Cum sa-ti vinzi contul de steam cu CSGO

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Te-am_prins
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1227
Joined: 25 Jan 2014, 16:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.130
SteamID: Fix pe asta il stiu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (7 luni)
1 avertisment scos (-2 luni club)
-1 warn (anti-tepari shop)
Location: Bucuresti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 90 times
Contact:

23 Jul 2018, 20:46

Salutare,voiam sa impartasesc cu voi cum sa vindeti un cont de steam cu csgo pe mai multi bani.
Acum cateva zile am incercat sa vand un cont aici de csgo si nu am reusit,il vindeam chiar ieftin.Gen 5 euro paypal.
Tot ce trebuie sa faceti e sa postati aici anuntul vostru https://www.playerauctions.com/
Conturile care au prime costa undeva pe la 17$ dolari in sus depinde de rank si tot.
Puteti avea norocul sa va cumpere cineva contul respectiv la un pret mult mai mare decat l-ar cumpara cineva din Romania.
Prima data am fost sceptic si am crezut ca nu o sa mi-l cumpere nimeni,ca mna,abia sunt inregistrat si nu am un feedback foarte mare dar uitati-va
Image
Dupa cum vedeti,omu are asigurare pe un an in caz ca "recuperez" contul dar asta nu o sa se intample. ( pentru asta imi ia din 17 dolari vreo 3)
Oricum ganditi-va ca unele persoane incearca sa-si vanda aici contul cu 13 euro cand poate scoate 20+ daca are multe ore,prime si rank mare.
P.S pentru moderatori : Nu e reclama,incerc doar sa ajut.
Deci daca vreti sa faceti niste bani,cumparati csgo ieftin,faceti prime si un rank mare si dupa incercati sa il vindeti.
Sincer,am pus contul foarte ieftin pe site-ul respectiv.Puteam sa il pun la 20 lejer dar majoritatea cand cumpara se uita la feedback.
Deci daca sunteti noi pe site si vindeti un cont,va zic sa il puneti printre cele mai mici preturi daca e unu obisnuit.Pana obtineti un feedback ok.
O sa va anunt cand primesc plata pe paypal,pana acum e in pending.Oricum am citit despre site ca este ok la plati
Cat despre timpul de cumparare,nu va ganditi ca il cumpara imediat,o sa dureze cateva zile,la mine o durat cam o saptamana dar s-o meritat. :grin: ( cand adaugati contul puteti sa selectati livrare instanta si cumparatorul poate schimba datele imediat.) Utilizati un site gen http://dispostable.com/ pentru a schimba adresa de mail si a o pune acolo pentru cumparator.
Sper ca am ajutat unele persoane cu acest lucru,iesiti cu mult in castig daca il vindeti acolo decat aici sau in alta parte in Romania.
Nu stiu daca am gresit categoria.Oricum,daca se considera reclama il puteti trimite la cos dar nu e site-ul meu.E mult mai cunoscut decat extreamcs si nu are nici o treaba cu Romania.
E DOAR UN TOPIC INFORMATIV CARE SPER SA AJUTE PERSOANE,repet.
RoyalServer 2
Rapier
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 58
Joined: 08 May 2018, 21:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

23 Jul 2018, 23:31

Prin ce metoda ai primit banii? Ce comision au luat cei cu website-ul?

LE: Daca baiatul care a cumparat contul face disputa?
User avatar
Te-am_prins
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1227
Joined: 25 Jan 2014, 16:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.130
SteamID: Fix pe asta il stiu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (7 luni)
1 avertisment scos (-2 luni club)
-1 warn (anti-tepari shop)
Location: Bucuresti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 90 times
Contact:

23 Jul 2018, 23:49

Rapier wrote:Prin ce metoda ai primit banii? Ce comision au luat cei cu website-ul?

LE: Daca baiatul care a cumparat contul face disputa?
Trebuie sa primesc banii prin paypal iar comision o luat 3 dolari,am precizat in topic.
O facut disputa tipu asta pentru ca am crezut initial ca nu o sa-mi cumpere nimeni si am schimbat adresa de mail.Adica el cand o cumparat contu i-o dat alta,o facut disputa si am rezolvat (o inchis imediat ce i-am dat adresa de mail corecta).
Din cate stiu sunt mai multe optiuni prin care poti primi banii,nu m-am uitat dar stiu ca mai erau
Oricum mie imi convine.Decat sa primesc aici 7 euro(cu putin noroc) pot primi 11 euro echivalentul la 13 dolari acolo
Daca face disputa,la disputa ai o chestie sa iti primesti contul inapoi si sa-i dai banul inapoi dar daca nu vrei asta e simplu,cat timp tu nu ai facut nimic cu contul nu ai de ce sa iti faci griji.Eu unu daca mi-ar face unu disputa ca o luat vac si chestii ii cer poza cu meciurile jucate din data cand o cumparat contul si sa-mi arate un demo.Sa-l urce acolo in disputa.
Deci tu te poti scoate oricand.Oricum daca incerci sa vinzi un cont pe care ai trisat,fii sigur ca omu o sa aiba dovezi.
Deci cum o dai,tot vina cuiva o sa fie.
gobyy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 56
Joined: 09 May 2018, 20:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

24 Jul 2018, 16:03

Am postat si eu acolo ca vand ceva dar am dat la My Orders(selling) si nu-mi apare nimic.
Tre sa astept sau trebuia sa apara instant ?
User avatar
Te-am_prins
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1227
Joined: 25 Jan 2014, 16:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.130
SteamID: Fix pe asta il stiu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (7 luni)
1 avertisment scos (-2 luni club)
-1 warn (anti-tepari shop)
Location: Bucuresti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 90 times
Contact:

24 Jul 2018, 17:05

gobyy wrote:Am postat si eu acolo ca vand ceva dar am dat la My Orders(selling) si nu-mi apare nimic.
Tre sa astept sau trebuia sa apara instant ?
Te duci la active offers si acolo apare
User avatar
Mr.LeX
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 959
Joined: 07 Nov 2013, 16:36
Detinator Steam: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Matrix
Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times
Contact:

24 Jul 2018, 19:06

Cu cat as putea vinde un cont cu level 66 steam + full jocuri si rank MGE csgo prime + medalii ? aproape 800 ore.
User avatar
Te-am_prins
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1227
Joined: 25 Jan 2014, 16:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.130
SteamID: Fix pe asta il stiu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (7 luni)
1 avertisment scos (-2 luni club)
-1 warn (anti-tepari shop)
Location: Bucuresti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 90 times
Contact:

24 Jul 2018, 23:03

Mr.LeX wrote:Cu cat as putea vinde un cont cu level 66 steam + full jocuri si rank MGE csgo prime + medalii ? aproape 800 ore.
Vezi cat costa toate si iti faci un pret iar pentru csgo
https://www.playerauctions.com/value-ca ... unt-worth/
Calculezi aici
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 430 guests