Despre asa zisele "comunitati de counter-strike 1.6 / gaming

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
b0diy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2012, 14:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Contact:

18 Sep 2012, 21:50

As vrea sa vorbim putin pe tema aceasta , voi incepe eu.

Zilnic apar fel si fel de comunitati counter-strike 1.6 dar intreabarea mea este ,ce rezolvati daca cheltuiti niste banuti dati pentru club sau mai stiu eu (zic mult club pentru ca media populatiei este de 13-16 ani) ?
Pratic o comunitate inseamna 1 server counter-strike (5 euro) si un domeniu web + gazduirea lui (10 euro) si uite asa devi boieras in propia ta lume ,gata am pus totul pe picioare ... ma refer la un forum si la plugin-urile bagate pe serverul counter-strike 1.6.Mai departe ne zbatem pentru lume,cum facem ? Pai intram pe fel si fel pe forumuri si ne rugam de baieti si fete sa intre la noi in comunitate ca la noi gasesc ce vor ei ... dam cu accese in stanga si in dreapta....
Nu mai are rost sa continui ,voi trage concluziile direct.
Este o pierdere mare chiar foarte mare de timp si desigur si banii cu care ne vom plati toate cele!
M-am saturat sa intru si sa vad aceleasi texte ,aceleasi imagini ,aceleasi ,aceleleasi ,aceleasi ,aceleasi .........! Nimic nou ,plagiem cat putem pentru ca nu stim sanctiunile care sunt in vigoare in cea ce priveste internetul ...in fine ideea este ca peste tot gasim la fel si pe mine unu ma dezgusta ...copii de 10 ani .....
Sfatul meu pentru voi cei care ma gasiti in acest mesaj este sa lasati dr.acu toate prostiile astea ,va puteti face cunoscutii si prin alte metode ...nu o sa va de-a nimeni de mancat sau bani din toate treburile astea!

Sunt foarte multe de spus dar m-am rezumat doar la atat ,daca sunteti de acord cu mine +1 !
Salut
RoyalServer 2
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

18 Sep 2012, 21:54

In mare parte ai dreptate, insa daca reusesti sa-ti intemeiezi o comunitate destul de mare, daca reusesti sa ti-o pui pe picioare exact asa cum trebuie, si daca reusesti sa strangi peste 100 de useri activi in fiecare zi, poti scoate bani chiar destui si chiar foarte usor. Insa pana acolo e cale lunga, foarte lunga. Dar daca investesti mult, si pui suflet, pasiune, te implici, iti alegi staff-ul cu grija, totul vine de la sine. Defapt, acum cred ca poti sa faci toate lucrurile astea, ca tot degeaba, sunt prea multe comunitati, si cat de buna ar fi una nu ai reusi sa o populezi sunt 72893537298 comunitati, so... in zadar.
Nu degeaba, toate comunitatile care sunt la forta acum, sunt intemeiate inainte de 2008-2009, ce a fost facut dupa nu a mai prins deloc la useri.

Deci 90% ai dreptate.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

18 Sep 2012, 22:05

Eu cu grande_ecks am înteiemat un site, nu se poate numi comunitate deoarece nu avem acei oameni de bază care să discute. Încercăm să ne menținem pe linia de plutire, mai ales acum că a început și școala.
awes
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 418
Joined: 09 Aug 2012, 16:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 24 times
Been thanked: 20 times
Contact:

18 Sep 2012, 22:17

Incetati cu topicurile astea cu scop de inteligenta, ca nu rezolvati nimic. Voi chiar credeti ca daca faceti atatea topicuri o sa se opreasca ?
ÎMI VINE SĂ MĂ ***!
User avatar
eXtreamGFX
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 561
Joined: 09 May 2010, 15:53
Detinator Steam: Da
SteamID: tosjaguar
Location: Ploiești
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

18 Sep 2012, 22:55

Și eu am observat același lucru , o grămadă de forumuri (comunități) trase la xerox unul după altul . Foarte puțini să aiba niște idei originale , să mai facă și despre altceva înafară de Counter-Strike / Metin . Daca tot vreți un site al vostru , mai bine vă faceți un blog , vă faceți prieteni noi , primiți comentarii de la "fani" . Adică , pentru mine deschiderea unei comunitați / forum a devenit o chestie banală . Dacă vrei să faci asta îți trebuie echipă , bani și ceva ORIGINAL .

Numai zic de resursele care sunt copiate de pe o comunitate pe alta (cu sau fără sursă) .
LoL Summoner : SKEEDD
Image
b0diy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2012, 14:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Contact:

19 Sep 2012, 18:29

Toti cei care au fost on-topic ,nu am niciun avertisement.Tu esti singurul care ai avertisment si tot odata ai postat total verde.
Nu mai intra cu post-uri din "astea inteligente" ,te rog eu!
awes
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 418
Joined: 09 Aug 2012, 16:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 24 times
Been thanked: 20 times
Contact:

19 Sep 2012, 18:31

Daca faptul ca am avertisment conteaza cu ceva, inseamna ca esti total pe langa.
ÎMI VINE SĂ MĂ ***!
peasxxx
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 160
Joined: 06 Jan 2011, 17:17
Detinator Steam: Da
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

19 Sep 2012, 18:52

Au mai fost discutii pe tema asta. Ce sa le faci. Cine are cap sa faca ceva de durata are, cine nu, asta este.
User avatar
Trance99
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 239
Joined: 24 Apr 2010, 11:03
Detinator Steam: Da
CS Status: @ work!!!
Detinator server CS: cs.a2g.ro
Location: Targu Jiu
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times
Contact:

20 Sep 2012, 12:34

De ce nu ii lasati sa isi faca damblaua? Pana la urma fiecare e liber sa faca ce vrea. Dupa 2-3 luni isi da seama ca nu se merita si se alatura unei comunitati serioase.

Si aici e o problema pentru ca nu prea mai exista comunitati serioase. Toate sunt facute practic dupa acelasi tipar.

Cand aveam deschisa comunitatea de gaming oferea acces gratuite pe serverele de jocuri platite din propriul buzunar. Fara donatii, fara redirecte, cu un staff capabil. Degeaba pentru ca erau destui care isi deschideau "comunitati". Le trece lor pana la urma.

Aceeasi discutie si despre cei care isi deschid "firme" de hosting. Am facut niste calcule si am ajuns la concluzia ca respectivii trebuie sa vina cu bani de acasa. Astea nu se pot numi afaceri. Si lor o sa la treaca pana la urma.

Copiii cresc, isi fac gagici, incep sa iasa pe la cluburi. Atunci nu o sa mai arunce banii aiurea.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot] and 377 guests