Cum sta treaba cu paypal-ul?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
PapiLover
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1697
Joined: 22 Aug 2013, 14:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: n/a
Detinator server CS: n/a
SteamID: n/a
Reputatie: Restrictie moderator
Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 33 times
Been thanked: 28 times
Contact:

29 May 2016, 16:42

zigweed wrote:Eu rulez sume mari de bani pe Paypal lunar si nu am avut niciodata probleme. Am avut si cazuri de dispute, intotdeauna le-am castigat.
Ce'i drept au comisioane cam mari, iar majoritatea clientilor cu care lucrez au firme, deci nu pot trimite banii prin metoda: "send money to friends or family".
Pe langa treaba asta, unele tari precum Chile nici macar nu au optiunea "send money to friends or family".
In fine, majoritatea clientilor cu care lucrez in mod regulat, in cazul in care au firme, au acceptat sa plateasca inclusiv comisioanele de paypal, deci nu pot sa ma plang.
Transferul de bani se face in maxim 2 zile lucratoare.
Per total sunt multumit de serviciile oferite de cei de la PayPal. :)
Sincer sa fiu nu stiu ce sume rulezi tu de nu ti-au limitat contul. Sau poate l-ai avut limitat si l-ai rezolvat.
RoyalServer
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

29 May 2016, 22:08

PapiLover wrote:
zigweed wrote:Eu rulez sume mari de bani pe Paypal lunar si nu am avut niciodata probleme. Am avut si cazuri de dispute, intotdeauna le-am castigat.
Ce'i drept au comisioane cam mari, iar majoritatea clientilor cu care lucrez au firme, deci nu pot trimite banii prin metoda: "send money to friends or family".
Pe langa treaba asta, unele tari precum Chile nici macar nu au optiunea "send money to friends or family".
In fine, majoritatea clientilor cu care lucrez in mod regulat, in cazul in care au firme, au acceptat sa plateasca inclusiv comisioanele de paypal, deci nu pot sa ma plang.
Transferul de bani se face in maxim 2 zile lucratoare.
Per total sunt multumit de serviciile oferite de cei de la PayPal. :)
Sincer sa fiu nu stiu ce sume rulezi tu de nu ti-au limitat contul. Sau poate l-ai avut limitat si l-ai rezolvat.
De limitat, contul a fost limitat acum 5 ani, dar dupa ce am atasat cardul + am oferit factura utilitati pe numele meu + poza de la buletin, am scapat de limitare.
Din momentul ala nu am mai avut nicio problema.
User avatar
TzUcK
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2947
Joined: 19 Jul 2009, 15:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 70 times
Been thanked: 140 times
Contact:

01 Jun 2016, 19:16

Eu tot citesc ca aveti probleme la paypal in acest topic . Eu am contul paypal de 3 ani si am rulat sume de peste 3 zero-uri si nu am fost limitat niciodata . Dupa cum spunea un moderator in primul post , diferenta dintre paypal si payoneer este ca la payoneer ai optiunea de withdraw rapid (* prin care banii iti intra in contul payoneer in maxim 2 ore ) si care te costa 5$ pentru o incarcare + comisionul aferent tranzactie de la atm . Payoneer e bun pentru sume foarte mari , de exemplu 1000$+ . Pentru restul PayPal este foarte ok si zic ca sunt foarte buni . Nu am avut niciodata probleme cu ei , singura chestie care a mai trebuit sa o fac dupa ce am primit si scos peste 10000$ a trebuit sa il verific . Ce inseamna verific ? inseamna sa le trimiti o factura de la utilitati ( gaz / curent / telefon ) si de la un act de identitate ( pasaport / buletin / chiar si permis de conducere ) si iti ridica limita . Pentru a retrage bani PayPal are un comision fix de 2.5$ . De exemplu ceri retragerea la 300$ si primesti echivalentul in lei a 297.5$ .
Mult succes !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information