S-a dovedit ştiinţific: Moartea nu există

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

15 Jun 2013, 16:21

Casual wrote: cum poti crede in ceva ce nu ai vazut niciodata?
Nici vantul nu il vezi, dar il simti (cum ai zis si tu) si stii ca exista. La fel si cu Dumnezeu, dar numai daca ai credinta.Oricum, acum se explica de ce Execution se chinuie sa stranga 3000 de euro pentru un scop
Macar vantul il simt,dumnezeu ma atinge cu tandrete,mai ca trecem la fapte.
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
Casual
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4000
Joined: 25 Mar 2009, 22:54
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Has thanked: 52 times
Been thanked: 655 times
Contact:

15 Jun 2013, 16:27

Remusf wrote:
Casual wrote: cum poti crede in ceva ce nu ai vazut niciodata?
Nici vantul nu il vezi, dar il simti (cum ai zis si tu) si stii ca exista. La fel si cu Dumnezeu, dar numai daca ai credinta.Oricum, acum se explica de ce Execution se chinuie sa stranga 3000 de euro pentru un scop
Macar vantul il simt,dumnezeu ma atinge cu tandrete,mai ca trecem la fapte.
Ai vrea sa-l simti fizic? Nu prietene, il simti si e acolo in sufletul tau.
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

15 Jun 2013, 21:44

Casual wrote:De fapt asta va si place, pareti mai evoluati, emancipati, stiintifici daca sustineti cu tarie nu, si nu. Si ca sa stii si tu, asta mai si tine omenirea, ca inca mai exista acei oameni care stau la coada si Sf. Liturghie.

P.S. Nu mi-ai raspuns la intrebare. Probabil, motivul e unul la fel de banal ca faza cu jucarioara.
Da, să ştii că fix asta ne mai susţine... d-aia sunt suedezii 90% atei şi o duc de 1.000.000 de ori mai bine decât noi.
Stai cuminte în banca ta, Dumnezeu nu este decât o poveste care să îndoctrineze oamenii.
M-am chinui să nu mai postez aici, dar nu pot să mă abţin când văd că, CATAL1N vă aduce argumente perfect logice care să-i susţină ideea, pe când voi doar spuneţi " Dumneze există, nu trebuie să mă conving " şi nu veniţi cu nici un argument, decât dinalea din desene animate " vântul nu-l vezi, dar îl simţi ", asta e o porcărie, nu demonstrează nimic, vântul este un fenomen al naturii şi a fost demonstrat fizic şi ştiinţific cum are loc procesul numit " vânt ". Aşa că nu mai veniţi cu argumente d-astea penibile de copii mici, dacă vreţi să ne convingeţi măcar încercaţi s-o faceţi cum trebuie.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

15 Jun 2013, 23:10

claudiu25 am o intrebare logică , eşti prost? e o intrebare serioasa.
Daca tu crezi ca molecula si atomul sunt intrebari usoare , de ce nu estii in stare sa imi raspunzi?
Frate te uiti putin de cand am eu contul asta pe extreamcs? ocupatia mea actuala este sportul si scoala.
Daca noi sustinem ca Dumnezeu exista , tu de ce esti singurul " destept " care tot se baga ?
Noi ne-am spus parerea , orice ti-as spune despre Dumnezeu nu vrei sa accepti .
Daca tu ai crede in Dumnezeu sau ai fii deschis atunci nu ai mai comenta atat.
Te simti atacat ? trebuie sa te convingem pe tine despre religie? ne doare fix in cur de tine .
Tu nu vezi ca eu rad de nu mai pot ca nu stiti ce inseamna o molecula =)))))))) ?
Cum ati trecut voi clasa , va chinuiti sa scoateti banii sau stati pe banii parintilor , va dati smecherii aici .
claudiu tu esti zero in fata la toti , comentezi mult si prost .
E doar un sfat ! lasa-te,.
P.S: ok nu stii ce inseamna molecula si atomul .
Ce sunt ionii si protonii =)))) ?
User avatar
hair1337#qOq
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 164
Joined: 08 Jun 2013, 11:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator restrictionat
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

15 Jun 2013, 23:45

claudiu25 wrote:
Casual wrote:De fapt asta va si place, pareti mai evoluati, emancipati, stiintifici daca sustineti cu tarie nu, si nu. Si ca sa stii si tu, asta mai si tine omenirea, ca inca mai exista acei oameni care stau la coada si Sf. Liturghie.

P.S. Nu mi-ai raspuns la intrebare. Probabil, motivul e unul la fel de banal ca faza cu jucarioara.
Da, să ştii că fix asta ne mai susţine... d-aia sunt suedezii 90% atei şi o duc de 1.000.000 de ori mai bine decât noi.
Stai cuminte în banca ta, Dumnezeu nu este decât o poveste care să îndoctrineze oamenii.
M-am chinui să nu mai postez aici, dar nu pot să mă abţin când văd că, CATAL1N vă aduce argumente perfect logice care să-i susţină ideea, pe când voi doar spuneţi " Dumneze există, nu trebuie să mă conving " şi nu veniţi cu nici un argument, decât dinalea din desene animate " vântul nu-l vezi, dar îl simţi ", asta e o porcărie, nu demonstrează nimic, vântul este un fenomen al naturii şi a fost demonstrat fizic şi ştiinţific cum are loc procesul numit " vânt ". Aşa că nu mai veniţi cu argumente d-astea penibile de copii mici, dacă vreţi să ne convingeţi măcar încercaţi s-o faceţi cum trebuie.
Deja e expirata asta cu suedezii, ca-s atei. Am inteles, alt 'argument' nu mai ai?
DM.CSBLACKDEVIL.COM
www.csblackdevil.com
Casual
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4000
Joined: 25 Mar 2009, 22:54
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Has thanked: 52 times
Been thanked: 655 times
Contact:

15 Jun 2013, 23:46

claudiu25 wrote:
Casual wrote:De fapt asta va si place, pareti mai evoluati, emancipati, stiintifici daca sustineti cu tarie nu, si nu. Si ca sa stii si tu, asta mai si tine omenirea, ca inca mai exista acei oameni care stau la coada si Sf. Liturghie.

P.S. Nu mi-ai raspuns la intrebare. Probabil, motivul e unul la fel de banal ca faza cu jucarioara.
Da, să ştii că fix asta ne mai susţine... d-aia sunt suedezii 90% atei şi o duc de 1.000.000 de ori mai bine decât noi.
Stai cuminte în banca ta, Dumnezeu nu este decât o poveste care să îndoctrineze oamenii.
M-am chinui să nu mai postez aici, dar nu pot să mă abţin când văd că, CATAL1N vă aduce argumente perfect logice care să-i susţină ideea, pe când voi doar spuneţi " Dumneze există, nu trebuie să mă conving " şi nu veniţi cu nici un argument, decât dinalea din desene animate " vântul nu-l vezi, dar îl simţi ", asta e o porcărie, nu demonstrează nimic, vântul este un fenomen al naturii şi a fost demonstrat fizic şi ştiinţific cum are loc procesul numit " vânt ". Aşa că nu mai veniţi cu argumente d-astea penibile de copii mici, dacă vreţi să ne convingeţi măcar încercaţi s-o faceţi cum trebuie.
Bai copile, vorbesti de parca ai trait 2 vieti si ai prins si Primul Razboi Mondial. Eu am deja intiparita caracterizarea si descrierea ta in minte.
Motivul pentru care vorbesti de indoctrinare este ca iti place sa te simti/crezi mult mai superior si destept decat altii, se vede asta prin felul cum tastezi, exprimi si ce convingeri ai.
Dar ai mare noroc ca mai ai prin preajma si oameni care sa te aduca cu picioarele pe pamant, si sa iti spuna ca esti doar un pusti cordit care n-a scos nici capul prin viata.

Ti-a lasat hair1337 un site, de ce te faci ca nu-l vezi? Citeste pe acolo si te astept cu niste raspunsuri si argumente PLAUZIBILE (cum iti place tie sa zici.)
Sau te depasesc argumentele de acolo?

P.S. Referitor la faza cu suedezii: Daca ai credinta, asta inseamna ca trebuie sa traiesti bine, sa ai avere, sanatate si tot ce iti doresti?
Iti spun eu ca ai anumite frustrari de copil mic, de genul ca ti-ai dorit ceva si nu ai putut avea sau vrei sa pari mai presus si destept fata de alti "indoctrinati".
Specific varstei.
User avatar
moonshine
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 301
Joined: 01 Jun 2013, 22:26
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

16 Jun 2013, 00:02

Pentru mine, cuvantul «Dumnezeu» nu este nimic mai mult decat expresia si produsul slabiciunii omenesti, Biblia este o colectie de legende onorabile dar primitive, care sunt insa destul de copilaresti.
inactiv.
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

16 Jun 2013, 10:00

moonshine wrote:Pentru mine, cuvantul «Dumnezeu» nu este nimic mai mult decat expresia si produsul slabiciunii omenesti, Biblia este o colectie de legende onorabile dar primitive, care sunt insa destul de copilaresti.
Ai dat copy+peste la vorba lui albert einstein :-j e scrisoarea aia pentru credinciosi sau ceva de genul.
Voi nu sunteti in stare sa scrieti 2 vorbe si credeti ca voi sunteti cei mai destepti din lume?
Vorba lui casual . Mda oricum nu are rost , credeti in voi si numai in voi , ca tare bine o sa va fie , parca vad ca gunoieri o sa ajungeti .
User avatar
kingdwr
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2801
Joined: 23 Apr 2011, 23:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nick anterior: Cosmin, divaio
Has thanked: 72 times
Been thanked: 290 times

17 Jun 2013, 13:36

Exista, nu exista cand dati de necaz tot "Doamne ajuta ziceti".
User avatar
sUperstar
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3321
Joined: 01 Mar 2013, 23:08
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator [abuz de functie]
Fost eXtream mod
Utilizator neserios (tepar!)
Has thanked: 42 times
Been thanked: 97 times

17 Jun 2013, 13:44

IsTI37 wrote:"Moartea nu există"
Zii asta celor din cimitir, ia vezi, ce parere au ei.
=))))))))
RIPPLE FAUCET - Castiga pana la 1 Ripple pe zi!
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

17 Jun 2013, 20:59

Cosmin wrote:Exista, nu exista cand dati de necaz tot "Doamne ajuta ziceti".
Exact , acuma serios si la obiect.
Fiecare trebuie sa simtă , să creadă.
Credeţi că războiul şi ştiinţa şi alte prostii sunt soluţiile ? dacă nu crezi în Dumnezeu măcar crede în tine să fii bun , nu rău .
Oricum dacă mori şi există Dumnezeu , ţi-ai luat ţeapă toată viaţa , dacă mori şi nu există , măcar ai făcut bine în viaţa ta .
Deci morala: crezi sau nu în dumnezeu măcar fii bun , că oricum ar fii .. ceva tot este :) sufletul tot trăieşte şi eu cred că noi nu ne vom stinge niciodată.
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

17 Jun 2013, 21:07

Revolution wrote:
Cosmin wrote:Exista, nu exista cand dati de necaz tot "Doamne ajuta ziceti".
Exact , acuma serios si la obiect.
Fiecare trebuie sa simtă , să creadă.
Credeţi că războiul şi ştiinţa şi alte prostii sunt soluţiile ? dacă nu crezi în Dumnezeu măcar crede în tine să fii bun , nu rău .
Oricum dacă mori şi există Dumnezeu , ţi-ai luat ţeapă toată viaţa , dacă mori şi nu există , măcar ai făcut bine în viaţa ta .
Deci morala: crezi sau nu în dumnezeu măcar fii bun , că oricum ar fii .. ceva tot este :) sufletul tot trăieşte şi eu cred că noi nu ne vom stinge niciodată.
Dacă nu cred, nu înseamnă că nu sunt bun.
Şi nu, când dau de necaz nu zic " Doamne ajută ". Mă gândesc cum să o scot la capăt şi încerc, nu am nevoie de un om invizibil care să mă ajute.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Petal [Bot] and 59 guests