A demisionat Traian Basescu ! - Revolutie 2012

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

Va demisiona Basescu ?

Da
28
25%
Nu
84
75%
 
Total votes: 112
Casual
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4000
Joined: 25 Mar 2009, 22:54
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Has thanked: 52 times
Been thanked: 655 times
Contact:

17 Jan 2012, 16:30

z3u!sS wrote:Crin Antonescu ar fi perfect.
Aprob, dar cu siguranta o sa iasa cineva din Partidul Social Democrat datorita popularitatii/faimei mult mai mare a PSD-ului fata de orice alt partid.
Ar fi chiar culmea sa fie tot PDL-ul la guvernare in anii ce vor urma.
RoyalServer 2
User avatar
amE
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 19 Dec 2009, 16:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: beep.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( o luna)
Has thanked: 133 times
Been thanked: 108 times

17 Jan 2012, 19:03

@Mr. Kill3r: Ana Pauker, zi-mi ce a facut ea pentru tara asta :) fara wiki sau alte destea. Pierderile teritoriale cat timp ea a fost o fruntasa a partidului comunist in perioada lui dej.
@Casual: Daca se va intampla cumva ca PDL sa fie iar la conducere, tara va trece prin foc si otel [nu zic sabie pentru ca am trecut de mult de perioada aia], vor fi vanati ca soarecii de catre popor :) .
User avatar
nescafezalau
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 220
Joined: 08 Jun 2010, 13:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 57 times
Been thanked: 30 times
Contact:

17 Jan 2012, 19:50

Dar de ce ne numim democrati? In constitutie scrie ca statul roman este un stat democrat.
Pai democratie vine de la demos kratos care inseamna puterea poporului. Cand 90 la suta dintr-un popor vad ca il vrea demis pe Basescu, de ce mai este in functie? Daca noi poporul vrem sa-l schimbam pe asta, nu putem. Apoi ce democratie e asta?
Image
Muzica nu zgomot!
User avatar
amE
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 19 Dec 2009, 16:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: beep.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( o luna)
Has thanked: 133 times
Been thanked: 108 times

17 Jan 2012, 20:42

nescafezalau wrote:Dar de ce ne numim democrati? In constitutie scrie ca statul roman este un stat democrat.
Pai democratie vine de la demos kratos care inseamna puterea poporului. Cand 90 la suta dintr-un popor vad ca il vrea demis pe Basescu, de ce mai este in functie? Daca noi poporul vrem sa-l schimbam pe asta, nu putem. Apoi ce democratie e asta?
pentru ca el acum e dictator ceea ce rezulta ca Romania are un sistem politic dictatorial. Guvernul e doar o fatada. El detine comanda armatei si lumea se teme de asta, singura solutie ramasa, parerea mea, cum am spus mai sus foc si otel :) . Doar asa va pleca.

In orice vaz bine punctat nescafezalau.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 406 guests