DISCUȚII - Paranormal, superstiții, demoni, Dumnezeu, popi

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Jun 2015, 20:47

ELIARA wrote:
aSh wrote:Atat timp cat exista lumea vazuta,exista si lumea nevazuta(care nu este la vedere,fizic),de aceea trebuie sa constientizam si sa convetuim cu ei...cei nevazuti ne vad si ne aud,dar noi vazuti nu-I putem vedea si auzi,dar ii putem simti
Cum fac sa simt si eu?
Profanilor nu le este permis acest lucru, iar mentalitatea voastra nu va permite in prezent sa accedeti catre informatii superioare.
Pentru a putea sa percepi si sa pricepi anumite lucruri, ai nevoie de initiere. Astfel de initieri dureaza ani intregi pana sa te aduca la un stadiu primitiv de preceptie.
In concluzie, nefiind pe aceeasi frecventa a mentalului, unde incep anumite informatii sa se arate, nimeni nu isi va pierde timpul cu tine, pentru ca este o munca in derizoriu si nici un maestru nu permite sa munceasca pentru derizoriu.

De altfel si Iisus spune in Evanghelia dupa Matei, Cap. 7: "Nu daţi cele sfinte câinilor, nici nu aruncaţi mărgăritarele voastre înaintea porcilor ...".
RoyalServer
User avatar
Teamprinsff
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 232
Joined: 03 Apr 2015, 16:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Am sa scriu intr-o carte.
Detinator server CS: Fost
SteamID: XXXXXXXXXXX
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti

27 Jun 2015, 20:49

AGSQ wrote:
ELIARA wrote:
aSh wrote:Atat timp cat exista lumea vazuta,exista si lumea nevazuta(care nu este la vedere,fizic),de aceea trebuie sa constientizam si sa convetuim cu ei...cei nevazuti ne vad si ne aud,dar noi vazuti nu-I putem vedea si auzi,dar ii putem simti
Cum fac sa simt si eu?
Profanilor nu le este permis acest lucru, iar mentalitatea voastra nu va permite in prezent sa accedeti catre informatii superioare.
Pentru a putea sa percepi si sa pricepi anumite lucruri, ai nevoie de initiere. Astfel de initieri dureaza ani intregi pana sa te aduca la un stadiu primitiv de preceptie.
In concluzie, nefiind pe aceeasi frecventa a mentalului, unde incep anumite informatii sa se arate, nimeni nu isi va pierde timpul cu tine, pentru ca este o munca in derizoriu si nici un maestru nu permite sa munceasca pentru derizoriu.

De altfel si Iisus spune in Evanghelia dupa Matei, Cap. 7: "Nu daţi cele sfinte câinilor, nici nu aruncaţi mărgăritarele voastre înaintea porcilor ...".
Isus asta exista ? eu stiam ca nu exista.
:troll
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Jun 2015, 20:50

Teamprinsff wrote:Isus asta exista ? eu stiam ca nu exista.
:troll
Care sunt argumentele tale de sustentatie a celor spuse ?
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

27 Jun 2015, 20:51

Hai nu incepeti iar ca ala nu exista , de ce nu exista , de ce exista etc.
Terminati odata.
User avatar
Teamprinsff
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 232
Joined: 03 Apr 2015, 16:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Am sa scriu intr-o carte.
Detinator server CS: Fost
SteamID: XXXXXXXXXXX
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti

27 Jun 2015, 21:04

AGSQ wrote:
Teamprinsff wrote:Isus asta exista ? eu stiam ca nu exista.
:troll
Care sunt argumentele tale de sustentatie a celor spuse ?
Un prim argument este faptul ca preotii/si orice alt om al biserici fura milioane de euro,dar ce e mai revoltator este faptul ca inseala asa zisi crestini.
Am vazut la televizor din intamplare "mormantul lui Arsenie Boca a fost profanat" chiar daca nu este normal sa faci acest lucru,uni il fac doar ca sa castige bani.
Ce sa vezi ? dupa ce sa intamplat asta la mormantul lui vin asa zisi credinciosi (Majoritatea sunt babe care nu au ce face in casa,care isi iau nepotii cu motivul "sa i dea dumnezeu sanatate" nepotului meu.
Un alt argument ar fi faptul ca,niciodata nu am vazut o minune,mereu aud vorbe fara rost care incearca sa manipuleze oamenii.
Credinta asta este o prostie care incearca sa faca oamenii sa ofere bani biserici,iar acei bani sa ajunga frumos in mana conducerii.
Nu am mai fost de 5 ani la biserica,deoarece nu suport sa vad in primul rand : acele icoane care cica sunt sfintite dar in realitate sunt facute tot de un om.
Iar cand intru in biserica si vad toate babele si cersatorii care se roaga in genunchi imi vine sa vomit.
Alt fapt ar fi ca nu suport sa aud cum "miauna" acei preoti sau ce o fi ei.
Toti prieteni pe care i cunosc nu cred in asa ceva.
Isus este doar o poveste,cand imi aratati mie acte si dovezi ca acest individ este adevarat eu va cred.

EDIT :
DE CE ATI STERS POSTUL CARE L-A FACUT ALA DIN EXTREAMOD Raul ?
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Jun 2015, 21:23

Teamprinsff wrote:
AGSQ wrote:
Teamprinsff wrote:Isus asta exista ? eu stiam ca nu exista.
:troll
Care sunt argumentele tale de sustentatie a celor spuse ?
Un prim argument este faptul ca preotii/si orice alt om al biserici fura milioane de euro,dar ce e mai revoltator este faptul ca inseala asa zisi crestini.
Am vazut la televizor din intamplare "mormantul lui Arsenie Boca a fost profanat" chiar daca nu este normal sa faci acest lucru,uni il fac doar ca sa castige bani.
Ce sa vezi ? dupa ce sa intamplat asta la mormantul lui vin asa zisi credinciosi (Majoritatea sunt babe care nu au ce face in casa,care isi iau nepotii cu motivul "sa i dea dumnezeu sanatate" nepotului meu.
Un alt argument ar fi faptul ca,niciodata nu am vazut o minune,mereu aud vorbe fara rost care incearca sa manipuleze oamenii.
Credinta asta este o prostie care incearca sa faca oamenii sa ofere bani biserici,iar acei bani sa ajunga frumos in mana conducerii.
Nu am mai fost de 5 ani la biserica,deoarece nu suport sa vad in primul rand : acele icoane care cica sunt sfintite dar in realitate sunt facute tot de un om.
Iar cand intru in biserica si vad toate babele si cersatorii care se roaga in genunchi imi vine sa vomit.
Alt fapt ar fi ca nu suport sa aud cum "miauna" acei preoti sau ce o fi ei.
Toti prieteni pe care i cunosc nu cred in asa ceva.
Isus este doar o poveste,cand imi aratati mie acte si dovezi ca acest individ este adevarat eu va cred.

EDIT :
DE CE ATI STERS POSTUL CARE L-A FACUT ALA DIN EXTREAMOD Raul ?
Vad ca incerci sa dregi busuiocul cu mine.
Te-am intrebat clar: Care sunt argumentele tale se sustentatie a afirmatiei ca nu exista Iisus.
Nu te-am intrebat de ce nu ti se pare buna biserica.

Pana acum nu mi-ai argumentat cu nimic afirmatia ta, deci imi permit sa sfidez judecata nefondata a ta.

De altfel, eu nu incerc sa te conving ca exista Dumnezeu si/sau Iisus. Sunt altii ce doresc sa piarda timp pentru asta.
Tot Iisus mai spune: "iată, am lăsat înaintea ta o uşă deschisă, pe care nimeni nu poate să o închidă...".
Last edited by AGSQ on 27 Jun 2015, 21:28, edited 1 time in total.
User avatar
TwilighT!
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 91
Joined: 25 Jun 2015, 13:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Mulg cainele.
Fond eXtream: 0
Location: San Francisco
Contact:

27 Jun 2015, 21:28

Popii ne fură. :> Sunt mână în mână cu dracu.
User avatar
Teamprinsff
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 232
Joined: 03 Apr 2015, 16:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Am sa scriu intr-o carte.
Detinator server CS: Fost
SteamID: XXXXXXXXXXX
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti

27 Jun 2015, 21:44

AGSQ wrote:
Teamprinsff wrote:
AGSQ wrote:
Care sunt argumentele tale de sustentatie a celor spuse ?
Un prim argument este faptul ca preotii/si orice alt om al biserici fura milioane de euro,dar ce e mai revoltator este faptul ca inseala asa zisi crestini.
Am vazut la televizor din intamplare "mormantul lui Arsenie Boca a fost profanat" chiar daca nu este normal sa faci acest lucru,uni il fac doar ca sa castige bani.
Ce sa vezi ? dupa ce sa intamplat asta la mormantul lui vin asa zisi credinciosi (Majoritatea sunt babe care nu au ce face in casa,care isi iau nepotii cu motivul "sa i dea dumnezeu sanatate" nepotului meu.
Un alt argument ar fi faptul ca,niciodata nu am vazut o minune,mereu aud vorbe fara rost care incearca sa manipuleze oamenii.
Credinta asta este o prostie care incearca sa faca oamenii sa ofere bani biserici,iar acei bani sa ajunga frumos in mana conducerii.
Nu am mai fost de 5 ani la biserica,deoarece nu suport sa vad in primul rand : acele icoane care cica sunt sfintite dar in realitate sunt facute tot de un om.
Iar cand intru in biserica si vad toate babele si cersatorii care se roaga in genunchi imi vine sa vomit.
Alt fapt ar fi ca nu suport sa aud cum "miauna" acei preoti sau ce o fi ei.
Toti prieteni pe care i cunosc nu cred in asa ceva.
Isus este doar o poveste,cand imi aratati mie acte si dovezi ca acest individ este adevarat eu va cred.

EDIT :
DE CE ATI STERS POSTUL CARE L-A FACUT ALA DIN EXTREAMOD Raul ?
Vad ca incerci sa dregi busuiocul cu mine.
Te-am intrebat clar: Care sunt argumentele tale se sustentatie a afirmatiei ca nu exista Iisus.
Nu te-am intrebat de ce nu ti se pare buna biserica.

Pana acum nu mi-ai argumentat cu nimic afirmatia ta, deci imi permit sa sfidez judecata nefondata a ta.

De altfel, eu nu incerc sa te conving ca exista Dumnezeu si/sau Iisus. Sunt altii ce doresc sa piarda timp pentru asta.
Tot Iisus mai spune: "iată, am lăsat înaintea ta o uşă deschisă, pe care nimeni nu poate să o închidă...".
De ce nu cred ? simplu pentru ca nu exista.
Adumi tu dovezi ca exista un om asa prost ca el.
Lasama pe mine cu citatele tale,deoarece ma pis pe ele.
User avatar
TwilighT!
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 91
Joined: 25 Jun 2015, 13:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Mulg cainele.
Fond eXtream: 0
Location: San Francisco
Contact:

27 Jun 2015, 22:07

Atât vă contraziceți... o exista, n-o exista, credeți, că n-aveți nimic de pierdut.
După mine Iisus este persoana interioară a fiecărui om, acea față de bunătate, dărnicie și chestii d-astea.
În popi nu cred. Scrie în biblie că tre să dai nu știu cât % din salariu bisericii, pentru ce? Marsh măi.
User avatar
dominus
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2598
Joined: 24 Feb 2012, 15:01
Detinator Steam: Da
Location: Constanta
Has thanked: 51 times
Been thanked: 185 times

27 Jun 2015, 22:09

TwilighT! wrote:Atât vă contraziceți... o exista, n-o exista, credeți, că n-aveți nimic de pierdut.
După mine Iisus este persoana interioară a fiecărui om, acea față de bunătate, dărnicie și chestii d-astea.
În popi nu cred. Scrie în biblie că tre să dai nu știu cât % din salariu bisericii, pentru ce? Marsh măi.
La mine e Allah :D>- :D :D>-
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Jun 2015, 22:12

Pentru cei ce nu intelegeti in engleza, cautati pe t orrenti, si vizualizati cu BSPlayer.

https://www.youtube.com/watch?v=WNJPJ4JwHeE
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

28 Jun 2015, 01:40

TwilighT! wrote:Atât vă contraziceți... o exista, n-o exista, credeți, că n-aveți nimic de pierdut.
După mine Iisus este persoana interioară a fiecărui om, acea față de bunătate, dărnicie și chestii d-astea.
În popi nu cred. Scrie în biblie că tre să dai nu știu cât % din salariu bisericii, pentru ce? Marsh măi.
Cine a zis ca trebuie sa dai bisericii ?
Nici nu scrie ca trebuiesc ridicate biserici etc.

Dai 10% din ce ai tu , celui sarac , care nu are ce ai tu.
Nu bisericii ...........
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information