De ce să îţi cumperi iPhone 5 şi nu Galaxy S4.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Aldin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1016
Joined: 29 Apr 2012, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: AldinK, Aldin K.
Fost administrator
Location: Viena
Has thanked: 2 times
Been thanked: 79 times
Contact:

19 Mar 2013, 11:06

jailbreak :)) mi-am editat si eu telefonul cu tweakuri interesante din cydia :D
RoyalServer 2
BrZ;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 799
Joined: 03 Jan 2013, 13:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv.
SteamID: PM.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Location: München
Has thanked: 18 times
Been thanked: 154 times
Contact:

19 Mar 2013, 11:23

Balexandru wrote:Da ma..ai o mentalitate foarte proasta ma..
Normal frate ca daca vrei sa beneficiezi de un produs bun,trebuie totus sa dai un ban..tu inca ai 14 ani si te rogi de parinti sa-ti dea bani pentru scoala,deaia inca nu sti tu prea bine cum sta treaba.Eu sunt de acord cu appstoru',mi se pare o chestie cat se poate de corecte.

EDIT:Plus ca,in android store se gasesc tot felul de virusi,in timp ce in appstore aplicatiile sunt verificate inainte sa fie urcate.

In concluzie,nu treaba cu bani face diferenta intre aceste doua telefoane..te rog,schimba-ti gandirea.
Unii se imbogatesc si altii saracesc, foarte minunat. Cap sa ai, ca prosti se gasesc destui
Cea mai proasta fraza din seara asta(haha)..as vrea sa te vad pe tine muncind la ceva,iar apoi sa-l dai gratis mereu..nu cred ca ti-ar conveni.
Omul nu trebuie sa munceasca ca sa isi dea cu parerea aici si sunt sigur ca nu ai detinut niciunu dintre telefoanele acestea si comentezi aiurea ..
@Alexey,Apple este peste Samsung la mai multe capitole dar la telefoane nu ai cum sa zici acest lucru .
@aldink daca tu zici ca ai i4s si te joci ce JOC vrei fara sa ai un pic de lag iar pe s4 nu se intampla acest lucru...as zice ca esti nebun fara suparare .
@MajeStik cum am zis si in primul post,daca pentru cei mai multi conteaza design-ul,iti iei Iphone 5 daca vrei calitate,iti iei S4 . :D
MajeStik
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1449
Joined: 21 Aug 2010, 21:19
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: igniti0n_91
Reputatie: Fost Moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 59 times
Been thanked: 82 times
Contact:

19 Mar 2013, 11:33

BrZ;x wrote: sa munceasca ca sa isi dea cu parerea aici si sunt sigur ca nu ai detinut niciunu dintre telefoanele acestea si comentezi
@MajeStik cum am zis si in primul post,daca pentru cei mai multi conteaza design-ul,iti iei Iphone 5 daca vrei calitate,iti iei S4 . :D
Tocmai aia e ca e invers. Poti compara calitatea Apple cu Samsung ? Niciodata. Uitate din ce materiale e facut S4 si uitate la iPhone 5. Compari tu aluminiu si sticla cu plastic infect ? Compari tu iOS cu Android ?
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]

http://www.hostpixel.ro
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

19 Mar 2013, 11:40

BrZ;x wrote: @Alexey,Apple este peste Samsung la mai multe capitole dar la telefoane nu ai cum sa zici acest lucru .
Am utilizat 2 telefoane Samsung cu android ,nu mi-au placut , ele fiind S2 si S Advance . La S2 se misca super greu browserul , se misca greu in general pe internet , dabia imi descarca Angry Birds.. i-am pus si alt soft , dar degeaba , tot lafel de greu se misca , l-am vandut si de banii aia mi-am luat S Advance care s-a prezentat mai bine fata de S2 , dar cand i-am facut upgrade la android a inceput sa se miste sacadat, sa dea multe erori sau sa se descarce instant dupa ce era tinut o noapte la incarcat.
Am avut un iPhone 3GS care era la zi cu upgrade-urile si cu toate cele , am fost foarte multumit de el , fata de cele de mai sus.
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

19 Mar 2013, 11:41

Sunteti atat de limitati incat nu o sa intelegeti niciodata diferenta uriasa dintre iphone si restul telefoanelor.
Image
User avatar
lan1337wOw~
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 602
Joined: 11 May 2010, 01:52
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Capitala
Has thanked: 60 times
Been thanked: 61 times
Contact:

19 Mar 2013, 12:32

Eu nu pot sa cred ca inca mai faceti diferente intre SG si iPhone.. pai cum ba sa compari SG cu un iPhone, avand in vedere ca iPhone-ul are piese de Samsung in el? Cum sa fiti asa ipocriti?
User avatar
Aldin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1016
Joined: 29 Apr 2012, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: AldinK, Aldin K.
Fost administrator
Location: Viena
Has thanked: 2 times
Been thanked: 79 times
Contact:

19 Mar 2013, 12:36

ca are processorul care e asamblat de samsung ? apple vrea sa schimbe asta...
Nu am comparat un SGS4 cu un i4S ... doar ca am zis ca ma joc foarte bine pe 512Mb Ram de la 4S fara probleme.. si eu zic ca imi este de ajuns.. cand vor aparea si jocurile care sa imi produca lag si neplaceri atunci poate o sa apelez la un computer mai bun ... :D
User avatar
Audi
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2365
Joined: 23 Nov 2009, 22:01
Detinator Steam: Da
Has thanked: 163 times
Been thanked: 240 times

19 Mar 2013, 12:55

Acum 10 ani abia invatati cuvantul telefon mobil iar acum va bateti pe care e mai tare in procesor,ram si toate cele..p*m..atunci va doreati sa jucati si voi snake,acum tot ce apare nou trebuie sa fie la voi in mana..
User avatar
derp.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 492
Joined: 14 Jan 2012, 00:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Me Gusta!
Location: Galati
Has thanked: 39 times
Been thanked: 18 times

19 Mar 2013, 13:21

E deja ziua aia din saptamana cu topicul in care se cearta niste inapti pentru 2 telefoane? Fiecare isi cumpara ce vrea, move on.
Image
Image
Image
Image
Membru eXtreamCS din 11.08.2008
User avatar
Lastride
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1044
Joined: 13 Jul 2010, 12:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Living
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: mafyotu19
Location: Valcea
Has thanked: 13 times
Been thanked: 23 times
Contact:

19 Mar 2013, 14:28

Eu doar ma uit la specificatii si vad diferente enorme intre cele 2 telefoane. Au ramas in urma cei de la apple cu procesor si toate , unele telefoane ajung si la 6-8 nuclee si ei abia 2 au si pretul e acelasi sau chiar mai mare la iphone 5
ImageImage
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

*Atentie la cei care spun ca sunt EU si vor sa faca tranzactie.Mai multe cazuri am intalnit saptamana asta.Singurul meu id este: [email protected]
User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

19 Mar 2013, 14:45

Stii de ce prefer iPhone ? pentru ca are sistem de operare facut special pentru el nu ca la Android care e facut sa mearga si pe single dar si pe octo.
La ce-mi trebuie mie octocore daca se misca/o sa se miste mai de ***** ca un dual/quad core ? Traiesc cu specificatiile in mana ?
Iar baiatu care zice ca iPhone e limitat inseamna ca in viata lui nu a avut iPhone 4/4S/5 cu jailbreak.
salut L-)
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

20 Mar 2013, 22:38

Cand o sa intelegeti si voi ca un telefon degeaba are njdemii de nuclee daca sistemul de operare nu e configurat cum trebuie. Poate sa aiba jdemii de RAMI, poate sa aiba jdemii de senzori etc. Daca sistemul de operare nu e configurat cum trebuie, telefonul e ca si cum nu ar fi. Un exemplu gigant ar fi S1. Se lauda ca fiind cel mai bun telefon al momentului pe vremea aceea. Dar sistemul de operare se misca intr-un hal...

Cand o sa intelegeti ca nu conteaza cati megapixeli are telefonul ? S4 ce face, are 13 si ii are degeaba. Camera de la HTC One il bate la curulet frumos rau de tot.

Sunt multe chestii pe care voi nu le intelegeti. Daca se lanseaza un telefon cu nu stiu cate nuclee, rahati etc, gata el e cel mai bun, bate orice telefon. Nu vere. Testati intai si dupa veniti cu un motiv bun de ce ala e mai bun ca ala. Si uitati-va la REVIEW-uri, nu la COMPARATII.

Cu respect, utilizator Android si Apple.
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information