doar fumatori !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
xHype
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 18 Feb 2015, 21:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (30 Aug - 30 Oct)
Fond eXtream: 0
Contact:

27 May 2016, 01:58

vaLe. wrote: gresit.
90% dintre doctori fumeaza, asta pentru ca ii ajuta sa moara mai usor? corpul are nevoie de putin din fiecare pentru a putea trai.
ce pulpa mea am citit?
Image
RoyalServer
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

27 May 2016, 02:14

Eu nu fumez in mod normal.
Fac exceptii doar cand ma duc la ceva festival sau 99% din cei langa mine fumeaza.

Mereu imi iau un intreg pachet in functie de ce o sa beau (in general whisky, coniac sau ceva cu vodca) daca stiu ca o sa fiu cu fumatori si va fi si altceva inafara de bere. Tigarile cu foi de tutun din Lidl sunt geniale cu whisky/bere, tigarile djarum cu vanilie, cuisoare sau cherry cu vodca si suc e combinatia perfecta. In rest inafara de tigarile din Lidl nimic nu are un gust decent intr-un pret acceptabil si nu sunt gretoase doar asa fara nimic.

Inteleg de ce devin multi dependenti, am facut de cateva ori greseala sa tin pasul cu fumatori si nu era de bine aproape o saptamana cum eu nu fumez in mod normal, da dupa nu te mai intereseaza. (depinde si cat de multa rabdare ai, eu am infinit de multa rabdare si putin ma afecteaza cand nu fumez dupa ce am fumat dar daca esti constant stresat e alta treaba) Daca nu fumezi frecvent nici nu poti fuma mult, a doua zi te vor durea plamanii daca tragi 10 tigari tari de pe o zi pe alta, cel mai bine e sa nu tragi in plamani fumul niciodata. Partea cu hainele si mainile care miros e cam discutabila, miros la fel daca cineva sta langa fumatori, intradevar mainile vor mirosi mai tare daca cineva fumeaza dar mie cel putin imi place la nebunie mirosul de tutun sau cuisoare (nu de chimicale gen Pall Mall/Kent/Marlboro).

Fumatul e periculos pe termen lung si va poate costa o avere, nu va apucati de fumat deoarece singurii care castiga ceva sunt cei care vand tigarile si statul care ne fura.
Acum in cazul tau nu iti recomand sa fumezi, dar daca ai la tine un pachet de tigari bun la ocazii speciale poti sa profiti putin de fete, in special de cele care vor umbla dupa tigari.
User avatar
tenerifeeeee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1039
Joined: 03 Dec 2014, 19:08
Detinator Steam: Da
SteamID: copilzapacit
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Râmnicu Vâlcea

28 May 2016, 11:08

asasinulfantoma wrote:Eu am fumat si la inceput fumam una pe saptamana de la prieteni....dupa un timp am cumparat pachet si ma tinea cam 3zile dupa a scazut la 2, iar dupa 6 luni fumam si un pachet la zi. Fumez cam de un an jumate, iar acum le-am rarit foarte mult...1-2 la 3 zile asta cand trece un fumator pe langa mine si mi se face pofta sau cand mi-as dori sa mai tin o tigara in mana.
Sfatul meu e sa nu te apuci...ca fumezi in cluburi ok, am si eu prieteni care pe afara, la scoala, nici macar in baruri/restaurante nu pun gura pe tigara, dar in cluburi fumeaza si chiar ii invidiez ca reuses ca in restul locatiilor sa se abtine.

Inca odata iti recomand sa nu te apuci. Arunci bani de care mai bine iti iei ceva frumos sau scoti o fata in oras. Poti sa mergi cu fumatorii unde merg ei ca sa socializrzi dar nu e nevoie neaparat sa fumezi si tu.
Pana la urma multi tineri fumeaza la inceput doar pentru socializare, iar cu timpul devine un obicei sa fumeze si din plictiseala, cand asteapta pe cineva etc.

Asa si am sa fac , m-am gandit si n-are rost sa ma apuc..plus ca joc si fotbal de 7 ani :-j asa ca na , multumesc multi baieti !
User avatar
Allview.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 59
Joined: 08 May 2016, 19:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

28 May 2016, 18:10

Vad atatia prosti pe aici care spun "apuca-te", sunteti prosti ma? ce ti-e viata cand vrei raul altcuiva?
Iti spun sa nu fumezi, o sa devi dependent + miros hainele, mainile, gura si te imbolnavesti.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

28 May 2016, 19:06

Fumatul doar la ocazii nu afecteaza cu nimic. Dar daca fumezi in fiecare zi, poti avea probleme. Chestia asta e si in functie de organism. Stiu persoane care fumeaza de 40 de ani si sunt sanatoase.

Eu ca fumator iti recomand sa nu te apuci. O sa ajungi sa nu le mai lasi. Si poti sa ai un car de vointa in tine, dar cand vei iesi cu prietenii vei fuma iar. Pentru ca nu poti rezista tentatiei.

Fumez de 5 ani si incerc sa le reduc cat mai mult, pana ajuns sa pot sta fara sa fumez langa cei care fac asta. Si sa mai fumez doar la baute.
Image
Image
Image
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

28 May 2016, 20:51

:gusta Viata ar fi mai buna fara tigari,alcool,cafea,droguri,etc...
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

28 May 2016, 21:47

aSh wrote::gusta Viata ar fi mai buna fara tigari,alcool,cafea,droguri,etc...
Fara cafea never
eu nu traiesc fara cafea :))
Image
User avatar
Aldin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1016
Joined: 29 Apr 2012, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: AldinK, Aldin K.
Fost administrator
Location: Viena
Has thanked: 2 times
Been thanked: 79 times
Contact:

28 May 2016, 22:04

xHype wrote:
vaLe. wrote: gresit.
90% dintre doctori fumeaza, asta pentru ca ii ajuta sa moara mai usor? corpul are nevoie de putin din fiecare pentru a putea trai.
ce pulpa mea am citit?
:meme =)) =)) =))

On: mai bag o țigară de la alți când sunt la băute.. în rest nu se merita..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 277 guests