Diventare Hacker

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

22 Jun 2016, 05:16

Inainte sa postati , mai ganditi si voi de 3 - 4 ori si nu va mai uitati la filme asa mult . Ca sa fi cu adevarat " HACKER " trebuie sa fi foarte foarte foarte foarte inteligent in primul rand si sa mananci pe paine limbajele grele de programare
Nu te trezesti peste noapte cu ideea asta si a doua zi devii
THINK it`s not illegal yet !
RoyalServer 2
User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2977
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

22 Jun 2016, 08:13

Tinkode a fost, este, si va fii un nimeni.
Ca sa fii "heicar" barosane tre' sa stii programare. E ca si cum ai vrea sa zbori da tu nici sa mergi pe picioare nu stii, intelegi?
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

22 Jun 2016, 11:03

MDFK. si Iluminatii doi bostani la caldura
de analist de securitate n-ati auzit?

pentru "hacking" in primul rand trebuie sa stii programare multa preferabil intr-un limbaj de baza cum ar fi c sau c++
dupaia inveti ASM si incepi sa te joci cu dezasamblat fisiere .exe si modificat chestii
la un moment dat ar trebui sa alegi intre "hacking" pe partea web sau software (virusi, exploituri in OS s.a.m.d)
dupa ce ti-ai ales partea inveti absolut tot ce-a fost pana acum desi 99% din vulnerabilitati vor fi rezolvate deja, doar ca sa intelegi cum merge

in final cand ai destule cunostinte incepi sa testezi singur chestii pana gasesti o gaura undeva


Eu astea ti le-am zis pentru ca am un coleg la universitate care se ocupa cu asta de ani de zile deja si acum incet incet se apuca de facut chestii misto. Eu unul n-as putea sa stau ore, zeci de ore intregi sa caut prin ASM nici cu pistolul la tampla, e o munca incredibil de grea care necesita concentrare si dedicatie.
Daca chiar vrei sa faci asta trebuie sa constientizezi ca va lua mult timp si dedicatie. Daca ti-a venit ideea "pe moment" si crezi doar c-ar fi misto sa postezi ca astia pe aici SSuri cu diferite site-uri defaced sau alte minuni, las-o balta.
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
Extreme
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 742
Joined: 11 Jun 2011, 18:09
Detinator Steam: Nu
SteamID: L'am pierdut
Reputatie: Membru Club eXtreamCS: (3 luni)
Fost Moderator
Location: ITALIA
Has thanked: 55 times
Been thanked: 61 times

22 Jun 2016, 11:29

Carnacior wrote:MDFK. si Iluminatii doi bostani la caldura
de analist de securitate n-ati auzit?

pentru "hacking" in primul rand trebuie sa stii programare multa preferabil intr-un limbaj de baza cum ar fi c sau c++
dupaia inveti ASM si incepi sa te joci cu dezasamblat fisiere .exe si modificat chestii
la un moment dat ar trebui sa alegi intre "hacking" pe partea web sau software (virusi, exploituri in OS s.a.m.d)
dupa ce ti-ai ales partea inveti absolut tot ce-a fost pana acum desi 99% din vulnerabilitati vor fi rezolvate deja, doar ca sa intelegi cum merge

in final cand ai destule cunostinte incepi sa testezi singur chestii pana gasesti o gaura undeva


Eu astea ti le-am zis pentru ca am un coleg la universitate care se ocupa cu asta de ani de zile deja si acum incet incet se apuca de facut chestii misto. Eu unul n-as putea sa stau ore, zeci de ore intregi sa caut prin ASM nici cu pistolul la tampla, e o munca incredibil de grea care necesita concentrare si dedicatie.
Daca chiar vrei sa faci asta trebuie sa constientizezi ca va lua mult timp si dedicatie. Daca ti-a venit ideea "pe moment" si crezi doar c-ar fi misto sa postezi ca astia pe aici SSuri cu diferite site-uri defaced sau alte minuni, las-o balta.
Bravo, eu la asta ma refeream la analist de securitate nu la chestii de copii de floodat site-uri sau nu stiu ce...mersi mult ca ai inteles macar tu si oricum fac ultimu an de informatica in italia stiu sa programez in c++ si java pe moment.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information