Dovada la site-uri bune!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
.::Adrianix52::.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 518
Joined: 03 Sep 2012, 16:19
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Detinator server CS: DTR.HelpCS.RO
SteamID: adrianix52
Location: Romania
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Contact:

18 May 2017, 07:51

porofit wrote:
CIUBO. /snowyworld/ wrote:Nu ti-o spun din rautate sau ceva.. e destul de firesc sa ai vizite din moment ce ai platit reclama la facebook. Un site "vizitat" este acela care nu mai necesita nicio investitie pe partea asta de publicitate, un site ce are vizite numai din indexarea pe google.

Nu stiu ce bani scoti tu acum, presupun ca platesti destul de mult la facebook deci nici macar aceasta investitie nu cred ca ti-o acoperi...poate ma insel..

Mult succes, oricum!
Da man am inteles lucrul asta, si eu daca cumpar reclama la facebook, cumpar pentru pagina mea, referitor la site eu am vrut sa va dau o idee despre ce merge bine in ziua de astazi, NU sa ma laud eu cu al meu site , sau altceva! Am zis sa va ajut putin, cu o idee intr-adevar buna! Atata tot...
Da, și pentru că s-a ajuns aici, noi am vrut sa îți dăm un sfat cum sa nu pierzi. Nu ți s-a spus în nume de rău, cel puțin eu nu am făcut-o, dar e chiar oribil cum ai așezat reclamele alea pe fiecare rând din text. Nu e nici măcar estetic,știi? Că asta e de fapt problema. Dacă exista o zona frumos amplasata, da,nu era nicio problema, dar așa..Nici măcar site-uri de filme nu au reclamele in atâta abundenta..
RoyalServer
User avatar
porofit
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 360
Joined: 30 Nov 2016, 18:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Consultat Fitness Online
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

18 May 2017, 08:00

Nu am pus eu reclamele asa! Sunt implementate automat de siteul advertiser, eu am instalat un simplu plugin pe WP! Stima
User avatar
.::Adrianix52::.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 518
Joined: 03 Sep 2012, 16:19
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Detinator server CS: DTR.HelpCS.RO
SteamID: adrianix52
Location: Romania
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Contact:

18 May 2017, 08:58

porofit wrote:Nu am pus eu reclamele asa! Sunt implementate automat de siteul advertiser, eu am instalat un simplu plugin pe WP! Stima
Atunci dezinstaleza-l! Stima
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

18 May 2017, 12:20

Primele 3 chestii enervante cand intru pe blogul tau.
https://www.awesomescreenshot.com/image ... 1edc31290b

1. Vrei sa iti stea lumea pe blog. Nu ii mai baga pe gat aia cu like-ul. Exista un plugin care tine minte vizitatorul si nu ii mai afizeaza pop-up-ul ala. E enervant ca de fiecare data cand intru sa ma trezesc cu "Da-mi like". Asta se intampla si cand intru intr-un articol.
2. Cel care a detectat un AD block. Ok, e practicata destul de des chestia asta, dar nu o mai faceti, din nou zic, cu pop-up-uri enervante. Din nou gasesti pluginuri care arata acolo subtil si nu enerveaza la om. Cum il ai tu, alungi lumea direct. Pentru ca nu sta nimeni sa isi dezactiveze AD Block mereu.
3. Sus din nou. Da like. De ce imi arati de doua ori acelasi lucru? Jos hai ca mai e acceptabil, dar era mai bine sa apara cand esti intr-un articol. Pentru ca eu nu ti-as da share la tot blogul, ci doar la un articol.

BONUS: Scapa de reclamele de la AD NOW. Sunt enervante si scarboase in acelasi timp.

https://www.awesomescreenshot.com/image ... 5fa9a21b89
Image
Image
Image
User avatar
porofit
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 360
Joined: 30 Nov 2016, 18:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Consultat Fitness Online
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

18 May 2017, 16:23

TZACANEL wrote:Primele 3 chestii enervante cand intru pe blogul tau.
https://www.awesomescreenshot.com/image ... 1edc31290b

1. Vrei sa iti stea lumea pe blog. Nu ii mai baga pe gat aia cu like-ul. Exista un plugin care tine minte vizitatorul si nu ii mai afizeaza pop-up-ul ala. E enervant ca de fiecare data cand intru sa ma trezesc cu "Da-mi like". Asta se intampla si cand intru intr-un articol.
2. Cel care a detectat un AD block. Ok, e practicata destul de des chestia asta, dar nu o mai faceti, din nou zic, cu pop-up-uri enervante. Din nou gasesti pluginuri care arata acolo subtil si nu enerveaza la om. Cum il ai tu, alungi lumea direct. Pentru ca nu sta nimeni sa isi dezactiveze AD Block mereu.
3. Sus din nou. Da like. De ce imi arati de doua ori acelasi lucru? Jos hai ca mai e acceptabil, dar era mai bine sa apara cand esti intr-un articol. Pentru ca eu nu ti-as da share la tot blogul, ci doar la un articol.

BONUS: Scapa de reclamele de la AD NOW. Sunt enervante si scarboase in acelasi timp.

https://www.awesomescreenshot.com/image ... 5fa9a21b89
Am luat masuri! Am trimis mesaj la Adnow pentru schimbarea anunturilor! respect
User avatar
eu.Blizz
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 806
Joined: 03 Jul 2016, 20:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: #
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Unban achitat (x2)
Fond eXtream: 0
Contact:

18 May 2017, 16:27

Intrebare:

De ce nu ai facut un blog fara adnow ? Sau fara reclame, de ce nu o faci din pasiune.
User avatar
porofit
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 360
Joined: 30 Nov 2016, 18:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Consultat Fitness Online
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

18 May 2017, 16:29

eu.Blizz wrote:Intrebare:

De ce nu ai facut un blog fara adnow ? Sau fara reclame, de ce nu o faci din pasiune.
Raspuns:
Pe pagina mea de facebook ofer training GRATUIT, ofer un plan de exercitii GRATUIt, ofer consiliere GRATUITA!
Nu pot sa am o sursa din care pot castiga niste bani atata timp cat ajut pe gratis?

Zic si eu na..
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

18 May 2017, 17:13

Adnow plateste ~0.02 per click. De ce nu scoti si lasi doar AdSense? AdSense plateste cu mult mai bine.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

18 May 2017, 19:14

Boss stii ca n-am nimic cu tine dar contentul este inutil, ai doar clickbait.
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information