Dacian Ciolos noul Prim Ministru

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
UnBlogger
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 349
Joined: 25 Sep 2015, 19:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc "Ramona suge-o"
Detinator server CS: Sm.realcs.ro
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Utilizator neserios ( tepar ) - fost PlayToy
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Nov 2015, 10:56

BANDIT! wrote:
UnBlogger wrote:
Ovidiu2k4 wrote:Poti sa fi mandru ca esti ungur la tine in tara, nu la noi.
Am dreptul ca orice om sa stau in romania ! :) deci sincer nu imi zici tu mie ce sa fac !
Da, in Transilvania poti sta, dar nu stiu cat timp mai va suportam figurile de bozgori infe**.

Vino in Bucuresti si vei fi cel mai hulit si batut om din Romania ;)
Hai tu la satu-mare sa vezi cum te lu-am noi la capace .:) de la propria ta natie :* !


"bre" "fa" cand va aud cu asa ceva :))) prima oara am fost la bucuresti si cum vorbesc aia .... mai bine ascult pe un tigan ce vorbeste :troll


Dar ce sa zic , in bucuresti 40% numai tigani :gusta :-q
RoyalServer 2
User avatar
BANDIT
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1952
Joined: 29 Dec 2009, 23:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Has thanked: 79 times
Been thanked: 109 times

12 Nov 2015, 11:06

@unBlogger
Cand ungurii ne vor lua la capace in tara noastra atunci este sfarsitul! ;)

Nu ti-e rusine sa vii pe un forum romanesc sa imi zici mie ca esti ungur?

Evaporati-va in tara voastra de c****, oameni de nimic ce sunteti! Auzi si tu ce imi spune unguru asta.. Ti-am spus eu, cand veti ridica un deget veti pleca ca ultimii sclavi din TARA NOASTRA, TARA ROMANEASCA!
Dau bani PayPal pentru bani Paysafe/Skrill.
User avatar
Madalin
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3247
Joined: 16 Apr 2007, 14:20
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Dependent
Fost super moderator
Location: Bucuresti.
Has thanked: 109 times
Been thanked: 368 times

12 Nov 2015, 11:14

nu sunt rasist, dar ungurii imi sunt antipatici, nu pot sa-i inghit nici cu o tona de lamaie, nu-i suport de la meciurile cu nationala..
si sa raspund si eu la subiect.. sa plece si ciolos, iohannis, toti. sabii si pistoale dupa ei.
ale, ale, ale!
User avatar
UnBlogger
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 349
Joined: 25 Sep 2015, 19:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc "Ramona suge-o"
Detinator server CS: Sm.realcs.ro
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Utilizator neserios ( tepar ) - fost PlayToy
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Nov 2015, 11:20

BANDIT! wrote:@unBlogger
Cand ungurii ne vor lua la capace in tara noastra atunci este sfarsitul! ;)

Nu ti-e rusine sa vii pe un forum romanesc sa imi zici mie ca esti ungur?

Evaporati-va in tara voastra de c****, oameni de nimic ce sunteti! Auzi si tu ce imi spune unguru asta.. Ti-am spus eu, cand veti ridica un deget veti pleca ca ultimii sclavi din TARA NOASTRA, TARA ROMANEASCA!
Cand o sa primesc o mama de bataie de la un roman te voi anunta , pana atunci ma poti pua in buci :)

Si care e problema ta daca am venit pe forumul asta? unde scrie ca n-am voie :)) :troll :-q :-q :-q
User avatar
MetalKid
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 441
Joined: 26 Mar 2011, 11:06
Detinator Steam: Da
CS Status: bored
SteamID: metalkid22
Location: localhost
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

12 Nov 2015, 11:21

parca astia nu o sa fure....

off: daca esti ungur, si toti care se tin unguri, daca toti vreti ungureste, mergeti in ungaria la ce mai stati in romania?....
Image
Nick cs: gabiii
Nick forum: metalkid
Age: 25
Steam: -
Game: CS:GO / MW3
Skipe: Privat
User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

12 Nov 2015, 11:42

Pentru asta s-a iesit in strada? vorba lu Sisu Multumim frumos tuturor "revolutionarilor".....
Felicitari,l-ati dat jos pe Ponta care chiar a mai schimbat ceva in bine, a furat el nimic de zis, dar chestia e ca el a mai facut ceva pentru tara, sa vedem acum ce se v-a intampla cu noul premier
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

12 Nov 2015, 14:58

S3ekEr^ wrote:Pentru asta s-a iesit in strada? vorba lu Sisu Multumim frumos tuturor "revolutionarilor".....
Felicitari,l-ati dat jos pe Ponta care chiar a mai schimbat ceva in bine, a furat el nimic de zis, dar chestia e ca el a mai facut ceva pentru tara, sa vedem acum ce se v-a intampla cu noul premier
De unde naiba scoateti asa prostii, ce a facut tovarasul Ponta ? A venit dupa Boc si s-a folosit de tot ce a facut el. Scaderea TVA a fost doar de fatada, azi toate preturile sunt exact la acelasi pret ca inainte de scadere. A facut Romania de ras in fata intregii lumi, si-a dat acordul pentru construirea celei mai mari moschei din Europa in Bucuresti si a dat turcilor pamant de 10 milioane de euro in centrul bucurestiului fara sa intrebe pe cineva. Asta ce tine personal de el.

In rest ministrii erau vai de ei, cei de la CFR au refacut programul ca firmele private sa inlocuieasca toate traseele importante ale CFR ca sa intre in faliment iar ministrul e mana in mana cu ei, ministrul sanatatii a mintit pe fata o tara intreaga in timp ce victimele de la colectiv n-au fost tratati nici pe departe corespunzator si apara persoane foarte dubioase. In plus fiecare isi are mica afacere din care mulge statul de bani printr-un mod sau altul. Nu cred ca exista vreo exceptie in guvernul Ponta. Nu zic nimic de presa care a fost manipulata la greu.

Singurul plus e faptul ca a dat mai multa putere ANAF-ului (dar sa nu crezi ca se ia ANAF-ul de cei mari ci doar de chioscuri mici ca sa isi faca prezenta pentru salariu sau mita si sa descurajeze competitia in domeniile in care sunt afaceristi din PSD)

Banii pentru salarii i-a luat de la investitii, autostrazi a facut in minus.

Pe scurt tot ceea ce pare pozitiv de la Ponta e doar un populism, TVA-ul, salariile sunt iluzii pe care le vom plati in 1-2 ani. In rest mult succes la angajare sau la infiintarea si administrarea unei firme dupa noul cod fiscal care intra in vigoare de la anul.

Va zic si ce se va intampla anul viitor : Noul guvern va discuta cu FMI pentru un nou imprumut deoarece dupa Ponta statul a ramas cu 50 bani in visterie si iar se vor taia salariile bugetarilor, va creste TVA-ul, se vor introduce taxe noi si fiecare o sa spuna ce bun era Ponta.
User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

12 Nov 2015, 16:20

IsTI37 wrote:
S3ekEr^ wrote:Pentru asta s-a iesit in strada? vorba lu Sisu Multumim frumos tuturor "revolutionarilor".....
Felicitari,l-ati dat jos pe Ponta care chiar a mai schimbat ceva in bine, a furat el nimic de zis, dar chestia e ca el a mai facut ceva pentru tara, sa vedem acum ce se v-a intampla cu noul premier
De unde naiba scoateti asa prostii, ce a facut tovarasul Ponta ? A venit dupa Boc si s-a folosit de tot ce a facut el. Scaderea TVA a fost doar de fatada, azi toate preturile sunt exact la acelasi pret ca inainte de scadere. A facut Romania de ras in fata intregii lumi, si-a dat acordul pentru construirea celei mai mari moschei din Europa in Bucuresti si a dat turcilor pamant de 10 milioane de euro in centrul bucurestiului fara sa intrebe pe cineva. Asta ce tine personal de el.

In rest ministrii erau vai de ei, cei de la CFR au refacut programul ca firmele private sa inlocuieasca toate traseele importante ale CFR ca sa intre in faliment iar ministrul e mana in mana cu ei, ministrul sanatatii a mintit pe fata o tara intreaga in timp ce victimele de la colectiv n-au fost tratati nici pe departe corespunzator si apara persoane foarte dubioase. In plus fiecare isi are mica afacere din care mulge statul de bani printr-un mod sau altul. Nu cred ca exista vreo exceptie in guvernul Ponta. Nu zic nimic de presa care a fost manipulata la greu.

Singurul plus e faptul ca a dat mai multa putere ANAF-ului (dar sa nu crezi ca se ia ANAF-ul de cei mari ci doar de chioscuri mici ca sa isi faca prezenta pentru salariu sau mita si sa descurajeze competitia in domeniile in care sunt afaceristi din PSD)

Banii pentru salarii i-a luat de la investitii, autostrazi a facut in minus.

Pe scurt tot ceea ce pare pozitiv de la Ponta e doar un populism, TVA-ul, salariile sunt iluzii pe care le vom plati in 1-2 ani. In rest mult succes la angajare sau la infiintarea si administrarea unei firme dupa noul cod fiscal care intra in vigoare de la anul.

Va zic si ce se va intampla anul viitor : Noul guvern va discuta cu FMI pentru un nou imprumut deoarece dupa Ponta statul a ramas cu 50 bani in visterie si iar se vor taia salariile bugetarilor, va creste TVA-ul, se vor introduce taxe noi si fiecare o sa spuna ce bun era Ponta.
Ar trebui sa te puna pe tine la conducerea statului, vad ca stii mai multe decat cei din parlament in momentul de fata, probabil ai strigat si tu in strada jos bisericile ca din cauza lor au murit oamenii aia acolo ca sunt prea multe biserici, bravo tata, mari revolutionari
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

12 Nov 2015, 18:37

Sincer sa fiu eu am inceput sa am dubii despre dansul imediat ce am citit ca a facut parte din Comisia Europeana. :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information