De ce sa-mi cumpar iPhone?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

26 Sep 2014, 20:02

CT 18 ROS wrote:
smileye wrote:Numai cocalarii si pitipoancele au Iphonuri.

Ia-ti Samsung, HTC, pana si LG, Nokia, in orice caz nu Iphone.
Vad ca suferi in orice topic de iPhone.
Cred ca iti plăcea de o gagica cu iPhone si aia te-a refuzat din prima sau nici măcar nu stie ca exiști. =))
Daca la baiat nu ii place aifonu dc te simti ofensat ? Nici daca ar zice maicata nu ai lua foc asa repede
RoyalServer 2
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

26 Sep 2014, 20:05

jacobs wrote:
CT 18 ROS wrote:
smileye wrote:Numai cocalarii si pitipoancele au Iphonuri.

Ia-ti Samsung, HTC, pana si LG, Nokia, in orice caz nu Iphone.
Vad ca suferi in orice topic de iPhone.
Cred ca iti plăcea de o gagica cu iPhone si aia te-a refuzat din prima sau nici măcar nu stie ca exiști. =))
Daca la baiat nu ii place aifonu dc te simti ofensat ? Nici daca ar zice maicata nu ai lua foc asa repede
Vad ca esti pe dos in discuție.
Una e sa nu-ți placa, iar alta e sa zici 'doar cocalarii si pitipoancele au iPhone' in fiecare topic.
Nu ca țin la părerea unui virgin la 22 de ani fara BAC...
jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

26 Sep 2014, 20:08

CT 18 ROS wrote:
jacobs wrote:
CT 18 ROS wrote: Vad ca suferi in orice topic de iPhone.
Cred ca iti plăcea de o gagica cu iPhone si aia te-a refuzat din prima sau nici măcar nu stie ca exiști. =))
Daca la baiat nu ii place aifonu dc te simti ofensat ? Nici daca ar zice maicata nu ai lua foc asa repede
Vad ca esti pe dos in discuție.
Una e sa nu-ți placa, iar alta e sa zici 'doar cocalarii si pitipoancele au iPhone' in fiecare topic.
Nu ca țin la părerea unii virgin la 22 de ani fara BAC...
Eu nu cred ca sunt pe dos , daca lui nu ii place pur si simplu aifonu asta nu inseamna ca la refuzat una care avea aifon sau **** mea ce mai zici tu acolo. Si mie imi placeau aifonurile cand era 4/4s si cand a aparut 5 dar ies afara pe poarta si 4 din 5 pers care trec au aifon si pentru asta le dezgust ^^
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

26 Sep 2014, 20:17

CT 18 ROS wrote:
jacobs wrote:
CT 18 ROS wrote: Vad ca suferi in orice topic de iPhone.
Cred ca iti plăcea de o gagica cu iPhone si aia te-a refuzat din prima sau nici măcar nu stie ca exiști. =))
Daca la baiat nu ii place aifonu dc te simti ofensat ? Nici daca ar zice maicata nu ai lua foc asa repede
Vad ca esti pe dos in discuție.
Una e sa nu-ți placa, iar alta e sa zici 'doar cocalarii si pitipoancele au iPhone' in fiecare topic.
Nu ca țin la părerea unii virgin la 22 de ani fara BAC...
Ma doare in cot de parerea ta, cine te-a pacalit ca nu am bac?Uite spre dezamagirea ta voi cumpara un Iphone, sa vad in cat timp voi trece la un alt Iphone.
cThor
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 19 Sep 2014, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

26 Sep 2014, 22:27

Defapt astia cu samsunguri sunt cocalari, din cate ai observat doar cei care se respecta au iphone , e un simbol.Taranii cu ecrane mari, as vada bine pozili.

Vai de tine smiley.
Daca ai fi avut un iphone macar 1 saptamana, ti-ai fi dat seama ca 1 gb ram e de ajuns sa bata orice telefon .
Ramai la parerea ta, iphoneul e business, i-ati samsung cu tetra ram care sta 3 secunde sa intre in setari.
User avatar
steFF
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1578
Joined: 19 Jun 2011, 11:21
Detinator Steam: Da
CS Status: >:)
Detinator server CS: Evident
SteamID: xtzontzo
Reputatie: Ban 3 luni!
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 41 times
Been thanked: 54 times

27 Sep 2014, 13:27

Iphone = FITZA. Romanul nu are ce manca dar are in buzunar un Iphone (cumparat pe abonament sau rate)...

De ce ai da mai multi bani pe un Iphone care nu face cat un Samsung?

Am avut iphone 5S si iti spun sincer ca tot ce imi placea la el era DESIGN-ul si primirea notificarilor pe centrul ecranului.
Am renuntat la el, mi-am luat un samsung note 3. Mi sa parut prea mare, i l-am dat lui maicamea.
Acum am in samsung s5 si nu ma mai dezlipesc de el.

Daca nu imi cumparam s5-ul, imi luam cu siguranta un htc one m8 pentru ca este prea "smecher" :X

CONCLUZIE: Samsung, HTC, LG se pisa pe IPHONE (mai ales dupa lansarea noii generatii 6 si 6 Plus care sunt vai capul lor, buguri si alte prostii).


So...Mergi pe Samsung Galaxy S5
:flag_ro: Forum: http://www.goodcs.ro

:flag_ro: Server: dr.goodcs.ro

:mega: Owner: steFF
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

27 Sep 2014, 13:31

M-am decis 90%. Merg pe HTC One Mini 2 Gold :D. E la acelasi pret cu S4 (sub performantele lui) dar ma atrage carcasa de aluminiu + culoarea.

Nu imi trebuie un telefon care sa nu-mi incapa in buzunar (ca fostul) si sa aibe n core, n gb ram. Imi trebuie un telefon ca sa pot intra pe YouTube, Facebook, WhatsApp, Viber, Zello si in primul rand sa arate bine.

Nu ma indur sa dau 25 de milioane pe M8 (care e cu mult superior), da nici 19 pe 5S (care e cu mult sub).

La mine nu rezista mai mult de un an/6 luni un telefon. Fac eu ceva si ii dau mortu :)).
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

27 Sep 2014, 14:07

Incep prin a spune ca nu ma laud, dar pot zice ca am avut cam toate telefoanele de top la vremea lor.
Incep cu iphone4, cel mai revolutionar si performant la vremea lui. Cu siguranta merita toti banii la vremea aia, inca il mai am... dar sa zicem ca nu arata tocmai ok. Am trecut pe 4s fix cand a aparut, mare diferenta nu prea a fost... mai bine zis eu nu am vazut nici macar o diferenta in jocuri sau navigare. Am trecut apoi pe Samsung Galaxy Note, ce sa zic. Diferenta imensa intre el si 4s, dar uneori freez-uri si restart inevitabil. Am trecut pe i5 dezamagit de note. Cu i5 inafara de cateva probleme cand ma suna cineva si nu puteam sa raspund totul (practic dadeam cu degetul pe ecran de ma plictiseam si tot nu mergea) ok. Am trecut pe 5s si am fost dezamagit, la cateva saptamani a inceput butonul de home sa "ticaie" destul de enervant. Garantie si toate cele, am inteles ca este o problema la un lot bla bla bla. Toate bune cu el, fara freez-uri sau mai stiu eu ce, tipic Apple. In Iulie am pus mana pe 2 Note3 ( Versiunea de Koreea (Octa core) si una de europa). M-am indragostit pur si simplu. Pot spune ca acele blocaje tipice unui Android pur si simplu nu mai exista, iar creionul magic merita toti banii dati pe telefon. Facand o comparatie intre 5s si Note3 pot spune ca Note3-ul se misca la fel de bine ca i5s, poate un pic mai bine. Camera de la note3 este peste 5s. Treaba cu gesturile si toate nebuniile ce par inutile la prima vedere, dar defapt sunt utile in anumite situatii. De exemplu derularea cu ochii ce este utila cand citesti ceva la volan. Pauza cand nu te uiti la un clip este la fel de utila cand urmaresti un tutorial si il si aplici si multe altele.
Vreau sa spun ca acum un telefon de top pe Android se misca la fel de bine ca un iphone, nu mai are blocaje stupide, are de obicei o camera mult mai buna decat cea de pe iphone si multe alte features ce pe iphone doar visezi si sa nu uitam de autonomie mai mare. Toate astea la un pret mult mai mic decat un iphone. Acum 5s-ul sta pe bara chiar daca m-am chinuit la vrema aia sa gasesc o varianta gold si de europa.

Recomanda Note3 si in principiu orice Android de top, sa nu mai aducem in discutie daca ii faci root.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

27 Sep 2014, 14:13

Comanda bestia Chinejilor: OnePlusOne!!

http://www.shopmania.ro/telefoane-mobil ... e-88872653
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

27 Sep 2014, 14:19

Asteapta sa scada pretul la One Mini 2.
In acelasi pret poti lua deja HTC One sau Oneplus One, telefoane mai bune.

Recomand mai bine HTC One.
cThor
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 19 Sep 2014, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Sep 2014, 16:19

Poate ca note 3 si cele mai noi astea de la htc one, etc, s-or misca bine dar nu mai pot sa mai imi scot din minte lagul care il aveam pe s3 si s4, niste rable de telefoane facute cu plastic ieftin.Momentan am iphone si asa voi ramane.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

27 Sep 2014, 16:43

cThor wrote:Poate ca note 3 si cele mai noi astea de la htc one, etc, s-or misca bine dar nu mai pot sa mai imi scot din minte lagul care il aveam pe s3 si s4, niste rable de telefoane facute cu plastic ieftin.Momentan am iphone si asa voi ramane.
Cand o sa dai de OnePlusOne, iti dai foc.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 411 guests