Discutii Dota 2

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

04 Sep 2012, 14:22

Rest wrote:Nu se compara cu League of Legends , mult mai slab :) Din mai multe puncte de vedere...
N-ai precizat niciunul.
Nu se compara, in LoL joci cu acelasi erou timp de 10 ani si jocul se reduce la omori creepi, eroi, dai jos turnuri si cumperi iteme.
In Dota 2 deny-urile la creepi pot face diferenta intre a fi castigator sau pierzator si nu exista conceptul de noroc, balanta eroilor in Dota 2 este foarte bine pusa la punct, un team bun, indiferent de eroi poate sa castige cu o strategie buna.

Nu exista erou bun sau erou rau, dota nu e un joc pe eroi ci pe echipa.
Cel mai puternic erou daca nu sunt stunneri pe tot parcursul jocului este probabil templar assasinul (ieri am facut desolator pe el in min 16 si restul jocului curgeau killurile fara sa ma uit ce fac) dar si-o poate lua foarte usor de la eroi precum tiny, earthshaker, tidehunter, Void, shadow demon, gondar, dirge slardar si Keeper of the Light.

@Ovidiu2k4 Phase e un item inutil pe templar, poate sa farmeze usor pentru travel. Daggerul ajuta daca sunt alti eroi cu damage dar travelul e mult mai important pentru farm si suport (in mid game). Pentru lanaya recomand ca build de inceput un curier, 2 bracelet-uri de str, un poor man's shield (optional, doar daca aveti deaface cu eroi de range mare pe lane), boots of speed (care va fi travel dupa desolator) si desolator, dupa desolator si travel, in functie de joc puteti lua BKB/MKB/Daedalus si Butterfly.

Eroul meu favorit e Silencer, daca reusesc sa fac 10 killuri si tot atatea assisturi pana in min 20 am 300-500 dmg (cu un scythe) + silence 24/7, daca team-ul stie sa joace echipa adversa n-are nici-o sansa fiindca intr-un gang au un silence de 6 + 3.5 secunde de la mine.
RoyalServer 2
User avatar
Ovidiu2k4
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 09 Sep 2009, 09:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Restrictie PM
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

04 Sep 2012, 15:18

Curier la ce sa-ti cumperi tu?Doar de asta mai joaca lumea si support,eu unul mi-am zis parerea,ca nu-mi plac travel,pentru mine e sfant tp-ul,mi-l cumpar incontinuu,chiar daca ma costa mai mult.

Silencer e o frumusete de erou :)) ,insa sa faci 10 killuri pana in minutul 20 inseamna ca adversarii nu prea stiu jocul.
Last edited by IsTI37 on 04 Sep 2012, 15:23, edited 2 times in total.
Reason: Ca sa nu te duci b tot jocul si sa ai itemele tale daca nu cumpara altcineva curier, respectiv ca in loc de bottle sa cumperi potion-uri.
User avatar
420
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1872
Joined: 20 Sep 2009, 22:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
SteamID: fanta_4cs
Reputatie: Fost detinator ZM.eXtreamCS.com
Fost detinator DR.eXtreamCS.com
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: FANTA
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Athens,Ελλάδα
Has thanked: 83 times
Been thanked: 168 times

10 Feb 2013, 03:36

Noroc, mai joaca cineva? Vreau sa ma reapuc si eu dar am nevoie de cineva care cunoaste jocu sa ma ajute si pe mine cu niste build-uri pe niste campioni ....
M-am plictisit de cow and chickens
User avatar
420
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1872
Joined: 20 Sep 2009, 22:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
SteamID: fanta_4cs
Reputatie: Fost detinator ZM.eXtreamCS.com
Fost detinator DR.eXtreamCS.com
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: FANTA
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Athens,Ελλάδα
Has thanked: 83 times
Been thanked: 168 times

10 Feb 2013, 11:24

Void e o frumusete de erou, faci rampage 1vs5 cu ultimata daca ai un battlefury/.

Joaca cineva dota 2? Curg topic-urile cu invitatii si nu joaca nimeni :-[]-:
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

03 Mar 2013, 12:10

Keeper of the light rupe la inceput,daca stii juca cu el bagi in prima,dupa a 3-a să ai ceva mana,dacă ai un prieten bun pe linie cu tine,de exemplu Omniknight rupi toata linia :) :D>- cei care vor să jucam add lichone1 pe steam :D [ riki e OP daca stii să joci cu el :) ]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information