Domenii de investiții

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Ryse
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 743
Joined: 10 Jun 2016, 01:52
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 93.119.26.88:27015
SteamID: ryseofficial
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

17 Jan 2017, 01:18

CIUBO. /snowyworld/ wrote:
Ryse wrote:
SLaid wrote:Bursa
Investești dar riști să pierzi și dacă pierzi nu e bine.
Trebuie ceva stabil în care să investești și să scoți profit 100%.
Dupa principiul tau, toti ar trebui sa fim bogati :)) in orice afacere exista risc de esec, care in unele e mai mare, iar in altele mai mic.

In bursa investesti doar daca ai ceva bani, nu prea faci nimic cu sume de 50-100 euro
Nu prea cred. Ai 2 exemple mai jos.

1. Cumperi un apartament cu 30k € și Il închiriezi și din chirie primești in jur de 300-350 € pe lună și nu faci absolut nimic.

2. Cu 30k poți cumpăra 3 mașini bune + licență la ele și să le bagi la plan pe taxi și îți vin 150-200 lei la fiecare 24 de ore.

Ce am zis mai sus sunt 100% profit din care scoți bani și nu ai ce sa pierzi. Îți garantez.
Daca îți pui ambiția poți reuși în orice dar acum depinde de mentalitatea fiecărui. Sunt 283848 modalități sigure de a face bani dar fără un minim de efort nu reușești și aici mă refer la partea de investitie.
RoyalServer 2
User avatar
KaponeGuard
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1376
Joined: 27 Aug 2015, 20:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Business
Detinator server CS: NU
SteamID: djGreNN
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: El Salvador
Contact:

17 Jan 2017, 08:55

:)) mulțumesc de răspunsuri. Nu are rost video chat!!! În primul rând am cerut părerea antreprenorilor (dacă sunt in acest grup - fara laur) ... În al doilea rând când am spus că vreau sa investesc nu m-am referit la sume de 150/200/300 euro. Știu că o afacere necesita investiții serioase (dar vorba aia bani nu sunt =)) -este o gluma rog sa fie tratata că atare) .
M-am gândit poate are cineva o idee de afacere și nu are fie resurse,bani sau alte elemente pentru a o pune în practică! Și este suficient de generos încât să o împartă cu mine aici !
;) Prefer să rămân pe actuala afacere decât să fac un studio de videochat !!
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

17 Jan 2017, 09:01

KaponeGuard wrote::)) mulțumesc de răspunsuri. Nu are rost video chat!!! În primul rând am cerut părerea antreprenorilor (dacă sunt in acest grup - fara laur) ... În al doilea rând când am spus că vreau sa investesc nu m-am referit la sume de 150/200/300 euro. Știu că o afacere necesita investiții serioase (dar vorba aia bani nu sunt =)) -este o gluma rog sa fie tratata că atare) .
M-am gândit poate are cineva o idee de afacere și nu are fie resurse,bani sau alte elemente pentru a o pune în practică! Și este suficient de generos încât să o împartă cu mine aici !
;) Prefer să rămân pe actuala afacere decât să fac un studio de videochat !!
= tepe

Iti deschizi un night club, merge bine treaba cu asa ceva.
Image
User avatar
KaponeGuard
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1376
Joined: 27 Aug 2015, 20:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Business
Detinator server CS: NU
SteamID: djGreNN
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: El Salvador
Contact:

17 Jan 2017, 09:37

Sifonier wrote:
KaponeGuard wrote::)) mulțumesc de răspunsuri. Nu are rost video chat!!! În primul rând am cerut părerea antreprenorilor (dacă sunt in acest grup - fara laur) ... În al doilea rând când am spus că vreau sa investesc nu m-am referit la sume de 150/200/300 euro. Știu că o afacere necesita investiții serioase (dar vorba aia bani nu sunt =)) -este o gluma rog sa fie tratata că atare) .
M-am gândit poate are cineva o idee de afacere și nu are fie resurse,bani sau alte elemente pentru a o pune în practică! Și este suficient de generos încât să o împartă cu mine aici !
;) Prefer să rămân pe actuala afacere decât să fac un studio de videochat !!
= tepe

Iti deschizi un night club, merge bine treaba cu asa ceva.
Ok frate sigur primesc aceasta recomandare de la un om cu cap ;)
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

17 Jan 2017, 13:07

KaponeGuard wrote:
Sifonier wrote:
KaponeGuard wrote::)) mulțumesc de răspunsuri. Nu are rost video chat!!! În primul rând am cerut părerea antreprenorilor (dacă sunt in acest grup - fara laur) ... În al doilea rând când am spus că vreau sa investesc nu m-am referit la sume de 150/200/300 euro. Știu că o afacere necesita investiții serioase (dar vorba aia bani nu sunt =)) -este o gluma rog sa fie tratata că atare) .
M-am gândit poate are cineva o idee de afacere și nu are fie resurse,bani sau alte elemente pentru a o pune în practică! Și este suficient de generos încât să o împartă cu mine aici !
;) Prefer să rămân pe actuala afacere decât să fac un studio de videochat !!
= tepe

Iti deschizi un night club, merge bine treaba cu asa ceva.
Ok frate sigur primesc aceasta recomandare de la un om cu cap ;)
Daca erai un om cu cap nu intrebai despre o idee de afacere pe un forum unde majoritatea au 12 ani (precum London Extream sau 50#CentHacker) si se joaca toata ziua CS/CSGO si minecraft, astia nu stiu ce este aia o firma si tu ii intrebi despre idei de afaceri. =)) Ei numesc siturile firme daca n-ai observat asta pana acum!
Am eu o idee fantastica, hai sa coloram pietre cu drapelul nostru si sa le vindem la straini.Facem lejer 2k euro in 50 luni :troll

Frumoasa reputatia de tepar, se vede ca esti afacerist...in ale tepelor =))
Image
User avatar
KaponeGuard
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1376
Joined: 27 Aug 2015, 20:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Business
Detinator server CS: NU
SteamID: djGreNN
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: El Salvador
Contact:

17 Jan 2017, 21:35

T/C
Observ că pe extream singurul lucru care te surprinde este logica unora
Noroc că această logică este controlata de staff. Ma refer ei oferă control asupra înjurăturilor și restul.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information