Discutii despre BAC 2015

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

zacc25
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 12 Dec 2014, 23:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

02 Feb 2015, 21:50

Salut, este cineva aici care da bacul anul asta? La ce il dati? V-ati apucat deja de invatat etc? Hai sa facem acest thread, thread-ul oficial al Bacalaureatului 2015 si sa discutam despre orice pe aceasta tema.
RoyalServer
User avatar
martex.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2805
Joined: 16 Jun 2010, 13:36
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: cwww_mihai
Arbitru Cupa eXtreamCS Knife 2012
Arbitru Cupa eXtreamCS Knife 2014
Fost Super moderator
1/3
Has thanked: 438 times
Been thanked: 279 times

03 Feb 2015, 09:00

zacc25 wrote:Salut, este cineva aici care da bacul anul asta? La ce il dati? V-ati apucat deja de invatat etc? Hai sa facem acest thread, thread-ul oficial al Bacalaureatului 2015 si sa discutam despre orice pe aceasta tema.
Eu dau la romana, mate, info.
User avatar
MEM
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2349
Joined: 13 Sep 2013, 21:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Always be MEM!
SteamID: /businessmonkeys_mem
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna jumatate)
Nume anterior : kiducrazy
Location: Braila
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times
Contact:

03 Feb 2015, 21:21

Eu dau la romana, istorie si psihologie. :D
#Vali
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2611
Joined: 24 Jan 2012, 11:00
Detinator Steam: Da
SteamID: id/spryt3
Reputatie: Fost Moderator
Fost Scripter eXtreamCS.com
1.2 / 3
Location: root
Has thanked: 81 times
Been thanked: 144 times
Contact:

03 Feb 2015, 21:21

Romana , Mate , Info
*** cel mai naspa e subiectul 3 de la romana la care trebuie sa tocesti mult (urasc asta)
cThor
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 19 Sep 2014, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Feb 2015, 21:51

#Vali wrote:Romana , Mate , Info
*** cel mai naspa e subiectul 3 de la romana la care trebuie sa tocesti mult (urasc asta)
Exact.

On:Cum adica daca am inceput sa invatam?Mai sunt cateva luni,trebuia sa incepi de cand ai inceput clasa 12-a.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

03 Feb 2015, 22:08

#Vali wrote:Romana , Mate , Info
*** cel mai naspa e subiectul 3 de la romana la care trebuie sa tocesti mult (urasc asta)
Din cauza asta am ramas corigent la romana. In fiecare zi de Luni am dat test din poezii (7 la numar).

Mi-a picat prima data "Leoaica tanara, iubirea", a doua "Aci sosi pe vremuri" si n-am stiut nimic. 2 de 2, pe urma mi-a picat Plumb (am scris 2 pagini si inca un sfert, nota 5). Dupa ce ne-a umflat pe toata clasa cu note de 2, intarzia 30 de minute, ba nu mai venea la ore (concediu medical) si pe final n-a mai avut timp sa ne asculte pe toti.

Mie cel putin nu mi-a convenit sa-i stiu toate poeziile pe de rost. BAC-ul nu consta doar in subiectul III.

Ne-a **** pe multi de nu intram in prima sesiune.

______________________________________

Romana, matematica, biologie (9-10).

Sper ca nota de la matematica sa-mi salveze media. Am terminat cu 8 pe primul semestru, stiu in mare parte sa rezolv orice exercitiu.

La biologie ma pun sa invat dintr-o carte structurata special pentru BAC (trebuie sa o primesc de la o prietena).
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

03 Feb 2015, 22:17

Mitzocul wrote:
#Vali wrote:Romana , Mate , Info
*** cel mai naspa e subiectul 3 de la romana la care trebuie sa tocesti mult (urasc asta)
Din cauza asta am ramas corigent la romana. In fiecare zi de Luni am dat test din poezii (7 la numar).

Mi-a picat prima data "Leoaica tanara, iubirea", a doua "Aci sosi pe vremuri" si n-am stiut nimic. 2 de 2, pe urma mi-a picat Plumb (am scris 2 pagini si inca un sfert, nota 5). Dupa ce ne-a umflat pe toata clasa cu note de 2, intarzia 30 de minute, ba nu mai venea la ore (concediu medical) si pe final n-a mai avut timp sa ne asculte pe toti.

Mie cel putin nu mi-a convenit sa-i stiu toate poeziile pe de rost. BAC-ul nu consta doar in subiectul III.

Ne-a **** pe multi de nu intram in prima sesiune.

_____________________________________

Romana, matematica, biologie (9-10).

Sper ca nota de la matematica sa-mi salveze media. Am terminat cu 8 pe primul semestru, stiu in mare parte sa rezolv orice exercitiu.

La biologie ma pun sa invat dintr-o carte structurata special pentru BAC (trebuie sa o primesc de la o prietena).
Dar de cand trebuia studiata opera accea "Aci sosi pe vremuri" sau "Leoaica tanara iubirea"? :))) Va umple capul cu prostii astia la scoala, nici nu stiti ce sa mai invatati, recititi.Cand am dat eu bacul in 2012, am vazut ceva de operele alea, dar nici nu m-am interesat sa le citesc, oricum eram bun la romana, nu eram chiar as la "Luceafarul", dar am scos la romana 8.4 si cred ca la SIII m-au ars.

Nu va da nici macar la romana din ce sa invatati, ce opere sa studiati, ce autori? :| A ajuns scoala asta de nimic, daca nu se stie nici macar ce opere ar trebui invatate.Noua parca ne-a dat o schema atunci cu operele care trebuie sa le pregatim, dar de acele opere nici nu a amintit profesoara, sau daca a amintit a spus ca nu se vor da la bac...

PS. Nu stiti acum nici cate opere se dau la bac ca numar, nimic?
Last edited by smileye on 03 Feb 2015, 22:19, edited 1 time in total.
Kiti
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 204
Joined: 31 Jul 2014, 19:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Feb 2015, 22:18

Am o veste proasta...nu o sa mai pupati bacalaureat usor ca anul trecut :)). Oricum,daca puneti mana si invatati,nu aveti cum sa nu`l luati.
BravoShop - Magazin online de la A la Z. De la pantofi din piele naturala made in RO pana la rechizite scolare !
BravoShop - Magazin online
Pantofi barbati - BravoShop.ro
User avatar
S0imuL
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 634
Joined: 06 Aug 2009, 02:14
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: SEBA!
Membru Club eXtreamCS (4 feb)
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 53 times
Been thanked: 44 times

03 Feb 2015, 22:18

Bafta la bac !
Image
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

03 Feb 2015, 22:21

Kiti wrote:Am o veste proasta...nu o sa mai pupati bacalaureat usor ca anul trecut :)). Oricum,daca puneti mana si invatati,nu aveti cum sa nu`l luati.
Nu ca nu o sa il ieie, dar nici macar nu stiu elevii cu exactitate ce au de pregatit pentru bac, atat de rau a ajuns scoala in ziua de azi.
User avatar
fan_haulin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2592
Joined: 08 Jun 2010, 20:35
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 271 times
Been thanked: 106 times
Contact:

03 Feb 2015, 22:22

martex. wrote:
zacc25 wrote:Salut, este cineva aici care da bacul anul asta? La ce il dati? V-ati apucat deja de invatat etc? Hai sa facem acest thread, thread-ul oficial al Bacalaureatului 2015 si sa discutam despre orice pe aceasta tema.
Eu dau la romana, mate, info.
Idem. Profil Mate-Info. Da, m-am apucat de invatat
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

03 Feb 2015, 22:23

1. Floare albastra - Eminescu
2. Plumb - Bacovia
3. Testament - Arhgezi
4. Leoaica tanara, iubirea - Stanescu
5. Aci sosi pe vremuri - Pillat
6. Eu nu strivesc corola de minuni a lumii - Blaga
7. Joc secund - Barbu

Asta am facut tot semestrul. Intr-o luna (sau mai repede) le-am facut pe toate, dupa doar teste.

A fost si "sugace" profa, nu te lasa nicicum sa "trisezi". Degeaba imi scriam eseurile de acasa, ca ne dadea ea foi semnate si ne punea sa alegem de pe catedra biletele cu numere (scria autorii pe tabla de la 1 la 7 si fiecare cu norocul lui/ei).
Kiti wrote:Am o veste proasta...nu o sa mai pupati bacalaureat usor ca anul trecut :)). Oricum,daca puneti mana si invatati,nu aveti cum sa nu`l luati.
La matematica oricat de greu ar fii, tot il voi lua. Sunt aceleasi formule de aplicat, se rezolva in acelasi mod doar ca sunt sub alta forma exercitiile. Ce dracu sa fie greu?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information