Documentar Gorillaz

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Stell Rock
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 686
Joined: 11 Sep 2008, 07:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu suport clovnii! :)
Detinator server CS: n`am pleaca
Has thanked: 38 times
Been thanked: 21 times

12 Aug 2010, 04:59

Probabil ca pe unii nu-i intereseaza..
Asta este pentru cei care asculta gorillaz.

In 1999 s-a infiintat trupa gorillaz. Cu timpul, cei 4 au crescut si si-au facut fiecare cate o poveste..

Murdoc: Murdoc fiind infiintatorul trupei Gorillaz, si unul dintre chitaristi, cei 4 si-au inceput turneul in anul 1999. Cu ajutorul celor 3, au scos diferite albume ca de exemplu: Demon Days, Plastic Beach, s.a.m.d

Russel: Cunoscut ca tobosarul trupei Gorillaz. Fiind o fire foarte agresiva, ura sa fie lovit de catre cineva sau sa i se vorbeasca urat. Totul la el se rezuma la bataie

2D: Solistul trupei gorillaz, un personaj foarte haios si plin de viata, care incerca tot felul de lucruri si reusea mereu sa il enerveze pe Russel. Mereu lua bataie de la el cu motivul ca il loveste

Noodle: Un personaj uimitor din punctul meu de vedere... in 1999 cand a fost lansata trupa Noodle era doar o fetita care canta la chitara. Cu timpul anilor, ca toti ceilalti, a crescut si a devenit ceea ce nu credea nimeni. A inceput sa tina pasul cu moda, si s-a schimbat foarte mult

Povestea trupei: Dupa ce au scos primele 3 albume, cei din trupa gorillaz traiau inca in oras. Unul dintre ei, nu se stie care a inceput sa-i enerveze pe piratii care traiau in oras cu ei. Datorita acestui fapt, ei au fost nevoiti sa plece din oras. Noodle pleaca si isi construieste o moara pe un camp liber, sperand ca acolo sa fie lasata in pace. Cu timpul, moara a fost construita complet si a fost pusa in functiune. Printr-un mod miraculos, o parte din pamant s-a desprins cu moara si cu Noodle. Noodle isi traia viata perfect pe o insula, plutind in aer, fara ca vre-un pericol sa o fi deranjat-o. Dar cu timpul, piratii au aflat de existenta ei in cer, asa ca au furat doua elicoptere de la armata si s-au dus sa o caute. Il clipul El Manana, Noodle este atacata de pirati, fiind distrusa moara. Prabusindu-se intr-un canion, Piratii au lansat o bomba ca sa o distruga.

Toti credeau ca Noodle a pierit, pana si cei din trupa. Dar nu a fost asa! Murdoc, avea o monstra din ADN-ul lui Noodle asa ca, cu ajutorul acestei monstre de ADN, a construit un robot care semana cu Noodle leit, acesta fiind bodyguardul lui Murdoc. In timp ce murdoc era in pustietate, a dat peste o insula din plastic, unde a inceput sa construiasca o casa pentru cei 3. Asa a inceput drumul lor spre Plastic Beach

S-a dus, i-a adunat pe toti si au plecat spre Plastic Beach. Murdoc, a contactat toti colaboratorii si i-a chemat spre Plastic Beach. In clipul On Melancoly Hill, apare spre surprinderea noastra, Noodle. Ea este pe un vapor si poarta o masca. Piratii au aflat iar de existenta ei si au inceput sa o atace iarasi cu elicoptere. Noodle s-a enervat foarte rau, si-a luat Tommy Gun-ul si a inceput sa traga dupa ei. Unul dintre pirati a lansat o bomba si i-a distrus vaporul. Ea a scapat prin mod miraculos si s-a pus pe barca de salvare. Russel, in timp ce traversa oceanul, a luat-o pe cap pe Noodle cu barca si s-a dus spre Plastic Beach. Acolo vor sta toti si isi vor construi fortareata, pana Piratii vor fi destul de puternici ca sa o distruga.


Stiu ca este mult de citit, si sper sa nu faceti gesturi de genu: Ia uite asta e ***** nu are ce face.. sau etc.. stiti voi
Sper ca v-am informat pe cei care ascultati Gorillaz, ce s-a intamplat cu noodle


<3
RoyalServer 2
User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

12 Aug 2010, 08:46

Ascultam si eu prin 2007 melodiile lor, pe atunci imi placea...
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

12 Aug 2010, 10:51

mersi ca mi-ai reamintit de ei .. sincer de vreo 2 ani uitasem de ei :) am inceput sa reascult unele melodii
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Semrush [Bot] and 415 guests