Discutii despre fitness si bodybuilding

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Unban achitat
Been thanked: 157 times

02 Oct 2018, 14:08

ce *** va chinuiti sa faceti abdomenul :)) niciodata nu am reusit sa-l am perfect si ma intind spre aproape 7 ani de acuma ; cum ies de la sala daca imi e pofta de ceva dulce bag rapid 5 gogosi cu ciocolata si aia e :))))))))) nu stau frate sa imi curga balele pentru un ***** de abdomen
daca chiar vrei exercitii calumea pentru abdomen uita-te la calisthenics king pe fb sa vezi ce face; fac si eu de vreo 2 ani weighted calisthenics
eXtreamSHOP
balarobert
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

04 Oct 2018, 11:34

Imi poate spune si mie cineva ce cantitate de creatina ar trebui sa iau la inceput? ca incepator.
Gen sa iau mai multa timp de o saptamana? si dupa sa continui cu 5 grame pe zi?
Ilie Ionut
Membru, skill +1
Membru, skill +1
CS Status: ziua buna
Detinator server CS: Nu
SteamID: ilieionut29

11 Oct 2018, 13:18

Salut baieti. Ce parere aveti despre produsele de la Total Mass? sau daca imi puteti recomanda ceva pentru definire :)
Extaz.DevilX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
CS Status: N0Sound
Detinator server CS: FRAG.1TAP.RO
Reputatie: Fost manager zmx.eXtreamCS.com

13 Oct 2018, 09:09

balarobert wrote:Imi poate spune si mie cineva ce cantitate de creatina ar trebui sa iau la inceput? ca incepator.
Ca incepator ar trebui sa faci natural, nu sa iei creatina :rolling_eyes:
Andrei N.
Fost moderator
Fost moderator
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: msK, ANGU
Has thanked: 217 times
Been thanked: 202 times

14 Oct 2018, 14:03

Extaz.DevilX wrote:
balarobert wrote:Imi poate spune si mie cineva ce cantitate de creatina ar trebui sa iau la inceput? ca incepator.
Suplimentele nu sunt naturale ?
.
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Unban achitat

14 Oct 2018, 14:52

Andrei N. wrote:
Extaz.DevilX wrote:
ye steroizi bos ceai esti nebon ca se gasesc toti pustii sa comenteze care fac sala de 5 luni sa impresioneze fetele :mocanu:
Eu zic sa bagi vreo 20 de tablete de NAPOSIM pe zi, sa faci vreo 3 injectii cu steroizi, sa mananci o farfurie de tablete amino cu sos de 3 ori pe zi, competand lipsa de proteine cu minim 2 kg proteine la fiecare masa.Inainte de antrenament, recomandat ar fi sa bagi vreo 3 cani de creatina monohidrat iar dupa ce termini antrenamentul trantesti vreo jumatate de cutie Milk&Egg impreuna cu alte 6 oua si 4 litri de lapte(concentratie min 3.5% grasime). Ajuns acasa, umpli cada cu apa calda, desfaci 3 cutii de Giant Mass, le versi in apa impreuna cu 30 oua de prepelita si amesteci.Peste 5 minute adaugi 5-6 pui pieptosi, jumatate de porc pus la regim si vreo 2 toni. Sari in cada si bei tot continutul, mai putin fulgii de gaina. Inainte de culcare, a se roade doua-trei copite de cal(concentratie mare de Ca) impreuna cu 3 / 4 kg baluba de taur (concentratie mare de taurina). Adauga la meniu vreo 3 testicule de berbec impreuna cu 2 mameloane de capra si putina branza desarata de tzap.Atentie! Pentru a nu se cataboliza agoniseala din timpul zilei, adauga vreo 400-500 gr de spirulina amestecata cu zer de iapa si vreo 3-4 negi de sobolan argintiu mexican.In timpul somnului, poti sorbi printr-un furtun aceasta solutie magica
Last edited by Ionut on 15 Oct 2018, 14:46, edited 1 time in total.
Reason: Warn - +1, post in batjocura.
Extaz.DevilX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
CS Status: N0Sound
Detinator server CS: FRAG.1TAP.RO
Reputatie: Fost manager zmx.eXtreamCS.com

14 Oct 2018, 14:59

blackgate wrote:
Andrei N. wrote:
Extaz.DevilX wrote:
ye steroizi bos ceai esti nebon ca se gasesc toti pustii sa comenteze care fac sala de 5 luni sa impresioneze fetele :mocanu:
Eu zic sa bagi vreo 20 de tablete de NAPOSIM pe zi, sa faci vreo 3 injectii cu steroizi, sa mananci o farfurie de tablete amino cu sos de 3 ori pe zi, competand lipsa de proteine cu minim 2 kg proteine la fiecare masa.Inainte de antrenament, recomandat ar fi sa bagi vreo 3 cani de creatina monohidrat iar dupa ce termini antrenamentul trantesti vreo jumatate de cutie Milk&Egg impreuna cu alte 6 oua si 4 litri de lapte(concentratie min 3.5% grasime). Ajuns acasa, umpli cada cu apa calda, desfaci 3 cutii de Giant Mass, le versi in apa impreuna cu 30 oua de prepelita si amesteci.Peste 5 minute adaugi 5-6 pui pieptosi, jumatate de porc pus la regim si vreo 2 toni. Sari in cada si bei tot continutul, mai putin fulgii de gaina. Inainte de culcare, a se roade doua-trei copite de cal(concentratie mare de Ca) impreuna cu 3 / 4 kg baluba de taur (concentratie mare de taurina). Adauga la meniu vreo 3 testicule de berbec impreuna cu 2 mameloane de capra si putina branza desarata de tzap.Atentie! Pentru a nu se cataboliza agoniseala din timpul zilei, adauga vreo 400-500 gr de spirulina amestecata cu zer de iapa si vreo 3-4 negi de sobolan argintiu mexican.In timpul somnului, poti sorbi printr-un furtun aceasta solutie magica
Sustin spusele marelui antrenor ! Dar vezi ca ai uitat ceva ! Dupa ce ai luat tot la sfarsit bagi rapid 2 stupozitoare pe gaurica si gata
Last edited by Ionut on 15 Oct 2018, 14:52, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit ban pentru 3/3 avertismente.
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Unban achitat

14 Oct 2018, 18:45

Ilie Ionut wrote:Salut baieti. Ce parere aveti despre produsele de la Total Mass? sau daca imi puteti recomanda ceva pentru definire :)
ca sa fiu si on topic; ce am scris si acum ceva timp:
magneziu,potasiu - cate o pastila la fiecare masa, taurina prework, msm - flexibilitate articulara si a pielii, ginko biloba prework, ginseng siberian prework in cantitati mari 400mg si 500mg, zinc, vitamina c si omega 3 post workout la o ora dupa antrenament, turmeric pundra anti inflamator articulatii, otet de mere - probiotic natural,seminte de chia si tarate de grau - pentru fibre - omega 3 si vitamica c dupa antrenament cel putin 1 ora ca sa se linisteasca corpul - omega 3 tinut la frigider; ceai negru,verde,ghimbir, spirulina ; creatina si ocazional proteine
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
CS Status: Busy
Detinator server CS: arest.jandarmeria.ro
SteamID: /id/mdfq_
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)

16 Oct 2018, 23:53

Un program eficient, 5 zile pe grupe, știe careva? Unul bun
FairTM
Utilizator neserios (tepar)
CS Status: Fair # aka DoiW
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )

22 Oct 2018, 14:55

Strumf
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Detinator server CS: JB.ALPHACS.RO
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

23 Oct 2018, 21:02

FairTM wrote:https://m.emag.ro/supermarket/bautura-r ... D4X232BBM/

Care e buna pentru sala?
Ce te face sa crezi ca respectiva bautura e buna pentru sala? ca ai vazut acolo vitamine?
Daca e sa o luam logic:
1. Pentru un antrenament iti trebuie minim 2 sticle din alea, ca daca una are 0,6, nu rezisti doar cu o sticla doar la un antrenament, rezulta 10 lei.
2. Contine zahar, inseamna ca deja nu e buna pentru sala. Multi inlocuiesc zaharul cu stevia, pe post de indulcitor.
3. Daca vrei vitamine, decat sa dai 5 lei pe apa respectiva (10 in caz ca-ti iei 2 pe un antrenament), mai degraba iti iei ceva vitamine/minerale, care iti ajuta corpul mult mai mult decat apa respectiva si inlocuiesti apa de mai sus cu apa plata si iesi mult mai bine.

Daca vrei strict apa aia ca sa te hidratezi in timpul antrenamentului, nu-i vad rostul si atunci ti-am dat exemplul 3.

Eventual daca faci si cardio, iti trebuie vreo 4 sticle din alea :)))
KaponeGuard
CS Status: Business
Detinator server CS: NU
SteamID: djGreNN
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )

23 Oct 2018, 22:21

cu ce ajuta bauturile iso ?
in culturism ?
am vazut multi la sala care folosesc in timpul antrenamentului bauturi iso ?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

• Information