Cum să te laşi de ţigări...

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
vespira
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 937
Joined: 21 Apr 2011, 17:10
Detinator Steam: Da
CS Status: retired
SteamID: veron2k
Location: beyond infinity
Has thanked: 181 times
Been thanked: 86 times

29 Sep 2011, 18:28

twinkie wrote:Ce ma amuza e ca 50% din cei care au postat in topicul asta nu au peste 14 ani.
si tu ai 16 . no big deal L-)
RoyalServer 2
User avatar
Catgroove
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1982
Joined: 09 Aug 2009, 16:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: Working
Detinator server CS: nu
SteamID: nu am
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost contribuitor
Utilizator anterior : twinkie
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 56 times
Contact:

29 Sep 2011, 18:31

Eu nu ma laud ca fumez sau cat fumez, nici macar nu fumez.
Contact at [email protected]
Daca ati trimis mesaj privat pe contul celalalt, retrimiteti aici pentru a va raspunde. Mi-am recuperat vechiul cont.
Inactiv pe forum - puteti intra in legatura cu mine mai rapid prin mail.

Code: Select all

"Daca ai culoare înseamnă ca ești mai presus decat un utilizator. Culoare e un fel de "răsplată" datorită "plații" pe care ai efectuat-o.
Unii nu realizează că dacă ai culoare înseamnă ca ești smecher." -- by Alexey
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

29 Sep 2011, 18:54

vespira wrote:
twinkie wrote:Ce ma amuza e ca 50% din cei care au postat in topicul asta nu au peste 14 ani.
si tu ai 16 . no big deal L-)
vezi , nu poate omu sa discute nimic ca gata domne ai 12 ani sau *** cat ziceti , gata te lauzi gata ca nu stiu ce , frate poate voi la 16 ani va duceati la scoala si invatati *** ce faceati voi , eu unu am facut altele , de aia nu e bine ma sa vorbesti nimic "domne te lauzi" domne nu stiu ce , laso *** de trb:-j

on: am un prieten care are probleme cu ficatu si plamanii si omu si bea si fuma inainte , acu 1 saptamana a lesinat , sa dus la spital nu mai are voie cola , bautura etc si mai ales tigari si de atunci a fumat decat 2 tigari , care el fuma 1 pachet pe zi deci e ceva..
User avatar
Catgroove
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1982
Joined: 09 Aug 2009, 16:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: Working
Detinator server CS: nu
SteamID: nu am
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost contribuitor
Utilizator anterior : twinkie
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 56 times
Contact:

29 Sep 2011, 19:18

dr_moarte wrote:
vespira wrote:
twinkie wrote:Ce ma amuza e ca 50% din cei care au postat in topicul asta nu au peste 14 ani.
si tu ai 16 . no big deal L-)
vezi , nu poate omu sa discute nimic ca gata domne ai 12 ani sau *** cat ziceti , gata te lauzi gata ca nu stiu ce , frate poate voi la 16 ani va duceati la scoala si invatati *** ce faceati voi , eu unu am facut altele , de aia nu e bine ma sa vorbesti nimic "domne te lauzi" domne nu stiu ce , laso *** de trb:-j

on: am un prieten care are probleme cu ficatu si plamanii si omu si bea si fuma inainte , acu 1 saptamana a lesinat , sa dus la spital nu mai are voie cola , bautura etc si mai ales tigari si de atunci a fumat decat 2 tigari , care el fuma 1 pachet pe zi deci e ceva..
Te-ai privit in oglinda cu tigara-n gura sa vezi ca nu s-asorteaza deloc cu fata ta neatinsa de cosuri ca deh, no pubertate?
Contact at [email protected]
Daca ati trimis mesaj privat pe contul celalalt, retrimiteti aici pentru a va raspunde. Mi-am recuperat vechiul cont.
Inactiv pe forum - puteti intra in legatura cu mine mai rapid prin mail.

Code: Select all

"Daca ai culoare înseamnă ca ești mai presus decat un utilizator. Culoare e un fel de "răsplată" datorită "plații" pe care ai efectuat-o.
Unii nu realizează că dacă ai culoare înseamnă ca ești smecher." -- by Alexey
User avatar
-|AdyTza|-
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1967
Joined: 02 Apr 2010, 18:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Prin vecini
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Location: Gallico
Has thanked: 139 times
Been thanked: 227 times

29 Sep 2011, 19:22

In vacanta m-am lasat de fumat foarte simplu,nu le-am mai cumparat ca ma lasau fara bani in buzunar.Inainte de vacanta imi fasusem si provizii dar le-am terminat foarte repede si dupa mi-am dat seama ca e naspa treaba.Pentru 1-2 luni nu m-am atins de nici o tigara,dar odata cu inceperea scolii am si pus mana pe ele din cauza anturajului....
Nu sunt cel mai bun, dar nu e nimeni mai bun ca mine.
9 motive sa nu repari PC-ul unui prieten :)
Cum sa ridici volumul pe un Samsung S
Cine are nevoie de ajutor în modarea PSP-ului,PS3-ului nu ezitați sa îmi dați un PM sau add Y!M: adytza_spy94.
User avatar
amE
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 19 Dec 2009, 16:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: beep.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( o luna)
Has thanked: 133 times
Been thanked: 108 times

29 Sep 2011, 19:43

Respecte la baieti care le-am dat Multumesc. Meritati totul ;) stiti cu ce se mananca viata cu ca smecherasi de 10-14 ani.

EDIT: CryWolf hai cu warnu :) .
User avatar
MoDy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 141
Joined: 19 Jun 2010, 13:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Pe scaun!
Location: La mare...Distanta de casa!
Has thanked: 16 times
Been thanked: 8 times

29 Sep 2011, 20:26

twinkie wrote:Eu nu ma laud ca fumez sau cat fumez, nici macar nu fumez.
1.arunca-te de pe geam, scapam de tine
2.get a girlfriend...

Ce te bagi tu nu stiu, ce conteaza daca avem 14, 12 9, 2 ani ? Te oftici ca tu nu ai sau ce ?

edit: ai si dat edit la post ? smecherash baiat...
Image

Image
User avatar
Catgroove
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1982
Joined: 09 Aug 2009, 16:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: Working
Detinator server CS: nu
SteamID: nu am
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost contribuitor
Utilizator anterior : twinkie
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 56 times
Contact:

29 Sep 2011, 22:01

MoDy wrote:
twinkie wrote:Eu nu ma laud ca fumez sau cat fumez, nici macar nu fumez.
1.arunca-te de pe geam, scapam de tine
2.get a girlfriend...

Ce te bagi tu nu stiu, ce conteaza daca avem 14, 12 9, 2 ani ? Te oftici ca tu nu ai sau ce ?

edit: ai si dat edit la post ? smecherash baiat...
Ce vorba super, "get a girlfriend", sa-ti dau cu madularul pe la nas daca am avut mai multe prietene decat ai avut tu tigari fumate?

La ce post am dat edit? nici nu am folosit butonul.
Contact at [email protected]
Daca ati trimis mesaj privat pe contul celalalt, retrimiteti aici pentru a va raspunde. Mi-am recuperat vechiul cont.
Inactiv pe forum - puteti intra in legatura cu mine mai rapid prin mail.

Code: Select all

"Daca ai culoare înseamnă ca ești mai presus decat un utilizator. Culoare e un fel de "răsplată" datorită "plații" pe care ai efectuat-o.
Unii nu realizează că dacă ai culoare înseamnă ca ești smecher." -- by Alexey
User avatar
FaByaN
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 980
Joined: 21 Aug 2007, 11:59
Detinator Steam: Da
CS Status: RETRAS DEFINITIV
Reputatie: Fost moderator
Fost eXtreamCS Addons Master
Fost Unbanner CS.eXtreamCS.com
Location: VASLUIANGELES
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

29 Sep 2011, 22:13

jumate din care ati dat sfaturi aici nici macar n-ati incercat o data sa fumati.
cim
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 58
Joined: 28 Sep 2011, 20:14
Detinator Steam: Da
Location: Iaşi
Been thanked: 8 times
Contact:

29 Sep 2011, 22:52

Mai mult de jumate de aici fumeaza doar pentru ca se cred smecheri prin pi2de prieteni.
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

29 Sep 2011, 22:59

toata faza cu fumatul la cei sub 18 ani este legata de ANTURAJ sau de problemele in familie care va dau un impuls in a face ceva interzis , ceva ce parintii nu va lasa sa faceti si anume sa fumati.(pe scurt sunt probleme in familie si gata faceti ceva sa scapati de acest stres).
Faza cu anturajul e cel mai des intalnita si anume vezi ca 20 de elevi din clasa ta fumeaza pac te apuci si tu ... sau vecinii de la bloc / din cartier etc.

Totul tine de tine daca vrei sa continui cu acest lucru sau nu eu de exemplu am fumat aproximativ 2 ani insa am decis sa renunt cand au plecat o parte din colegii cu care puneam bani de tigari , am stat si am contemplat vreo 2 zile dupa care am zis frate de ce sa dau 10 lei pe pachet cand pot sa-mi cumpar mancare de acesti bani , sa evit gustul enervant de tigara cand ies cu o fata si sa ajut si parintii care treceau printr-un moment nasol din punct de vedere financiar.

Pentru mine nu a fost asa greu insa am tovarasi care si azi fumeaza , au intrat la facultati in alte orase si blestema fiecare minut din prima tigara pusa in gura pentru ca sunt foarte scumpe iar pe de alta parte nu pot scapa de acest viciu.

Sfat pentru cei de 14 - 15 ani : Nu va apucati pentru ca fara vointa nu o sa scapati! si nu va credeti mari si tari spunand a frate ma voi lasa cand va fi timpul pentru ca nu e asa cunosc sute de cazuri care nu mai pot renunta. Voi cand fumati la scoala si aveti impresia vai ce tare sunt ca fumez , vai ce super ma simt cand zice profa ceva si eu fac altceva , stati linistiti ca totul se intoarce impotriva voastra intr-un final si o sa va afecteze atat pe voi cat si pe familia voastra , in loc sa cumperi copilului un lucru va trebui sa cumparati tigari.

PS: tot respectul pentru parintii care nu tin copii in lanturi de exemplu pe mine m-au lasat sa gust din fiecare viciu si sa-mi dau singur seama ce e rau si ce e bine.
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

29 Sep 2011, 23:35

Eu unul fumez DOAR cand ies cu prietenii in oras la o bere sau la o petrecere :-@ in rest nu si nici nu simt nevoia de a fuma.
Cum sa va lasati?
Habar nu am, nu sunt dependent, n-am fost si sper ca nu voi fi.
Parerea mea este ca depinde de voi daca doriti acest lucru.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Facebook [Bot] and 472 guests