Cum e prin germania?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

01 Feb 2018, 02:58

Atunci nu-mi pot explica cum ai putut să scrii așa ceva. Foarte bine dacă lucrezi, dacă te-ai mutat singur, dacă te descurci — ideea era alta, nu trebuia să te ataci dacă nu o poți înțelege. Nimeni nu se crede superior și nimeni nu dă la nimeni peste nas, este vorba de experința pe care din câte observ tu nu o ai și vorbești doar din auzite. :slightly_smiling_face:
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
RoyalServer
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

01 Feb 2018, 03:06

grande_ecks wrote:Atunci nu-mi pot explica cum ai putut să scrii așa ceva. Foarte bine dacă lucrezi, dacă te-ai mutat singur, dacă te descurci — ideea era alta, nu trebuia să te ataci dacă nu o poți înțelege. Nimeni nu se crede superior și nimeni nu dă la nimeni peste nas, este vorba de experința pe care din câte observ nu ai și vorbești din auzite. :slightly_smiling_face:
nu ma lua la misto si vad ca intri cam adanc in discutie cu mine si nu-si are rostu sa vorbesti despre lucruri pe care nu le cunosti, eu nu inteleg cum poti sa judeci dupa un raha.t de profil de pe forum, sunt convins ca te iei dupa varsta ca alt criteriu n-ai ce sa-ti fac probabil tu la 20 ani erai fara griji si fara bani :)) stii cum zic


edit
poate-s eu mai pro.st sau e ora tarzie dar esti prea ingamfat pentru noi astia muritorii de rand fara societati comerciale care nu am avut experientele dumitale de viata nu am starea necesara sa-ti mai raspund in continuare te salut cu respect spor la facut bani si multa sanatate
Last edited by grande_ecks on 01 Feb 2018, 03:10, edited 1 time in total.
Reason: Nu judec, nu mă iau după un „rahat” de profil, ci după ceea ce scrii. Ești prea înțepat să poți percepe anumite lucruri. :)
User avatar
SirFulgeruL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 741
Joined: 18 Jun 2014, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: SirFulgeruL
Reputatie: Fost moderator
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Feb 2018, 19:08

Locuiesc de 8 ani in Germania , in vara urmeaza sa imi primesc cetatenia.

Oriunde te duci vor exista anumite persoane care te vor judeca ca esti roman, dar eu pana acum nu am intalnit pe nimeni sa ma judece de faptul ca sunt roman, iar persoanele care critica lucrul acesta sunt intr-un numar foarte mic si in general sunt batrani patrioti.
"Ma intreaba toata lumea si nu stiu de ce. Cum de imi permit sa imi fac toate poftele. " - Fratele Salam
User avatar
Mr.LeX
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 959
Joined: 07 Nov 2013, 16:36
Detinator Steam: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Matrix
Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times
Contact:

01 Feb 2018, 20:15

SirFulgeruL wrote:Locuiesc de 8 ani in Germania , in vara urmeaza sa imi primesc cetatenia.

Oriunde te duci vor exista anumite persoane care te vor judeca ca esti roman, dar eu pana acum nu am intalnit pe nimeni sa ma judece de faptul ca sunt roman, iar persoanele care critica lucrul acesta sunt intr-un numar foarte mic si in general sunt batrani patrioti.
Eu is la scoala de 2 ani aici si sunt unii care se iau de accentul meu si al unui prieten roman, a da, si de arabi desigur. :(
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

01 Feb 2018, 20:33

The Kalu wrote:
> SKanDaL < wrote:
Laur eXtream wrote:Care stati prin Germania chiar acum? Cum e pe acolo?
Daca e sa te muti recomand Elvetia sau Austria din toata inima ...
In Germania o sa fii tratat intr-un "anumit fel" ...
Cum adica o sa fie tratat intr-un anumit fel, chiar te rog sa dezvolti deoarece sunt curios.Eu am fost in Anglia si m-au tratat ca pe un rrom, imi ziceau ca put si ca sunt murdar si ei se f.ut intre ei de sunt atatia invalizi.Am ramas socat sa vad ca se vand carucioare multe pentru invalizi, o gramada pe acolo in zona unde am fost eu (Barnsley).

Din cate stiu de la cineva sunt cam nationalisti si nu comunica in alta limba, ce altceva mai fac?

Daca nu te speli si esti jegos normal ca asa te trateaza, am stat in Bristol 5 luni de zile, am lucrat cu englezi si m-au tratat bine, sunt evient si multi rasisti dar daca stii sa te comporti si esti civilizat si le vorbesti bine limba te trateaza acceptabil chiar bine. Asa ca nu mai generalizati aiurea doar pentru ca ati avut voi experiente proaste.
Last edited by The Kalu on 01 Feb 2018, 21:02, edited 1 time in total.
Reason: 3. Orice jignire/batjocura adusă asupra unui membru al echipei eXtreamCS ( Administratori, Moderatori, Programatori etc ) se sancționează cu ban pentru o perioadă de minim 6 luni. Nu se discută. Dacă nu ne puteți respecta, nici noi nu trebuie să vă ținem
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

02 Feb 2018, 19:09

"Last edited by The Kalu on 01 Feb 2018 21:02, edited 1 time in total.

3. Orice jignire/batjocura adusă asupra unui membru al echipei eXtreamCS ( Administratori, Moderatori, Programatori etc ) se sancționează cu ban pentru o perioadă de minim 6 luni. Nu se discută. Dacă nu ne puteți respecta, nici noi nu trebuie să vă ținem"

Nu ma refeream ca esti tu jegos man, ai inteles gresit, am generalizat la modul de metafora, nu poti sa generalizezi ceva ce doar tu ai trait, nu am jignit pentru ca nu te-am facut pe tine propriu zis jegos, era doar "a way of saying" ;)
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information