Donatii paypal/bitcoin in loc de butonul multumesc

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

01 Feb 2016, 00:09

Ma gandeam sa aduc ceva util in loc de butonul multumesc pe platforma phpbb si cred ca ar fi o idee foarte buna sa fie donatii vizibile intre membrii. (daca nu e selectat sa fie anonim) Adica pentru a multumi si primi multumiri trebuie sa donezi/primesti minim 1 leu pe paypal sau bitcoin de la/la un alt membru.

S-ar putea pune si valori gen Multumeste-i cu o bere, Multumeste-i cu o cafea, Multumeste-i cu bomboane, Multumeste-i cu o pizza.
RoyalServer
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Feb 2016, 00:11

nu ai sa vezi asa ceva la noi romanii orice leu conteaza :)) scuze de off.
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

01 Feb 2016, 00:13

Îmi place ideea. Merita încercat.
Image
User avatar
Emil B.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 05 Oct 2008, 11:33
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Reputatie: Fost moderator ajutator
0.5/3
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Atena, Grecia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

01 Feb 2016, 00:16

alexanderrrrr wrote:nu ai sa vezi asa ceva la noi romanii orice leu conteaza :)) scuze de off.
Nu toti avem 12-16 ani... este o idee buna, daca se poate dona astfel forumul va atrage mai multa lume si bineinteles oameni mai cu cap (sper), nu ce exista pe forum in momentul asta.

Cei care spun ca nu este o idee buna pentru ca ei nu vor dona sau nu au de unde sa doneze, domnilor, va puteti da log-out.
Knowledge is power.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

01 Feb 2016, 00:16

O idee buna,dar problema ca sunt mai multi tepari ,sa zicem ca maxim 5 vor face asta,dar sper sa nu le scoata reputatia de tepar ,daca doneaza.
User avatar
Bebeee.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 09 Jan 2016, 21:48
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: cs.indungi.ro join!
SteamID: n-am
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Alba
Contact:

01 Feb 2016, 00:29

sergiu4995 wrote:O idee buna,dar problema ca sunt mai multi tepari ,sa zicem ca maxim 5 vor face asta,dar sper sa nu le scoata reputatia de tepar ,daca doneaza.
Iti spun 100% ca se va scoate :troll

ON: e o ideie foarte buna ,avand in vedere ca trebe sa tine-m pasul cu straini ! Felicitari . sper sa fie o treaba din chestia asta ! 8->
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

01 Feb 2016, 00:45

Bebeee. wrote:
sergiu4995 wrote:O idee buna,dar problema ca sunt mai multi tepari ,sa zicem ca maxim 5 vor face asta,dar sper sa nu le scoata reputatia de tepar ,daca doneaza.
Iti spun 100% ca se va scoate :troll

ON: e o ideie foarte buna ,avand in vedere ca trebe sa tine-m pasul cu straini ! Felicitari . sper sa fie o treaba din chestia asta ! 8->
Si mi-e mi se pare o ideie frumoas-a . Sa vina bani. Sa fie o chestie din treabă asta.
ON: ca sa folosesti bitcoin trebuie sa ai 18ani?
Image
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

01 Feb 2016, 00:47

Specii. wrote:
Bebeee. wrote:
sergiu4995 wrote:O idee buna,dar problema ca sunt mai multi tepari ,sa zicem ca maxim 5 vor face asta,dar sper sa nu le scoata reputatia de tepar ,daca doneaza.
Iti spun 100% ca se va scoate :troll

ON: e o ideie foarte buna ,avand in vedere ca trebe sa tine-m pasul cu straini ! Felicitari . sper sa fie o treaba din chestia asta ! 8->
Si mi-e mi se pare o ideie frumoas-a . Sa vina bani. Sa fie o chestie din treabă asta.
ON: ca sa folosesti bitcoin trebuie sa ai 18ani?
Macar tu stii ce este bitcoin-ul?:)))
Da un search pe google si o sa-l iubesti pana cand iti dai seama ca modena nu e stabila.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

01 Feb 2016, 00:52

Prea scump.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

01 Feb 2016, 01:36

Eu i-am zis sa nu mai bage legale. Csf, nu ma asculta...
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

01 Feb 2016, 01:46

Emil B. wrote:
alexanderrrrr wrote:nu ai sa vezi asa ceva la noi romanii orice leu conteaza :)) scuze de off.
Nu toti avem 12-16 ani... este o idee buna, daca se poate dona astfel forumul va atrage mai multa lume si bineinteles oameni mai cu cap (sper), nu ce exista pe forum in momentul asta.

Cei care spun ca nu este o idee buna pentru ca ei nu vor dona sau nu au de unde sa doneze, domnilor, va puteti da log-out.
Toti avem "cap" numai ca e cam greu cu folositul...

On: O idee buna, insa nu vor venii oameni calumea aici...nu vor lasa comunitatile mari pentru extreamcs + unii or sa aiba 300 de conturi, o sa posteze tot felu de "ajutoare" doar sa cerseasca un coin sau 1 leu.
De cand am eu contul tot s-a incercat diferite metode de al inbogatii pe Laur, din pacate au dat gres toate... va fi si aceasta metoda pe 0 cum e si (Fond eXtream: ), a bagat dracu bani acolo :))

Fie, faceti cum credeti ca e bine.
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

01 Feb 2016, 02:42

Bitcoin-urile nu sunt neaparat volatile, poti cumpara bitcoin-uri de la un automat Zebra/Qiwi sau de la cineva din orasul tau la cursul actual +2-4% adaos. Daca nu vrei sa pierzi valoarea le transferi pe un wallet care iti converteste bitcoin-urile instant in euro/moneda locala (le fixeaza valoarea mai bine zis pentru un procent de 1%) la cursul actual gen https://www.cashila.com sau https://cryptopay.me (ar mai fi coinbase dar nu se prea impaca cu romanii), problema e ca nu prea gasesti vanzatori de bitcoin-uri in Romania iar prin banci nu se merita deloc.

Deci excludem bitcoin-urile din joc fiindca e prea complicat daca nu e un dealer local sau automat prin apropriere. Ar fi aproape gratuit si usor de cumparat DACA bancile evreiesti din romania nu ar cere 20-10 euro comision minim la transferurile SEPA, in orice alta tara din EU ai 1 euro comision minim la o banca premium sau chiar 0.2 euro la o banca mai ieftina.

Oricum implementarea bitcoin e triviala, ia maxim 10 minute si daca cineva vrea sa accepte isi pune un cont bitcoin ori simplu ori cu conversie directa in euro. (recomand cashila, practic iti trimiti banii din bitcoin-uri in orice cont bancar din EU fara comision)

Problema e ca paypalul nu costa nimic daca e vorba de plati personale, respectiv ia ceva doar la rata de conversie.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information