Cumpar program

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
trilu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 404
Joined: 12 Feb 2012, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

13 Feb 2013, 00:02

Cum spune si titlul, am nevoie de un program de, decodat telefoane mobile. Nu stiu in ce consta acest program si care este, poate careva de aici are habar si ma ajuta cu o informatie. Multumesc
RoyalServer
User avatar
georgefanrb
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 330
Joined: 30 Jan 2013, 19:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Waiting....
Detinator server CS: Nu mai am !
Location: Pe Giulesti !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times
Contact:

13 Feb 2013, 14:56

Nu exista ....daca ar exista ar iesi in pierdere cei de la service GSM
trilu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 404
Joined: 12 Feb 2012, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

13 Feb 2013, 15:11

Si cei care au service gsm nu crezi ca folosesc un program?
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

13 Feb 2013, 15:20

trilu wrote:Si cei care au service gsm nu crezi ca folosesc un program?
Programul vine odata cu cablul de date prin care se decodeaza telefonul. Crezi ca tii telefonul pe birou si apesi 2-3 clickuri si se decodeaza ? In general fiecare telefon are cablul lui de date si program. Am un prieten care are service gsm, se ocupa de multi ani, si are peste 100 cabluri. In general sunt cabluri conectate la un singur usb (cate 5-10) pentru telefoane din aceeasi generatie.

@ http://delta.3xforum.ro/post/94/1/TUTOR ... NOKIA_BB5/ , nu stiu cat de sigur este programul, dar cam sa-ti faci idee.
Image
User avatar
georgefanrb
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 330
Joined: 30 Jan 2013, 19:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Waiting....
Detinator server CS: Nu mai am !
Location: Pe Giulesti !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times
Contact:

13 Feb 2013, 15:23

GYUKY nu e bun programul pe acela l-am incercat si eu acum catva timp si mi-am blocat telefonul.
trilu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 404
Joined: 12 Feb 2012, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

13 Feb 2013, 16:37

GYUKY wrote:
trilu wrote:Si cei care au service gsm nu crezi ca folosesc un program?
Programul vine odata cu cablul de date prin care se decodeaza telefonul. Crezi ca tii telefonul pe birou si apesi 2-3 clickuri si se decodeaza ? In general fiecare telefon are cablul lui de date si program. Am un prieten care are service gsm, se ocupa de multi ani, si are peste 100 cabluri. In general sunt cabluri conectate la un singur usb (cate 5-10) pentru telefoane din aceeasi generatie.

@ http://delta.3xforum.ro/post/94/1/TUTOR ... NOKIA_BB5/ , nu stiu cat de sigur este programul, dar cam sa-ti faci idee.
si de unde a facut el rost de acele cabluri de date care decodeaza telefonul, ma gandesc ca le-a cumparat de undeva nu?
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

13 Feb 2013, 17:01

trilu wrote:
GYUKY wrote:
trilu wrote:Si cei care au service gsm nu crezi ca folosesc un program?
Programul vine odata cu cablul de date prin care se decodeaza telefonul. Crezi ca tii telefonul pe birou si apesi 2-3 clickuri si se decodeaza ? In general fiecare telefon are cablul lui de date si program. Am un prieten care are service gsm, se ocupa de multi ani, si are peste 100 cabluri. In general sunt cabluri conectate la un singur usb (cate 5-10) pentru telefoane din aceeasi generatie.

@ http://delta.3xforum.ro/post/94/1/TUTOR ... NOKIA_BB5/ , nu stiu cat de sigur este programul, dar cam sa-ti faci idee.
si de unde a facut el rost de acele cabluri de date care decodeaza telefonul, ma gandesc ca le-a cumparat de undeva nu?
Da, le-a cumparat de la Bucuresti, nu stiu exact de unde, dar stiu ca erau 10 = 1500ron parca :)
Image
trilu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 404
Joined: 12 Feb 2012, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

13 Feb 2013, 22:31

GYUKY wrote:
trilu wrote:
GYUKY wrote: Programul vine odata cu cablul de date prin care se decodeaza telefonul. Crezi ca tii telefonul pe birou si apesi 2-3 clickuri si se decodeaza ? In general fiecare telefon are cablul lui de date si program. Am un prieten care are service gsm, se ocupa de multi ani, si are peste 100 cabluri. In general sunt cabluri conectate la un singur usb (cate 5-10) pentru telefoane din aceeasi generatie.

@ http://delta.3xforum.ro/post/94/1/TUTOR ... NOKIA_BB5/ , nu stiu cat de sigur este programul, dar cam sa-ti faci idee.
si de unde a facut el rost de acele cabluri de date care decodeaza telefonul, ma gandesc ca le-a cumparat de undeva nu?
Da, le-a cumparat de la Bucuresti, nu stiu exact de unde, dar stiu ca erau 10 = 1500ron parca :)
Sigur au un nume specific, il poti intreba cum le zice si de unde le-a cumparat? Multumesc
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 393 guests