S-a destramat TEG !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
RobertParkour
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1685
Joined: 02 May 2011, 18:26
Detinator Steam: Da
CS Status: i`m training...
SteamID: RobertParkour
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Nume anterior: Robiii`.
Restrictie moderator
Location: Mangalia
Has thanked: 146 times
Been thanked: 127 times
Contact:

07 Jun 2012, 22:20

De curând, umbla vorba-n sat ca echipa de Counter-Strike 1.6, The Elder Gods, a gustat din dulcele obicei românesc de a se destrăma. Deoarece nu ne credem în zvonuri am zis sa ne ducem direct la sursa și să întrebam pe nimeni altul decât capitanul echipei K1d0r.
PGL: Salut K1d0r, am înțeles ca au existat niște probleme în ultima vreme în echipa. Despre ce este vorba?K
K1d0r: Da, e destul de complicata situatia. De data asta sunt hotarat sa zic tot pentru a nu mai fi eu blamat de “bunul” mers al echipei. În principiu, am renunțat la Bee și Snapple pentru ca nu erau potriviți pentru echipa din mai multe considerente. In primul rand, Snapple are grave probleme comportamentale. In afara faptului ca era genul de jucator care nu a invatat mai nimic in ultimii 2 ani, cu greseli majore in ceea ce priveste jocul, era genul de om caruia nu-i puteai reprosa nimic, se ridica de la calculator in mijlocul antrenamentului si pleca acasa. Nu a pus niciodata suflet in echipa asta si nu cred ca va pune vreodata in vreo echipa. Desi mi-am calcat pe orgoliu, in momentul in care l-am reprimit de la eq, el a considerat asta un semn de slabiciune din partea mea si s-a comportat ca atare, avand si suportul colegului sau de echipa, Bee. Stiu ca multi dintre voi il vedeti mare jucator, dar daca stati si analizati meciurile importante, o sa va dati seama ca cele 1000 de fraguri facute pe respawn aproape in fiecare zi nu sunt justificate. Ganditi-va ca dupa ce l-am luat din nou in echipa si am renuntat la Marius, facand cea mai mare greseala posibila, acesta mi-a purtat ura luni intregi, doar pentru ca prietena mea i-a spus ca oricum o sa vina inapoi, ca el fara noi nu reprezinta nimic. Am incercat din rasputeri sa ii fiu prieten si un bun coechipier, insa toate tentativele mele s-au soldat cu un esec. Este genul de om care nu respecta pe nimeni, indiferent cate ai face. Stiu ca pare ciudat sa vorbesc la modul asta, poate nu e normal, dar m-am saturat sa fiu acuzat ca l-am dat afara, ca eu gresesc, ca din cauza mea se intampla ce se intampla. Iar ceea ce s-a intamplat la Constanta este doar o repercusiune a celor relatate mai sus. In ceea ce-l priveste pe Bee, am doar doua chestii majore sa-i reprosez. Faptul ca nu se mai antrena mai deloc, ceea ce s-a si vazut, si faptul ca l-a sustinut pe Snapple, desi nu avea dreptate, doar datorita prietenei lor, din viata reala. As avea sa le reprosez si faptul ca, desi insistam sa joace serios si sa-si respecte adversarii, lor li se parea normal sa ii injoseasca pe cei mai slabi si sa isi cumpere tot felul de arme, gen 5-1, 3-2 etc lucru care a atras de la sine, o gramada de post-uri despre cat “suferim” noi. Nu am promovat niciodata tipul asta de atitudine si nici n-o voi face, voi juca serios fiecare meci si respect fiecare adevarsar si nu voi considera niciodata ca ceilalti sunt “rupti”. Eu am fost obisnuit din echipa veche sa ne respectam intre noi, sa ne ajutam, sa fim prieteni si sa nu desconsideram pe nimeni. Astea sunt motivele pentru care vechea echipa avea valoarea pe care o avea, iar rezultatele erau pe masura. Ultimul, dar nu cel din urma a fost white. Nu am ce sa-i reprosez, poate doar ca nu a fost destul de hotarat si ca nu mi-a explicat prea bine motivele deciziei de a-i urma pe ceilalti in eq. La inceput a spus ca ramane, am vorbit cu el si cu Dany, a ramas sa ii luam pe Rappy si pe Marius, iar a doua zi, mi-a spus ca s-a decis sa plece.

PGL: Sa inteleg ca n-are neaparat legatura cu faptul ca v-au batut IGG la finala Romanian eSport Championship ce a avut loc la Constanța?
K1d0r: Nu. Am câștigat puține concursuri în formula asta, iar target-ul nostru este locul 1.
Întotdeanua a fost asa și încerc sa mențin lucrul asta. Sa nu se înțeleaga greșit, ce a fost la Constanța a fost doar picatura care a umplut paharul, noi de luni bune aveam probleme la nivel de echipa, dar am crezut și am încercat sa le rezolvam. Din pacate nu am reușit.

PGL: Pai și până la urma formula finală este cu cine?
K1d0r: Acum suntem în reconstrucție, avem timp suficient deoarece primul concurs important este de abia în octombrie. Avem ceva timp sa gasim o formula care sa ne garanteze succesul. Am luat 3 jucatori, însa nu pot garanta ca asta va fi formula finala.

PGL: Doi sunt rappy și marius dar în locul lui white cine vine?
K1d0r: Este vorba de Taofik.

PGL: Îmi pare rau sa aud asta, dar lucrurile astea se mai întâmpla și la casele mari. Muțumesc pentru interviu și sper sa va reveniți pâna în octombrie.
K1d0r: Nu ai pentru ce, numai bine!
sursa | Afiseaza codul
http://www.pgl.ro/probleme-in-teg-cs/
Image
RoyalServer
User avatar
webing
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1355
Joined: 24 Feb 2011, 19:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Electronic music.
Detinator server CS: Nu.
SteamID: majestick109
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: New York
Has thanked: 34 times
Been thanked: 71 times
Contact:

07 Jun 2012, 22:24

Da-ti foc in mroti mati cu tepele mati.
Last edited by TDB on 07 Jun 2012, 22:46, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru offtopic si limbaj vulgar.
Asculta muzica electronica: http://www.mixcloud.com/djranchone/
User avatar
uatdafac.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2180
Joined: 26 Nov 2011, 08:20
Detinator Steam: Da
SteamID: uatdafac3
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Nume anterior : baietzelu.
Location: Arad
Has thanked: 234 times
Been thanked: 74 times

07 Jun 2012, 22:26

Daca chiar e adevarat,ma gandeam ca pana la urma se destrama..
Citeste regulamentul.
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

07 Jun 2012, 22:28

webing wrote:Da-ti foc in mroti mati cu tepele mati.
Tu erai al' cu sinuciderea , cred ca o sa te sinucida Limba Romana

@ Imi pare rau sa aud si pacat ca aceste decizii nu au fost luate inainte de meciul cu IGG din finala .
Dupa finalul primului sezon al Romanian eSport Championship, componenta TeG.CS a suferit cateva schimbari din punct de vedere structural.

Doi fosti jucatori, Taofik ‘TaofiK‘ Jawich si Marius ‘MARIUS‘ Ionita, au revenit la echipa ocupand locul lasat liber de Catalin ‘beet0n‘ Stanescu, Cosmin ‘WH173‘ Cetenas si Iulian ‘SNAPPLE‘ Constantin. Pentru a completa formatia, echipei i s-a alaturat si Catalin ‘rappy‘ Popa, fost jucator al echipei nbk.

Rosterul in momentul de fata al The Elder Gods este:

Daniel ‘DaNy‘ Voinea
Daniel ‘k1d0r‘ Paka
Marius ‘MARIUS‘ Ionita
Catalin ‘rappy‘ Popa
Taofik ‘Taofik‘ Jawich
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

07 Jun 2012, 22:29

Marius este baza.
Last edited by tweky on 08 Jun 2012, 11:26, edited 1 time in total.
Reason: TwEky este baza ! :))
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

07 Jun 2012, 22:30

este in reconstructie nu mai exagerati atat.
User avatar
rex
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 307
Joined: 08 Oct 2011, 14:57
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 45 times
Been thanked: 15 times

07 Jun 2012, 22:32

Nu stiu ce o sa faca , cred ca o sa rupa Rappy si Taofik , pana atunci le dedic o melodie:

User avatar
AmicuL
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1724
Joined: 11 Nov 2009, 12:27
Detinator Steam: Da
CS Status: hellomotherfucker!
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Locul I la cupa de cutite (2012)
Restrictie moderator
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 149 times
Been thanked: 210 times

07 Jun 2012, 22:36

Nu vad niciun dezastru, dimpotriva o evolutie ! Taofik a fost cel mai bun polarist din Romania, iar Marius este un veteran in Counter-Strike, mai ales fiind un jucator vechi al TeG-ului !
Sper ca acest line-up sa adauca TeG-ul iar pe locul 1, unde isi merita locul !
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

07 Jun 2012, 22:55

Trebuia sa se intample asta odata si odata.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
mezzzu
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2235
Joined: 19 Dec 2010, 17:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Working...
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost manager FURIEN.EXTREAMCS.COM
Restrictie moderator
Has thanked: 85 times
Been thanked: 137 times

07 Jun 2012, 22:57

Totusi era candva acel SeDaN , se mai aude ceva de el ? Mai joaca ?
User avatar
Blue ;x
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2141
Joined: 16 Jan 2011, 13:07
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 103 times
Been thanked: 171 times
Contact:

07 Jun 2012, 23:08

mezzzu wrote:Totusi era candva acel SeDaN , se mai aude ceva de el ? Mai joaca ?
yep . o sa revina cu eq la dh.
Image Image

Creez artwork steam - 25 de lei!
Creez logo/banner gratis!
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

07 Jun 2012, 23:40

Sunteti fani =)) sau ce *** vb. de ratonii aia.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 285 guests