Cum e prin germania?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

28 Jan 2018, 12:13

Extaz.DevilX wrote:Vin strainii s-a lucreze la noi, iar noi ce facem ? Mergem la ei in tara s-a lucram ?
Care straini vin la noi sa lucreze? Asiatici si indieni care se multumesc pe plata putina si munca multa.
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
RoyalServer
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

28 Jan 2018, 13:15

TZACANEL wrote:La puf cat e tariful? :kappa:
50 de euro, 20 intrarea si 30 sa o alegi :)))
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3643
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 59 times

28 Jan 2018, 13:23

TZACANEL wrote:La puf cat e tariful? :kappa:
Unde stau eu si cu 20 de euro te rezolva unele.
Laur, depinde ce vrei sa stii, eu stau in Nurnberg de cateva luni si nu stiu absolut nimic in germana, peste tot unde am fost la lucru pana acum, romana sau engleza.
User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2977
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

28 Jan 2018, 13:39

Laur eXtream wrote:Care stati prin Germania chiar acum? Cum e pe acolo?
ai plecat de frica mea din Anglia
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

28 Jan 2018, 18:32

Serg12 wrote: Adevarat, America si din punctul meu de vedere si Canada sunt cele mai bune tari in care pot sa "traiesti", dar si cele mai plictisitoare, nu este ca Romania, unde distractia de acolo este traita la maxim.
Cum să scrii asta? :iobagg: :pogchamp: :omfg:

În orice țară din Europa mergi este cu mult mai bine decât în România și nu vorbim doar de partea financiară. Nu toată lumea pleacă pentru bani.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

28 Jan 2018, 18:35

grande_ecks wrote:
Serg12 wrote: Adevarat, America si din punctul meu de vedere si Canada sunt cele mai bune tari in care pot sa "traiesti", dar si cele mai plictisitoare, nu este ca Romania, unde distractia de acolo este traita la maxim.
Cum să scrii asta? :iobagg: :pogchamp: :omfg:

În orice țară din Europa mergi este cu mult mai bine decât în România și nu vorbim doar de partea financiară. Nu toată lumea pleacă pentru bani.
in orice tara din europa de nord vrei sa zici

si nu e adevarat, rar cei care pleaca din alte cauze decat saracia si si mai rar sunt care pleaca si sunt si fericiti acolo departe de familie si de casa

fiecare tara are problemele ei, nu stiu de unde atata ura pe tara voastra si nu stiu de ce nu sunteti in stare sa vedeti si partile bune de a sta in romania
User avatar
uatdafac.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2180
Joined: 26 Nov 2011, 08:20
Detinator Steam: Da
SteamID: uatdafac3
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Nume anterior : baietzelu.
Location: Arad
Has thanked: 234 times
Been thanked: 74 times

28 Jan 2018, 18:52

sound wrote:
fiecare tara are problemele ei, nu stiu de unde atata ura pe tara voastra si nu stiu de ce nu sunteti in stare sa vedeti si partile bune de a sta in romania
pai care sunt partile bune de a sta in romania? :')
Citeste regulamentul.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

28 Jan 2018, 18:56

uatdafac. wrote:
sound wrote:
fiecare tara are problemele ei, nu stiu de unde atata ura pe tara voastra si nu stiu de ce nu sunteti in stare sa vedeti si partile bune de a sta in romania
pai care sunt partile bune de a sta in romania? :')
daca nu esti in stare sa le vezi nici n-are importanta
User avatar
sEEk;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 614
Joined: 01 Jul 2013, 01:03
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

28 Jan 2018, 19:04

Salut Laur. Și eu plec în Germania luna viitoare. La 23 de km de Dormund, în Werne. Unchiul meu e plecat în Germania de cel puțin 6 ani și nimeni nu s-a comportat cu el cum spun unii pe aici. Dacă îți vezi de treabă și muncești, ești respectat.

Iar că venii vorba de țara noastră, da, o țară frumoasă. Avem mare, avem munte, avem zone turistice frumoase. Dar nu avem destui bani ca să ne putem bucura de ele. Așadar, cei ce aleg alte țări unde să muncească, o fac pentru un salariu mai bun, și un trai mai bun pe viitor aici în țară.
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

28 Jan 2018, 19:06

sound wrote: in orice tara din europa de nord vrei sa zici

si nu e adevarat, rar cei care pleaca din alte cauze decat saracia si si mai rar sunt care pleaca si sunt si fericiti acolo departe de familie si de casa

fiecare tara are problemele ei, nu stiu de unde atata ura pe tara voastra si nu stiu de ce nu sunteti in stare sa vedeti si partile bune de a sta in romania
În orice țară. Da, majoritatea pleacă din cauza situației financiare, însă sunt extrem de mulți români care au o situație financiară foarte bună și pleacă. Îi poți întreba de ce sau mai bine poți să mergi în câteva vacanțe prin afară și o să ai răspunsul la multe întrebări.

Nu are nimeni ură pe țara lui, toată lumea își iubește țara dar din punctul meu de vedere se va ajunge mult mai rău decât este acum. Probabil voi nu știți ce sistem de educație, sănătate au cei din afară sau cum se rezolvă și să plătește totul online. Cum îți zâmbește fiecare om pe stradă și dacă te vede supărat te oprește și te întreabă dacă ești bine. Cum guvernul îți returnează bani din taxe dacă ai plătit prea mult sau cum te ajută guvernul în caz că ești în prag de faliment cu firma — în UK dacă business-ul tău este în prag de faliment guvernul îți trimite specialiști care să te ajute să te pui pe picioare, în România statul îți ia taxe pe PROFIT!

Să-ți mai spun că în UK din fața biroului am înființat o firmă ONLINE și a fost activă în mai puțin de 24 de ore? Ghicește cât mi-a luat în România. Sunt atât de multe lucruri încât nu ai cum să le scrii dar pot să vă spun atât: călătoriți. :relaxed:
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

28 Jan 2018, 19:47

eu am zis altceva n-am n-am zis ca in anglia sau alte tari mai dezvoltate e mai bine sau mai rau ca la noi

eu am zis ca fiecare tara are problemele ei, ex america e plina de homeless, de atentate, de crime, de imigranti ilegali care ocupa locuri de munca, de someri, de gay, lesbience, feministe si alte idiotenii etc., de media care spala pe creieras de 100 de ori mai bine ca asta din romania, de reglementari aiurea de mute ori anti populatie, de obezi, milioane de oameni nu beneficiaza de sistemu de sanatate care e extrem de scump, cateva milioane de oameni nu au net, corporatiile controleaza orice, afacerile mici sunt pe cale de disparitie etc.

china care sunt 2 miliarde sau cati erau care sunt mai saraci ca romanii, unde guvernu le cenzureaza accesu la net, la filme, la muzica etc.

la fel pentru europa care e plina de imigranti, de teroristi etc.

daca stai putin si analizezi nu e roz nicaieri, tu stai si analizezi doar partea de stat din alte tari si cum ajuta sau nu populatia dar multe alte aspecte le ignori
si in romania poti sa-ti faci firma din fata calculatoruli, si in romania te ajuta statu sunt n programe, proiecte pentru antreprenori, pentru stimularea mediului de afaceri, pentru immuri

in romania e mai greu, intr-adevar, doar cei care vor cu adevarat reusesc ceva restu pleaca in anglia la pomana

de asta nu pot sa inteleg de ce spun unii ca romania e cea mai de raha.t, suntem de raha.t dar si altii sunt poate mai rau ca noi
User avatar
sEEk;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 614
Joined: 01 Jul 2013, 01:03
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

28 Jan 2018, 20:28

sound wrote:eu am zis altceva n-am n-am zis ca in anglia sau alte tari mai dezvoltate e mai bine sau mai rau ca la noi

eu am zis ca fiecare tara are problemele ei, ex america e plina de homeless, de atentate, de crime, de imigranti ilegali care ocupa locuri de munca, de someri, de gay, lesbience, feministe si alte idiotenii etc., de media care spala pe creieras de 100 de ori mai bine ca asta din romania, de reglementari aiurea de mute ori anti populatie, de obezi, milioane de oameni nu beneficiaza de sistemu de sanatate care e extrem de scump, cateva milioane de oameni nu au net, corporatiile controleaza orice, afacerile mici sunt pe cale de disparitie etc.

china care sunt 2 miliarde sau cati erau care sunt mai saraci ca romanii, unde guvernu le cenzureaza accesu la net, la filme, la muzica etc.

la fel pentru europa care e plina de imigranti, de teroristi etc.

daca stai putin si analizezi nu e roz nicaieri, tu stai si analizezi doar partea de stat din alte tari si cum ajuta sau nu populatia dar multe alte aspecte le ignori
si in romania poti sa-ti faci firma din fata calculatoruli, si in romania te ajuta statu sunt n programe, proiecte pentru antreprenori, pentru stimularea mediului de afaceri, pentru immuri

in romania e mai greu, intr-adevar, doar cei care vor cu adevarat reusesc ceva restu pleaca in anglia la pomana

de asta nu pot sa inteleg de ce spun unii ca romania e cea mai de raha.t, suntem de raha.t dar si altii sunt poate mai rau ca noi
Toate tarile au probleme, cum ai spus tu mai sus. Dar de ce sa ma lupt aici in tara ca sa traiesc de pe o zi pe alta, cand am atatea oportunitati de a pleca undeva unde daca muncesc sunt respectat, si iau un salariu de 3 ori cel putin mai mare ca aici in tara. Si crede-ma ca in unele tari, esti mai respecatat de un strain decat aici in tara. Cine mai ramane in tara asta ? Batranii care se multumesc cu o paine pe zi, si cei ce au prins oportunitate de a fura, fara ca statul sa le faca ceva in privinta asta.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information