 85 times
Been thanked: 30 times
Contact:

30 Jan 2016, 19:25

mcristian wrote:
Vlad wrote:Astia de la telekom mereu au fost niste idioti, si inainte cand era cosmote si acum. Am avut destule probleme cu ei.
@mcristian nu citeste toata lumea contractele, ce zici tu e valabil dar cei de la telekom au pus "limita" la "nelimitat" Daca tu faci conferinta cu 40 de persoane si stai o ora, doua, si la un moment dat vezi ca primesti un mesaj in care sa iti spuna ca ai atins "limita" la un serviciu "nelimitat" nu e normal sa faci asa ? Bine, a gresit jurnalistu asta sau ce e el cand a zis de 25/24.
Alte firme cum respecta termenul nelimitat si astia nu ? La Digi de exemplu se respecta ce inseamna "nelimitat".
In contract e scris altceva si ei isi fac datoria. Noi suntem de vina ca nu citim ce semnam.
In cazul de fata ei ar trebui dati in judecata pentru inselaciune. Practic spun ceva si ofera altceva doar sa atraga pe piata.
E nelimitat in limita bunului simt..ceea ce lui ii lipseste..si cum au spus si cei de sus , probabil vorbea ca sa faca puncte pe Vodafone . Nu cred ca tie ti-ar convenii treaba asta cum nici lor nu le convine . Stai linistit si daca ii da in judecata nu o sa le faca nimic..sunt destule usi de iesire in contracte :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information