Datoria Romaniei: peste 100 miliarde euro

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1277
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 14 times
Contact:

23 Jun 2015, 21:33

Ceva nou? Deja toti stim ca suntem datorii vanduti...e Romania!
RoyalServer 2
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

24 Jun 2015, 00:32

Treaba tine de sistem, felul cum e conceput, nu de oamenii care sunt acolo. Aproape toti care ajung la putere fura, fie ca e un leu, fie ca sunt sute de milioane de euro si nimeni nu are ce sa le faca. De exemplu noua chestie cu pensii mai mari politicienilor, au gasit o cale sa fure mai mult fara sa le faca cineva ceva. Mai sunt si exceptii, evident, dar chiar as vrea sa intalnesc o asemenea persoana. Sistemul e conceput astfel, ai puterea, tragi pentru tine. Oricat am alege noi persoane corecte, oricat promit ei ca fac, acest curs va tine pana la nesfarsit cu acest mod de guvernare, ei fura, noi tragem din greu. Dar cine sa faca ceva cand si revolutia a fost o lovitura de stat si multi nici azi nu cred asta?
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

24 Jun 2015, 00:37

iLuSiOn, omorarea lui Ceausescu a fost o lovitura de stat coordonata de straini. Pe vremea aceea Romania avea cote inalte si era renumita. Acum ocupam locurile cele mai de jos comparativ cu restul Europei.
User avatar
K0k0
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1217
Joined: 13 Feb 2014, 00:25
Detinator Steam: Da
Been thanked: 72 times

24 Jun 2015, 00:50

vAc wrote:Stiind ca iti iubesti enorm tara propun ca o parte din venitul pe care il ai din eXtreamCS sa il donezi pentru acoperirea acestei datorii ca un cetatean patriot ce esti.
Stiind ca vei dona ma face fericit pentru ca in fiecare zi vad reclamele acelea minunate de la Pariuri Sportive, iar daca ma gandesc ca asa ajut tara.....sufletul imi radiaza de fericire.

Putin cu putin.... decat deloc.
:troll :troll
IsTI37 wrote:Nu e multa datorie, important e cat platim pentru ea.
Ne putem imprumuta cu inca 2-3 sute de miliarde si sa nu se observe.
Si daca doamne fereste o sa observe, ce o sa se intample? O sa fim ca grecia acum cu banciile goale...

]

florinxDD wrote:E aiurea rau, tara e plina de datori dar politiceni vor pensi speciala ca ei au coarne.
Vor mai multa p|∆, intre unii politicieni si uni oamwnii exista o mare diferenta. De PROSTIE.

sergiu4995 wrote:Ue a fost creat fix de acele state care sunt dezolvate ca sa fure de la statele estice care e si romania.
America la fel dupa caderea comunismului au venit cu produse deale lor si si-au facut grosu'[/quote
Everything is possible, mabye you know more.

quote="sergiu4995"]Democratia consta ca poporul sa aleaga.
La noi nu este democratie ci oligarhie,partidele sunt formatiuni oligarhice ce aduna bani de pe urma populatiei.
Un oligarh e tradator automat de tara,deci tradatorul da legi si nu le respecta,de ce sa le respectam noi legile tradatorilor??

Inca ceva Maresarul Ion Antonescu inca mai are statutul de tradator de tara.....trebuia sa-l scoata mamei lor
Corect, dar daca sa zicem ca eu maine la 6dimineata sunt la parlament cu 5-6vuvuzele, si strig din toti plamanii 'Jos hotii', vine televiziunea si antena3, pe mine cand ma vedeti la stiri sigur nu veti mai gandii 'Ba hai sa ma duc si eu ca are dreptate', veti zice in secunda 2 '-Vai doamne ce cretin!'.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

24 Jun 2015, 01:30

Nu stiu ce sa facem.... acum ca e vara vacante si nu avem ce face in unele zile:))sa ne luam niste arme,cumparam de la chinezi si ii asteptam dupa colt:))

Ziarele,Televiziunile,revistele,muzica si filmele au fost recreate pentru a manipula lumea,noi suntem manipulati cum?avem salarii,pensii mici,deci suntem intr-un fel sclavi,televiziunile ne spala creierii,muzica cantata manelisti,rockeri,alex velea,smylie,andra si alte kk.t-uri ne spala creierii,pe strada unii care asculta muzica ce am enumerat mai sus,parca-s nebuni,aa prostia promovata la tv gen bianca dragupu..a,tonciu si cu divorturi blabla si astea sunt manipulatoare,chiar un vecin zicea ce rau imi pare ca a murit mama oanei zavoranu(la cat a furat pe vremea lui ceasca) si mancarea te manipuleaza,inainte de 89 nu era asa lume bolnava,acum...hai fratilor ca noi astia mici putem reusi,vorba unui soldat roman in al doileaza razboi din balcani"Sa-i lasam pe ofiteri in treaba lor,noi soldatii sa fim uniti!"

Si Primo cu meritocratia,cum sa zic are si asta dreptate dar nu 100%,dar imi place la el ca e nationalist.
Si Nomocratia e mult mai buna decat democratia
User avatar
everest.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 881
Joined: 14 Oct 2012, 23:39
Detinator Steam: Da
SteamID: everest_noss
Reputatie: Nume anterior: l0gaN
Membru club (1 martie - 1 mai)
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Iasi

25 Jun 2015, 22:06

O fi fost Ceausescu mai rau , dar nu a lasat tara cu datorii .
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

25 Jun 2015, 22:36

Klaus Iohannis a făcut o gafă impardonabilă. El a renunţat la celebra datorie istorică a Germaniei faţă de România din timpul celui de-al doilea război mondial, datorie uriaşă de 19 MILIARDE DE EURO, conform profesorului şi economistului Radu Golban din Elveţia.

Nu inteleg ce minte de ***** sa ai . Totusi noi avem o datorie care se plateste din an in an si e sub control , GRECIA are datorie mare .
Si suntem pe un drum mai ok acum avand in vedere ca din 2016 scade tot tva-ul la 19% adica media EU , asa cum are Germania .
O alta prostie SUA , cum Rusia ameninta ei mai pun paie pe foc , dupa ce o sa fie la noi razboi si o sa fie tara mai varza ei vor pleca cu al lor NATO si gata , SUA e buna numai de facut RAZBOAIE care distrug .

http://www.bnr.ro/Datoria-externa---BPM6-11333.aspx , aici aveti toate datoriile catre UE.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

26 Jun 2015, 12:06

dDow, ai dreptate.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

26 Jun 2015, 12:15

Organizatia aia bilderberg conduce america de nord si europa,de ce dr.q nu are voie televiziunea sa filmeze conferintele la aia?
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

26 Jun 2015, 12:21

l0gaN wrote:O fi fost Ceausescu mai rau , dar nu a lasat tara cu datorii .
Eu cred ca a lasat-o , daca in caz ca n-ai auzit de : Exportam mai mult decat mancam ca sa ne revenim.
Si pe urma a preluat Iliescu , care la randul lui a bagat-o mai rau in hau si tot asa la fiecare mandat.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

26 Jun 2015, 13:01

sergiu4995 wrote:Organizatia aia bilderberg conduce america de nord si europa,de ce dr.q nu are voie televiziunea sa filmeze conferintele la aia?
Pentru ca sunt niste conferinte secrete , Ceausescu nu a vrut sa intre in grupul lor , chiar daca SUA a insistat ! De aici sa vezi cat de interesati erau si sunt americani de Romania , Ceausescu era insetat de putere . Ajunsese sa fie mai puternic decat orice conducator , de regim comunist evident .

Citeste despre familia Rothschild care au o avere estimata la trilioane de dolari , BNR este condus de ei .
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

26 Jun 2015, 14:53

Pai de ce crezi ca l-au omorat prin lovitura de stat? Pentru ca a refuzat sa intre in acest grup satanist care conduce lumea.

Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information