Domnul Iisus Hristos mi-a schimbat viata

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MaimutaVirtuala
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 535
Joined: 15 Mar 2013, 00:20
Detinator Steam: Nu
CS Status: Maimutaresc
Has thanked: 16 times
Been thanked: 52 times
Contact:

21 Apr 2013, 15:13

Daniel M. wrote:
MaimutaVirtuala wrote:
Ipvbog wrote:

Code: Select all

Odata intrat pe poarta ingusta ea se face larga, tu trebuie sa ramai pe cea ingusta.Adica daca tatal tau este un om obisnuit care isi iubeste foarte mult nevasta asa trebuie sa faca tot restul vietii, dar daca isi face amante vai si amar de viata lui.
Acel citat se refera la cei care o iau pe cai gresite,cum ar fi sa te alaturi unei secte, grupari teroriste.Intelegeti voi.
Ce ai tras frate ca vreau si io
Am tras ... de fiare, picioare imputite, sobolani morti, copii in putrefactie, animale socate si alte deastea.Am o intrebare pentru tine.Ai fumat mary, etnobotanice ceva pana acuma de zici ce trag eu?
Sincer eu am fumat etnobotanice si crede-ma ca nu iti fac bine, daca ma apucam de mary si altele vai de viata mea.Asa ca lasa replicile cu "Ce fumezi frate" daca nu ai pus gura pe o tigara etnobotanica sau cu mary.
Daca te apucai de "mary", nu era vai de viata ta.
Nu ma ajungeam presedinte, aveam 1000 de femei imbracate in bikini si 10 valeti.Hai sa fim seriosi, nu toti trepadusii care fumeaza MARY ajung sa fie cineva.
MaimutaVirtuala iti recomanda doza zilnica de...ABECEDAR.
Nu exista niciun tren in care nu m-as urca,oricare ar fi destinatia lui.(Edna St. Vincent Millay)
RoyalServer 2
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

21 Apr 2013, 15:32

Desi mi-am propus sa nu ma mai implic in astfel de discutii, pur si simplu nu pot sta deoparte.
Trebuie sa recunosc ca am ras cateva minute bune la reply-urile de aici.

Nu stiu daca stiti vorba asta, daca nu, o aflati acum:

"Oamenii nu au fost creati de Dumnezeu, ci Dumnezeu a fost creat de oameni".
Religia este unealta de manipulare in masa cea mai utilizata in lume, cu preponderenta de crestinism, mai exact catolicism.
Eu nu consider un lucru rau sa ai o credinta in ceva, consider un lucru rau sa duci acea credinta la extreme.
Eu pun pariu ca nici unul dintre voi cei care va dati asa mari credinciosi nu cunoaste bibilia mai bine decat un ateu. De ce consider ca un ateu desavarsit cunoaste biblia foarte bine? Pentru ca pana si ateismul poate fi considerat o religie, o religie ce contesta existenta unei puteri divine.


Subiectul poate fi discutat ore intregi, asa ca o sa scurtez: Vyper, da-ti doua palme sanatoase, revino-ti, pune mana si invata lucruri despre religia ta, dar nu dupa ureche si trezeste-te la realitate!
User avatar
Addry2n
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1257
Joined: 06 Aug 2008, 21:32
Detinator Steam: Da
CS Status: -.-
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: QuiZ , ADRIAN
Location: Constanta
Has thanked: 75 times
Been thanked: 37 times

21 Apr 2013, 15:58

=)))))))
VyPeR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 233
Joined: 30 Nov 2009, 20:27
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 1 luna !
Location: Tg-Jiu
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

21 Apr 2013, 16:28

DjMax wrote:Desi mi-am propus sa nu ma mai implic in astfel de discutii, pur si simplu nu pot sta deoparte.
Trebuie sa recunosc ca am ras cateva minute bune la reply-urile de aici.

Nu stiu daca stiti vorba asta, daca nu, o aflati acum:

"Oamenii nu au fost creati de Dumnezeu, ci Dumnezeu a fost creat de oameni".
Religia este unealta de manipulare in masa cea mai utilizata in lume, cu preponderenta de crestinism, mai exact catolicism.
Eu nu consider un lucru rau sa ai o credinta in ceva, consider un lucru rau sa duci acea credinta la extreme.
Eu pun pariu ca nici unul dintre voi cei care va dati asa mari credinciosi nu cunoaste bibilia mai bine decat un ateu. De ce consider ca un ateu desavarsit cunoaste biblia foarte bine? Pentru ca pana si ateismul poate fi considerat o religie, o religie ce contesta existenta unei puteri divine.


Subiectul poate fi discutat ore intregi, asa ca o sa scurtez: Vyper, da-ti doua palme sanatoase, revino-ti, pune mana si invata lucruri despre religia ta, dar nu dupa ureche si trezeste-te la realitate!
Mai prietene,eu in primul rand,nu ma consider mare credincios,sunt constient de nimicnicia mea si de faptul ca nu merit mila si iubirea nesfarsita a lui Dumnezeu,ma rog la El sa ma intareasca in credinta si sa ma faca vrednic de iubirea Lui.Poate unii atei "desavarsiti" stiu Biblia mai bine decat mine,eu nu vreau decat sa duc o viata placuta lui Dumnezeu.
"Religia este unealta de manipulare in masa cea mai utilizata in lume, cu preponderenta de crestinism, mai exact catolicism."De fapt muzica asta si filmele care instiga la imoralitate,Tv-ul si toate lucrurile cu care va tine pe voi diavolul ocupati sunt unelte de manipulare,eu nu am nicio treaba cu catolicismul,sunt ortodox,citeste aici : DIFERENTELE DINTRE BISERICA ORTODOXA SI CEA CATOLICA,sunt de acord cu faptul ca dogma catolica este plina de rataciri si aberatii,catolicismul,la fel ca si unele secte "cotizeaza" cu multe suflete in iad.
"Subiectul poate fi discutat ore intregi, asa ca o sa scurtez: Vyper, da-ti doua palme sanatoase, revino-ti, pune mana si invata lucruri despre religia ta, dar nu dupa ureche si trezeste-te la realitate!"
Sunt de acord ca subiectul poate fi discutat ore intregi,pot sa-ti arat zeci de marturisiri si dovezi,voi nu o sa-L acceptati pe Dumnezeu datorita mandriei,v-ar fi rusine dupa ce ati sustinut atata timp ca sunteti atei,dupa cum am scris mai sus,ateii care au renuntat la acea mandrie si rusine l-au descoperit pe Dumnezeu.Eu abia ce mi-am revenit,poate o sa-ti dai tu doua palme sanatoase cand te vrei trezi la realitate si vei scapa din cusca diavolului,invat lucruri despre religia mea,nu dupa ureche,sa fii sigur.Eu v-am prezentat exemple clare,expuse lumii,nu am venit cu nu stiu ce marturisire inventata sau nu stiu ce minuni,toate sunt clare si la vedere.
@Haarp. , da,Cedry2k zice :
"Unu' se mandreste cu cat e el de ateu
Si dispretuieste pe oricine crede in Dumnezeu;
Altul face urat sa te faca sa crezi
Ar fi in stare sa ti-l bage pe gat ca sa-l urmezi"

Eu doar am marturisit despre experienta mea si cum mi-a schimbat Domnul Iisus Hristos viata,nu am venit sa bag pe gat nimic nimanui."Vezi tu, eu încerc să vă deschid ochii, mintea şi inima către Dumnezeu şi, în rest, e treaba voastră dacă vreţi să mă ascultaţi sau să vă bateţi joc de mine. Fiecare îşi alege calea. Omul este liber să aleagă ce vrea pentru viaţa lui. Eu doar plantez sămânţa, iar voi decideţi dacă vreţi s-o devoltaţi sau nu.".Ce am avut de spus am spus in posturile anterioare,cititi-le in intregime.Domnul sa ne lumineze!
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

21 Apr 2013, 16:45

"nu am venit cu nu stiu ce marturisire inventata sau nu stiu ce minuni,toate sunt clare si la vedere. "


Noooooooooo, chiar nu. Sunt clare ca apa de balta.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

21 Apr 2013, 16:48

VyPeR, religia e pentru oameni slabi, iar biserica este o afacere foarte mare si foarte profitabila, dar nu trebuie sa te invat eu astea. Traind viata capeti intelepciunea ei, si asta nu consta in biserica, preoti si pupatul nu stiu cui intr-o incapere "sfanta".
Ca sa fii bun cu ceilalti nu trebuie sa ai capul plin de cacaturile astea.

Si ghici ce, eu m-am lasat de dumnezeul asta de multi ani de zile, si ma simt foarte fericit.
Si nu mai indruma prostiile astea, sa urmam nu stiu ce prostie, si sa fim nu stiu cum, si sa ne comportam nu stiu cum, si sa facem nu stiu ce.

Topic inchis, ca imi vine sa vars cand vad "sclavia" asta cu scop "bun".
Last edited by ZeT^ on 21 Apr 2013, 19:45, edited 1 time in total.
Reason: Amin .
compaq
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2598
Joined: 01 Dec 2008, 15:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost contribuitor
Fost manager
Fost Scripter eXtreamCS
Has thanked: 15 times
Been thanked: 152 times

21 Apr 2013, 20:36

Laur eXtream wrote:VyPeR, religia e pentru oameni slabi, iar biserica este o afacere foarte mare si foarte profitabila, dar nu trebuie sa te invat eu astea. Traind viata capeti intelepciunea ei, si asta nu consta in biserica, preoti si pupatul nu stiu cui intr-o incapere "sfanta".
Ca sa fii bun cu ceilalti nu trebuie sa ai capul plin de cacaturile astea.

Si ghici ce, eu m-am lasat de dumnezeul asta de multi ani de zile, si ma simt foarte fericit.
Si nu mai indruma prostiile astea, sa urmam nu stiu ce prostie, si sa fim nu stiu cum, si sa ne comportam nu stiu cum, si sa facem nu stiu ce.

Topic inchis, ca imi vine sa vars cand vad "sclavia" asta cu scop "bun".
Domnul Laur eXtream mi-a schimbat viata.
Last edited by Bogus on 21 Apr 2013, 20:48, edited 1 time in total.
Reason: :)))
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 426 guests