Cum vedeti eXtreamCS ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
h4wk
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3806
Joined: 22 Sep 2009, 13:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : DaZ , zimpe , Dan eXtream
Location: Iasi
Has thanked: 306 times
Been thanked: 321 times
Contact:

08 Sep 2012, 23:56

Cum vedeti eXtreamCS-ul din 2008/2009/2010 ? - Inainte era ceva serios...Era un oarecare respect intre useri !

Cum vedeti eXtreamCS-ul actual ? Lipsa total de respect ! Aici fiecare se injura de mama si de tata,dar daca ar fi 'cu capul pe umeri' ar inceta acest conflict...Nu sunt eu 'cel mai matur',dar totusi imi pot da seama ca aici,majoritatea conflictelor le produc 'pustanii de Dorobanți' ;)

Cum vedeti eXtreamCS-ul peste cativa ani ? Nu tocmai bine...Sincer ma astept la schimbari in rau !

Code: Select all

"Daca ai culoare nu inseamna ca esti mai presus ca un utilizator. Culoare e un fel de "rasplata" pentru ca te implici in "ridicarea" acestei comunitati.
Unii nu realizeaza ca daca ai culoare nu inseamna ca esti smecher." -- by Alexey
:troll :troll

Spui ceva,dar faci altceva !
RoyalServer 2
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

09 Sep 2012, 00:03

Singura problema care predomina nu doar pe aici e ca din 2010 incoace au venit valuri cu agramati/analfabeti care nu au altceva mai bun de facut decat sa se ia in gura cu toti si sa posteze topicuri cum ca "am probleme cu prietena". Prea s-au smecherit toti asa peste noapte.

Dar aici e si vina unui administrator care da tonul si oile aproba si fac si a doua, treia oara.
User avatar
Ackerley
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 573
Joined: 29 Jul 2011, 11:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Searching.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Home Office.
Has thanked: 1 time
Been thanked: 125 times
Contact:

09 Sep 2012, 00:04

[E]xPeRiEnCe wrote:Singura problema care predomina nu doar pe aici e ca din 2010 incoace au venit valuri cu agramati/analfabeti care nu au altceva mai bun de facut decat sa se ia in gura cu toti si sa posteze topicuri cum ca "am probleme cu prietena". Prea s-au smecherit toti asa peste noapte.

Dar aici e si vina unui administrator care da tonul si oile aproba si fac si a doua, treia oara.

Exact .

Subscriu.
swag ~
User avatar
NisQ
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4070
Joined: 26 May 2011, 01:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 4k hours and still countin'
Detinator server CS: GG.FRAGWAY.COM
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: LONDON U.K
Has thanked: 29 times
Been thanked: 75 times
Contact:

09 Sep 2012, 00:07

[E]xPeRiEnCe wrote:Singura problema care predomina nu doar pe aici e ca din 2010 incoace au venit valuri cu agramati/analfabeti care nu au altceva mai bun de facut decat sa se ia in gura cu toti si sa posteze topicuri cum ca "am probleme cu prietena". Prea s-au smecherit toti asa peste noapte.

Dar aici e si vina unui administrator care da tonul si oile aproba si fac si a doua, treia oara.
Subscriu.
Workin' on my sheet - https://dreambabes.co.uk/
User avatar
LuCI...
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 870
Joined: 09 Jan 2012, 20:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Înşelându-i pe alţii, te înşeli pe tine.
Detinator server CS: CS.ExtreamCS.Com
SteamID: gaby_razer
Location: Iasi
Has thanked: 75 times
Been thanked: 47 times
Contact:

09 Sep 2012, 00:15

Cum vedeti eXtreamCS-ul din 2008/2009/2010 ?
@ Il stiu din 2010, Si intradevar era mai organizat

Cum vedeti eXtreamCS-ul actual ?
@ Slabut :| ,Nu se ocupa nimeni de serverele care sunt in comunitate + ca ar fii frumos sa contribuim cu toti sa punem fiecare cat putem si sa adaugam servere gen: Metin2 , WOW , CS:GO

Cum vedeti eXtreamCS-ul peste cativa ani ?
:-?? ,Daca vor mai aparea multi pusti pe forum peste noapte, nu prea bine :)
Image
Image Noul Y!M: iasi.luci
User avatar
3v3r3st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1478
Joined: 19 Jun 2011, 21:17
Detinator Steam: Da
SteamID: at3ul
Has thanked: 71 times
Been thanked: 93 times

09 Sep 2012, 00:54

Cunosc de 2-3 ani extreamcs , am cont de putin timp, dar remarc ca atunci se faceau plugin-uri,harti,etc. de staff , acuma nu prea mai vad.
Image
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

09 Sep 2012, 01:31

3v3r3st wrote:Cunosc de 2-3 ani extreamcs , am cont de putin timp, dar remarc ca atunci se faceau plugin-uri,harti,etc. de staff , acuma nu prea mai vad.
Asta fiindca s-au epuizat majoritatea ideilor :)
Vrei sa se faca 100 pluginuri de gag ? 1 si bun e suficient, ca altfel toti si-ar face versiuni publicate aiurea de nu mai stii ce sa alegi.

In rest, am trimis niste mesaje private celor ce spun ca nu le plac anumite aspecte ale comunitatii.
Eu sunt deschis catre, a forma impreuna o comunitate, si catre, a crea / organiza impreuna aceasta comunitate.
Idei puteti propune oricand, iar eu imi voi lua doar dreptul de a alege cele mai bune idei, NU de a imi impune asupra forumului ceea ce cred EU ca e bine.
Ceea ce credeti VOI ca e bine, are o valoare mai importanta.
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

09 Sep 2012, 01:57

La@ur wrote:
3v3r3st wrote:Cunosc de 2-3 ani extreamcs , am cont de putin timp, dar remarc ca atunci se faceau plugin-uri,harti,etc. de staff , acuma nu prea mai vad.
Asta fiindca s-au epuizat majoritatea ideilor :)
Vrei sa se faca 100 pluginuri de gag ? 1 si bun e suficient, ca altfel toti si-ar face versiuni publicate aiurea de nu mai stii ce sa alegi.

In rest, am trimis niste mesaje private celor ce spun ca nu le plac anumite aspecte ale comunitatii.
Eu sunt deschis catre, a forma impreuna o comunitate, si catre, a crea / organiza impreuna aceasta comunitate.
Idei puteti propune oricand, iar eu imi voi lua doar dreptul de a alege cele mai bune idei, NU de a imi impune asupra forumului ceea ce cred EU ca e bine.
Ceea ce credeti VOI ca e bine, are o valoare mai importanta.
cunosc extreamcs din 07 , eram bucuros de tot ce aparea nou aici , eu fiind pe vremea aia cam entuziasmat de pc si tot ce tinea de cs/alte jocuri ,in prezent peste tot se cearta user cu user ,daca unu chiar are nevoie de ceva si va cere ajutoru il faceti milog cersetor etc, nimeni nu il ajuta, stiti vorba aia ,daca intinzi o mana primesti 2 inapoi dar nu ai cu cine vorbii , nu o sa bagati in seama nimic si in urmatorul topic o sa va certati din motive banale de la o melodie sau un cuvant scris gresit ,poate unii n-au chef sa stea sa corecteze gramatical fiecare fraza ,poate scriu in graba, mai sunt si grupurile de "manelari" + "restu lumii" si cei "liberi" intre primele 2 grupuri exista un razboi continuu , daca unu posteaza 1 mel , pac comentarii cearta injuraturi si alte 5 melodi de la tabara adversa ,si mai sunt si asa zisi "corecti" si "tzepari" as putea sa va fac lista din cei cu "useri seriosi" si sa va zic cati ar "cumpara" sa fie acolo ,sunt multe chestii as putea sa va insir dar sigur nu o sa cititi nici macar primele 3 randuri ca de , va e lene si nu va intereseaza ,nu degeaba au ajuns toti sa ne zica ca suntem o generatie de "degenerati si rat@ti" , o seara placuta
User avatar
Cristiann
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 758
Joined: 17 Jul 2009, 16:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Livin' in da' hood baby!
Detinator server CS: Nu
SteamID: N/A
Reputatie: Nume anterior: traznituu
Location: Calarasi
Has thanked: 67 times
Been thanked: 28 times

09 Sep 2012, 02:50

O porcarie, au venit mult prea multi copii care sufera in fata unui monitor. In 07-08 cand doar ce se deschisese era mult mai bine realizat, nu foarte multi utilizatori care iti dau bataie de cap iar media de varsta sa zicem era de 16-17 ani cu unii utilizatori care aveau capul pe umeri, unii nu toti, dar macar se facea un balans intre ei, nu ca astia de acum. De ce credeti ca au tot plecat utilizatori mai 'batrani' din staff si dupa forum? Din cauza copiilor astora. Prima data in 07 din cate imi aduc aminte se primea moderator doar daca aveai 16+ acum poti sa ai si 12 ani ca tot primesti. In al doilea rand, regulile nu le mai respecta nimeni, moderatorii incep si ei sa le incalce, defapt au inceput de mult timp, nu poti sa le numeri daca iti pui asta in cap. So.. pe scurt.. s-a cam ales prafu' si de eXtreamCS.


La@ur wrote:
3v3r3st wrote:Cunosc de 2-3 ani extreamcs , am cont de putin timp, dar remarc ca atunci se faceau plugin-uri,harti,etc. de staff , acuma nu prea mai vad.
Asta fiindca s-au epuizat majoritatea ideilor :)
Vrei sa se faca 100 pluginuri de gag ? 1 si bun e suficient, ca altfel toti si-ar face versiuni publicate aiurea de nu mai stii ce sa alegi.

In rest, am trimis niste mesaje private celor ce spun ca nu le plac anumite aspecte ale comunitatii.
Eu sunt deschis catre, a forma impreuna o comunitate, si catre, a crea / organiza impreuna aceasta comunitate.
Idei puteti propune oricand, iar eu imi voi lua doar dreptul de a alege cele mai bune idei, NU de a imi impune asupra forumului ceea ce cred EU ca e bine.
Ceea ce credeti VOI ca e bine, are o valoare mai importanta.

Nu ai cum sa indrepti eXtream-u trimitand PM-uri tutoror ratatilor pentru ca nu vor intelege, isi vor baga **** in el si il vor sterge. Regulile ar trebuie sa le impuneti la sange, cine nu le respecta avertisment, faci 3, ban si poate asa se invata mine, daca nu, il ia si pe al doilea. Sper ca intelegi ceea ce vreau sa spun.

Acum chiar astept un moderator care sa spuna "Altu' care vrea moderator".


Multumesc anticipat.
Image Image
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

09 Sep 2012, 07:24

Pai...eu sunt membru din 2012 deci nu pot raspunde primei intrebari.
Actual mi se pare destul de ok,lumea de ajuta cat de cat dar sunt si unii copii suferinzi :( care vor tot felu de chestii (gratis spun ei,cersetorii dastea) si tot felul de persoane puse pe facut "malai" dintr-un plugin care nici macar nu e facut de ei sau mai mult o persoana cu cunostinte minem in AMXX il poate face in 5 minute.Pe viitor nu stiu dar sper sa numai fie astfel de persoane,specificate mai sus.Cand am intrat prima ora pe eXtreamCS... mi s-a parut un site oarecum 'ciudat'.Daca nu se desfiinta CS-GOTHIC in cel mai probabil caz nu eram acum alaturi de voi.Stit voi vorba aia : tot raul spre bine. :D
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

09 Sep 2012, 09:37

La fel, mie imi place asa
awes
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 418
Joined: 09 Aug 2012, 16:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 24 times
Been thanked: 20 times
Contact:

09 Sep 2012, 09:52

Forumul e plini de smecheri care te enerveaza la maxim, cel putin pe mine. Se dau smecheri in fata calculatorului...
ÎMI VINE SĂ MĂ ***!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information