Datoria Romaniei: peste 100 miliarde euro

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

22 Jun 2015, 12:24

IsTI37 wrote:Nu e multa datorie, important e cat platim pentru ea.
Ne putem imprumuta cu inca 2-3 sute de miliarde si sa nu se observe.
O platesti pe aia si ramai cu ailalta.
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

22 Jun 2015, 12:25

Stiind ca iti iubesti enorm tara propun ca o parte din venitul pe care il ai din eXtreamCS sa il donezi pentru acoperirea acestei datorii ca un cetatean patriot ce esti.
Stiind ca vei dona ma face fericit pentru ca in fiecare zi vad reclamele acelea minunate de la Pariuri Sportive, iar daca ma gandesc ca asa ajut tara.....sufletul imi radiaza de fericire.

Putin cu putin.... decat deloc.
User avatar
LOLpgl
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1127
Joined: 16 Dec 2013, 21:01
Detinator Steam: Da
SteamID: ionutcruso
Location: Rm.Valcea
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

22 Jun 2015, 12:26

S-a ajuns la asta din cauza noastra . Daca ne ridicam toti impotriva lor , nu mai au ce sa faca... Ei stiu ca impotriva noastra, a tuturor, nu au nici o putere, de accea ne fac promisiuni si uneori mai rezolva cate ceva ( maresc salarii etc. )
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

22 Jun 2015, 12:27

LOLpgl wrote:S-a ajuns la asta din cauza noastra . Daca ne ridicam toti impotriva lor , nu mai au ce sa faca... Ei stiu ca impotriva noastra, a tuturor, nu au nici o putere, de accea ne fac promisiuni si uneori mai rezolva cate ceva ( maresc salarii etc. )
Normal ca n-au putere , iar in privinta legilor tot noi le putem schimba.
Dar toti , nu 50.
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3642
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 57 times

22 Jun 2015, 12:31

E aiurea rau, tara e plina de datori dar politiceni vor pensi speciala ca ei au coarne.
Last edited by r0nan eXtream on 22 Jun 2015, 12:33, edited 1 time in total.
Reason: Smecherie , cine n-ar vrea ? Politicenii cred ;)
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

22 Jun 2015, 12:36

Ue a fost creat fix de acele state care sunt dezolvate ca sa fure de la statele estice care e si romania.
America la fel dupa caderea comunismului au venit cu produse deale lor si si-au facut grosu'
User avatar
LOLpgl
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1127
Joined: 16 Dec 2013, 21:01
Detinator Steam: Da
SteamID: ionutcruso
Location: Rm.Valcea
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

22 Jun 2015, 12:38

Toate chestiile de la televizor la calculator ( majoritatea aparatelor electronice ) sunt facute sa ne spele pe creier, sa ne "orbeasca" sa nu vedem ce se intampla cu adevarat in lumea asta. Chiar si mancarea de la magazin ( injectata ) e facuta pentru a imputina populatia

Copii celor 13 familii care conduc lumea :

Code: Select all

1. Rothschild (Bauer sau Bower)
2. Bruce
3. Cavendish (Kennedy)
4. De Medici
5. Hanovra
6. Hapsburg
7. Krupp
8. Plantagenet
9. Rockefeller
10. Romanov
11. Sinclair (St. Clair)
12. Warburg (del Banco)
13. Windsor (Saxe-Coburg-Gothe)
nu folosesc aparate electronice ( deoarece ei stiu ce fac acele aparate ), nu mananca din magazine de accea toti din acele famili traiesc +90 de ani !
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

22 Jun 2015, 12:39

sigur o sa platesc 5000 de euro :troll
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

22 Jun 2015, 12:42

Democratia consta ca poporul sa aleaga.
La noi nu este democratie ci oligarhie,partidele sunt formatiuni oligarhice ce aduna bani de pe urma populatiei.
Un oligarh e tradator automat de tara,deci tradatorul da legi si nu le respecta,de ce sa le respectam noi legile tradatorilor??

Inca ceva Maresarul Ion Antonescu inca mai are statutul de tradator de tara.....trebuia sa-l scoata mamei lor
Last edited by sergiu4995 on 22 Jun 2015, 12:43, edited 1 time in total.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

22 Jun 2015, 12:42

Datoria este de 63 miliarde , mi-a spus proful de Istorie care are legaturi cu AGERPRES ! Noi avem bani s-o plătim , GRECIA nu are de asta e tamtam pe Grecia , Romania plateste in fiecare an o anumita suma ! Nu mai baga lumea in eroare cu cacaturile astea .

SI INCA CEVA , BNR a fost luat de familia Rothschild care are o avere estimată la sute de trilioane de dolari , ei sunt cei care au facut asta cu banca si FMI , de sa vedeti cat de usor se vinde Romania .
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

22 Jun 2015, 12:52

r0nan eXtream wrote:
IsTI37 wrote:Nu e multa datorie, important e cat platim pentru ea.
Ne putem imprumuta cu inca 2-3 sute de miliarde si sa nu se observe.
O platesti pe aia si ramai cu ailalta.
Practic, datoriile administrate corect se pot vinde si mentine, exista un sistem economic pe care voi nu il stiti dar vorbiti.
Ideea e ca pana cand se poate acoperi cu profit o datorie si se poate reinvesti in fonduri datoriile vor scadea in timp automat de parca nici n-ar exista (daca sunt luate de la locuri bune), iar daca in tara se reinvesteste unde trebuie plata acestora nu face probleme.

Am putea avea si 1000 de miliarde datorie daca politicienii n-ar fi asa corupti si majoritatea oamenilor ar avea meserii si firme calumea ca practic toti ne-am lua credite ca sa avem cele mai bune autostrazi, strazi, cea mai buna infrastructura, cele mai bune aeroporturi, cele mai curate plaje, cei mai buni proiectanti. Dar nu, in Romania e o problema ca toti stiu doar sa fure, dar munca de calitate se lasa altora.

Legile la noi sunt proaste, parlamentarii zic ca fac cine stie ce munca dar inca n-am vazut legi bine gandite ci voteaza doar la comanda din partid, firmele de afara care au bani ii manipuleaza cum vor, firmele din interior se lovesc de legi. Nu se vrea educatia oamenilor cum ar fi normal fiindca parlamentarii nu vor sa invete altfel nu mai apuca un mandat, spitalele sunt administrate prost fiindca directorii nu se pot demite daca nu isi fac treaba, primarii sunt alesi in principal de betivani si oameni carora nu le pasa cine e primarul doar sa le fie prieten la carciuma si daca se cearta nu mai are tot satul strazi timp de 10 ani. Partidele sunt de ras, zici ca toti in partid sunt acolo doar pentru pensii mai bune.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

23 Jun 2015, 13:36

Eu daca eram in locul lui Iliescu imi bagam ... in ue si nato si vorbeam cu tarile postcomuniste sa fi facut o alianta cu
Tarile baltice,Polonia,Cehia,Slovacia,Ungaria,Serbia,Slovenia,Croatia,Bosnia,Macedonia,Bulgaria,Albania si Moldova si sa zicem in timp mai intrau Georgia,Turcia(din anii 80 vor sa adere in Ue si nici acum nu au intrat),Grecia,Cipru si sa zicem si Ucraina(Rusia cred ca nu se baga daca aceasta alianta nu avea legatura cu Nato si cu Ue).

Daca era aceasta alianta eram boieri.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information