Tu cum le-ai spus alor tai ca fumezi ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
fan_haulin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2592
Joined: 08 Jun 2010, 20:35
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 271 times
Been thanked: 106 times
Contact:

09 May 2012, 09:58

Mda. Si exista si o parte proasta si pentru cei nefumatori (ca mine). Noi trebuie sa suportam mirosul ala de fum... si e ca si cum si noi am fuma..
RoyalServer 2
User avatar
Andrei.B
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6479
Joined: 17 Aug 2009, 09:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat pe mari si tari
Detinator server CS: Nu detin !
SteamID: andreybci94
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Administrator
Nume anterior : bLack, Andrei,krusc
Contribuitor
Location: ConstanTa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 557 times

09 May 2012, 13:57

Kryme wrote::)) va castreaza ma de va temeti asa?
Daca fumezi,fumezi pe banii si plamanii tai,nu-i logic?:|

Aici ai dreptate , asa au zis si ai mei.Daca te apuci , te apuci pe banii tai. Eu daca vreau fumez si in fata lor , da nu fumez. Deci nu va mai faceti atatea griji nu se poate intampla nimic... Sa dea cu paru in tine sau ce :)) , pedeapsa etc.. :))

Mereu in suflet culorile ( Roş -Albastru )
Image
ImageImage
User avatar
fantez1st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1193
Joined: 06 Mar 2011, 16:50
Detinator Steam: Da
Location: Dorohoi | BT
Has thanked: 143 times
Been thanked: 112 times

09 May 2012, 15:04

Every wrote:
fantez1st wrote:Am ~ 17 ani si am acest viciu de 2 ani si ceva. Ai mei au aflat acum aproape 1 an . S-au suparat putin si au bagat replica aia eterna :"Eu muncesc banii si tu ii arzi ? " De atunci , rar mai fumez din banii lor. Faza e ca pana la 18 ani esti al lor si doar nu cred ca te mustra degeaba... intr-un fel au dreptate.. muncesti banii si dupaia ii arzi ...

Daca fumezi din banii tai , nu vad ce ar avea impotriva [in ciuda faptului ca provoaca boli] dar iti recomand sa te lasi de acest viciu. ;)
Din banii tai ? La 17 ani nu credca te angajeaza nimeni :(

@ On: Fumez de 3 ani parintii au aflat cand am plecat in graba si am lasat pachetul din greseala pe birou.Cand am ajuns acasa putina teorie nelipsita :)) no problem a trecut acum numai stau sa ma ascund dupa blocuri si la colturi de strazi.Merg in oras acum oriunde cu tigarea in gura fara a mai avea teama ca ma v`a prinde cineva :)
Am zis eu ca trebuie sa fiu angajat ? Eu mai merg pe la bunici, am mai lucrat in constructii cu o ruda de-a mea.. 30-40 lei/zi ca sa dai putin de membre nu ti se par avantajosi ?
Nu stau mult.
User avatar
LuCI...
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 870
Joined: 09 Jan 2012, 20:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Înşelându-i pe alţii, te înşeli pe tine.
Detinator server CS: CS.ExtreamCS.Com
SteamID: gaby_razer
Location: Iasi
Has thanked: 75 times
Been thanked: 47 times
Contact:

09 May 2012, 15:31

La mine a fost acum 4 ani ( am 19 ani ) ma prins diriginta in baie la fete ca fumam si a chemat repede femeiea de servici sa inchida usa fara ca eu sa stiu apoi a sunato pe mama sa vina la scoala si aia a fost .. Mi-a zis "Cand vine taicatu acasa iti bag tigara aprinsa pe gat" + ca in ziua aia aflase ca raman si repetent a trebuit sa "fug" de acasa, a fost faza ca mi-a zis sa duc gunoiul si dus am fost, am fost la un prieten 2 zile, ma trezeam dimineata si jucam Underground 1 pe pc .In zona unde statea acel prieten la care stateam eu stateau si bunicii mei si bine inteles ca maicamia ia sunat, iar ei au inceput sa vina pe la prietenii care stia ca ii am pe la ei, a inceput sa strige la usa iar eu m-am ascuns in sifoner si acel prieten a invitato in casa, a inceput sa-i tremure vocea zicandu-i prietenului meu ca se teme sa nu fi patit ceva si daca stie ceva sa o anunte... Am mai stat inca vre-o 3-4 ore la acel prieten si am decis sa ma duc acasa dar intai sa trec pe la ei.Mi-a fost aiurea cand am auzito cum vorbea si mi-a fost si frica sa nu apar pe la tv ca fiind cautat.Bine inteles sa bucurat sa ma vada si la fel si Parintii si nu mi-a facut nimeni nimic fie ca am ramas si repetent.Si de atunci am tot fumat dar cu scoala mi-a mers mai bine.Iar in urma cu 9 luni am decis ca ar fii cazul sa ma las de fumat ca eram deja prea exagerat.. Daca se facea ora 11:30 - 12:00 Noaptea si nu aveam o tigara luam bani din geanta la maicamia si ma duceam sa imi iau, eu nu puteam sa ma culc fara tigari sa nu mai zic si in timpul zilei.. Sfatul meu este sa va lasati cat mai puteti :)
Image
Image Noul Y!M: iasi.luci
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

09 May 2012, 15:35

LuCI... wrote:La mine a fost acum 4 ani ( am 19 ani ) ma prins diriginta in baie la fete ca fumam si a chemat repede femeiea de servici sa inchida usa fara ca eu sa stiu apoi a sunato pe mama sa vina la scoala si aia a fost .. Mi-a zis "Cand vine taicatu acasa iti bag tigara aprinsa pe gat" + ca in ziua aia aflase ca raman si repetent a trebuit sa "fug" de acasa, a fost faza ca mi-a zis sa duc gunoiul si dus am fost, am fost la un prieten 2 zile, ma trezeam dimineata si jucam Underground 1 pe pc .In zona unde statea acel prieten la care stateam eu stateau si bunicii mei si bine inteles ca maicamia ia sunat, iar ei au inceput sa vina pe la prietenii care stia ca ii am pe la ei, a inceput sa strige la usa iar eu m-am ascuns in sifoner si acel prieten a invitato in casa, a inceput sa-i tremure vocea zicandu-i prietenului meu ca se teme sa nu fi patit ceva si daca stie ceva sa o anunte... Am mai stat inca vre-o 3-4 ore la acel prieten si am decis sa ma duc acasa dar intai sa trec pe la ei.Mi-a fost aiurea cand am auzito cum vorbea si mi-a fost si frica sa nu apar pe la tv ca fiind cautat.Bine inteles sa bucurat sa ma vada si la fel si Parintii si nu mi-a facut nimeni nimic fie ca am ramas si repetent.Si de atunci am tot fumat dar cu scoala mi-a mers mai bine.Iar in urma cu 9 luni am decis ca ar fii cazul sa ma las de fumat ca eram deja prea exagerat.. Daca se facea ora 11:30 - 12:00 Noaptea si nu aveam o tigara luam bani din geanta la maicamia si ma duceam sa imi iau, eu nu puteam sa ma culc fara tigari sa nu mai zic si in timpul zilei.. Sfatul meu este sa va lasati cat mai puteti :)
urata poveste, tare urata, presupun ca aveai un anturaj ca nimeni altu' :))
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
KhristiaN
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 119
Joined: 13 Jun 2010, 23:16
Detinator Steam: Da
CS Status: Listening Kiss Fm
Location: Tg Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times
Contact:

09 May 2012, 20:42

au aflat ei fara sa vreua..
User avatar
LuCI...
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 870
Joined: 09 Jan 2012, 20:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Înşelându-i pe alţii, te înşeli pe tine.
Detinator server CS: CS.ExtreamCS.Com
SteamID: gaby_razer
Location: Iasi
Has thanked: 75 times
Been thanked: 47 times
Contact:

09 May 2012, 21:39

claudiu25 wrote:
LuCI... wrote:La mine a fost acum 4 ani ( am 19 ani ) ma prins diriginta in baie la fete ca fumam si a chemat repede femeiea de servici sa inchida usa fara ca eu sa stiu apoi a sunato pe mama sa vina la scoala si aia a fost .. Mi-a zis "Cand vine taicatu acasa iti bag tigara aprinsa pe gat" + ca in ziua aia aflase ca raman si repetent a trebuit sa "fug" de acasa, a fost faza ca mi-a zis sa duc gunoiul si dus am fost, am fost la un prieten 2 zile, ma trezeam dimineata si jucam Underground 1 pe pc .In zona unde statea acel prieten la care stateam eu stateau si bunicii mei si bine inteles ca maicamia ia sunat, iar ei au inceput sa vina pe la prietenii care stia ca ii am pe la ei, a inceput sa strige la usa iar eu m-am ascuns in sifoner si acel prieten a invitato in casa, a inceput sa-i tremure vocea zicandu-i prietenului meu ca se teme sa nu fi patit ceva si daca stie ceva sa o anunte... Am mai stat inca vre-o 3-4 ore la acel prieten si am decis sa ma duc acasa dar intai sa trec pe la ei.Mi-a fost aiurea cand am auzito cum vorbea si mi-a fost si frica sa nu apar pe la tv ca fiind cautat.Bine inteles sa bucurat sa ma vada si la fel si Parintii si nu mi-a facut nimeni nimic fie ca am ramas si repetent.Si de atunci am tot fumat dar cu scoala mi-a mers mai bine.Iar in urma cu 9 luni am decis ca ar fii cazul sa ma las de fumat ca eram deja prea exagerat.. Daca se facea ora 11:30 - 12:00 Noaptea si nu aveam o tigara luam bani din geanta la maicamia si ma duceam sa imi iau, eu nu puteam sa ma culc fara tigari sa nu mai zic si in timpul zilei.. Sfatul meu este sa va lasati cat mai puteti :)
urata poveste, tare urata, presupun ca aveai un anturaj ca nimeni altu' :))
Am stat pe langa Pacuret ( Iasi ) Si acolo sunt multi tigani la care la un momendat ma impretenisem cu multi din ei si anturajul era destul de mare, Noi mancam si beam pe "pleasca" :) , Acum stau in alta zona si nu mai colaborez cu asa zisi prieteni :D
Image
Image Noul Y!M: iasi.luci
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

10 May 2012, 13:34

LuCI... wrote:
claudiu25 wrote:
LuCI... wrote:La mine a fost acum 4 ani ( am 19 ani ) ma prins diriginta in baie la fete ca fumam si a chemat repede femeiea de servici sa inchida usa fara ca eu sa stiu apoi a sunato pe mama sa vina la scoala si aia a fost .. Mi-a zis "Cand vine taicatu acasa iti bag tigara aprinsa pe gat" + ca in ziua aia aflase ca raman si repetent a trebuit sa "fug" de acasa, a fost faza ca mi-a zis sa duc gunoiul si dus am fost, am fost la un prieten 2 zile, ma trezeam dimineata si jucam Underground 1 pe pc .In zona unde statea acel prieten la care stateam eu stateau si bunicii mei si bine inteles ca maicamia ia sunat, iar ei au inceput sa vina pe la prietenii care stia ca ii am pe la ei, a inceput sa strige la usa iar eu m-am ascuns in sifoner si acel prieten a invitato in casa, a inceput sa-i tremure vocea zicandu-i prietenului meu ca se teme sa nu fi patit ceva si daca stie ceva sa o anunte... Am mai stat inca vre-o 3-4 ore la acel prieten si am decis sa ma duc acasa dar intai sa trec pe la ei.Mi-a fost aiurea cand am auzito cum vorbea si mi-a fost si frica sa nu apar pe la tv ca fiind cautat.Bine inteles sa bucurat sa ma vada si la fel si Parintii si nu mi-a facut nimeni nimic fie ca am ramas si repetent.Si de atunci am tot fumat dar cu scoala mi-a mers mai bine.Iar in urma cu 9 luni am decis ca ar fii cazul sa ma las de fumat ca eram deja prea exagerat.. Daca se facea ora 11:30 - 12:00 Noaptea si nu aveam o tigara luam bani din geanta la maicamia si ma duceam sa imi iau, eu nu puteam sa ma culc fara tigari sa nu mai zic si in timpul zilei.. Sfatul meu este sa va lasati cat mai puteti :)
urata poveste, tare urata, presupun ca aveai un anturaj ca nimeni altu' :))
Am stat pe langa Pacuret ( Iasi ) Si acolo sunt multi tigani la care la un momendat ma impretenisem cu multi din ei si anturajul era destul de mare, Noi mancam si beam pe "pleasca" :) , Acum stau in alta zona si nu mai colaborez cu asa zisi prieteni :D
bine faci, am si eu un prieten care intr-un timp a umblat cu tiganii cei mai smecheri din oras, si il faceau aia de bani, acum are cateva zeci de euro datorie la ei, e aiurea, aia iti dau impresia ca sunt prieteni buni cu tine, dar defapt nu-ti dai seama ca doar se folosesc de tine.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information