S-a dovedit ştiinţific: Moartea nu există

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

19 Jun 2013, 15:16

Frate, alea sunt povesti de adormit prosti :| Tu crezi ca daca esti ateu, in acelasi timp esti si rau si satanist si toate cele ?(atei nu cred in satana si in toate cacaturile debitate de niste oameni nebuni care cred in povesti de adormit copii). TU crezi ca ce scrie acolo dovedeste existenta lui dumnezeu? Noi vrem dovezi ca exista el ceea ce nu ne-ati oferit, nimic logic, concret si pus la punct, noi v-am oferit in toate paginile astea din topic. Daca ai ajuns sa spui ca existenta lui dumnezeu e dovedita prin schimbarile din viata unor artisti e grav, foarte grav. Poti fi bun si daca esti ateu, tu iei un ateu ca fiind un om rau, exclus.
RoyalServer 2
User avatar
marian^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 904
Joined: 30 Sep 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
SteamID: nulledmarian
Location: Sibiu
Has thanked: 52 times
Been thanked: 67 times
Contact:

19 Jun 2013, 15:31

In Romania, daca gandesti, si nu te supui majoritatii (turmei) esti un om rau .
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

19 Jun 2013, 19:20

Deci in primul rand eu nu ma cert ! sa fie clar ! eu doar incerc sa explic aici.
Voi nu aduceti niciun argument si nu imi raspundeti la nici-o intrebarea , eu nu inteleg cum sunteti voi asa inculti?
Eu mi-am spus parerea si ati sarit 3 pe mine , 3 prosti ...., v-am explicat si tot explic , dar explic cu peretii.
V-am intrebat ceva , ce este o molecula, ionii , cum se formeaza undele wi-fi etc.. si nimeni nu mi-a raspuns.
Daca voi nu sunteti in stare sa imi raspundeti cum *** puteti dovedi ce spuneti voi ?
Sunteti foarte inculti .... o sa vedeti voi :-j oricum nu mai zic nimic , m-am saturat de prosti pana peste gat.
Daca voi nu sunteti in stare sa imi raspundeti la intrebari , eu de ce sa raspund ?
marian^ wrote:In Romania, daca gandesti, si nu te supui majoritatii (turmei) esti un om rau .
Da ... sunt foarte multi care gandesc asa , toti se dau smecherii si buni dar ei nu valoreaza nici cat 1 ban de metal.
Ramaneti asa , inculti cum sunteti si nu sunteti in stare sa raspundeti la intrebari si va dati toti aici prin vorbe..
NIMENI NU POATE DOVEDI NIMIC , nici macar nu sunteti in stare sa raspundeti la intrebari din clasa a 7 -a ... ia sa va spun cateva din clasa a 9 -a legat de circuite (ca tot sunt la profilul acesta) =)))
Hai las-o balta , m-am dezabonat , decat sa explic la prostii mai bine imi pierd timpul in alt mod , cand o sa fiti in stare sa raspundeti la intrebari fara google ma cautati , pana atunci in fata mea sunteti si veti fii mereu inculti . (ma refer cei care se cred smecheri si stiu tot si au cosuri si la cur.)
Salut !
User avatar
dRuNNNk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 13 Dec 2008, 18:36
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban permanent .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times
Contact:

19 Jun 2013, 19:47

V-am lasat ceva timp , insa tot nu mi-ati raspuns la intrebarea , "De unde stiti ca nu exista Dumnezeu"? Sau cum demonstrati ca Dumnezeu nu exista?
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

19 Jun 2013, 20:34

Sunt multe de zis, doar nu crezi că o să stau şi am să-ţi înşirui ţie, care ştiu că oricum dacă aş face-o tot nu ţi-ai schimba părerea = efort depus degeaba, deci mai bine o las baltă.

Dacă ai timp şi vrei să afli singur, citeşte mai multe aici, citeşte cât mai multe articole de aici: http://dumnezeueateu.wordpress.com/
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

19 Jun 2013, 21:44

Nu se stie nimic sigur , o sa descoperiti singuri cand o sa va vina randu ;)
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
squaremaster
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 275
Joined: 19 May 2013, 13:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: Gothenburg, Sweden
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Contact:

19 Jun 2013, 22:17

Este 100% posibil sa calatoresti in universuri paralele, n-ai vazut, sunt cazuri cand o persoana decedata, ti se arata in vis si iti spune ca maine ti se va intampla X,Y,Z si chiar se intampla. Entitatile energetice se stie ca pot distorsiona/plia atat spatiul cat si timpul.
Poate ca extraterestrii sunt oameni ca si tine si ca si mine, care au murit si au ajuns in alt univers si ne ajuta pe noi, stiind deja ce se va petrece in universul in care traim noi, pentru ca pentru ei face parte din trecut.
User avatar
Addry2n
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1257
Joined: 06 Aug 2008, 21:32
Detinator Steam: Da
CS Status: -.-
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: QuiZ , ADRIAN
Location: Constanta
Has thanked: 75 times
Been thanked: 37 times

20 Jun 2013, 14:57

Revolution wrote:Deci in primul rand eu nu ma cert ! sa fie clar ! eu doar incerc sa explic aici.
Voi nu aduceti niciun argument si nu imi raspundeti la nici-o intrebarea , eu nu inteleg cum sunteti voi asa inculti?
Eu mi-am spus parerea si ati sarit 3 pe mine , 3 prosti ...., v-am explicat si tot explic , dar explic cu peretii.
V-am intrebat ceva , ce este o molecula, ionii , cum se formeaza undele wi-fi etc.. si nimeni nu mi-a raspuns.
Daca voi nu sunteti in stare sa imi raspundeti cum *** puteti dovedi ce spuneti voi ?
Sunteti foarte inculti .... o sa vedeti voi :-j oricum nu mai zic nimic , m-am saturat de prosti pana peste gat.
Daca voi nu sunteti in stare sa imi raspundeti la intrebari , eu de ce sa raspund ?
marian^ wrote:In Romania, daca gandesti, si nu te supui majoritatii (turmei) esti un om rau .
Da ... sunt foarte multi care gandesc asa , toti se dau smecherii si buni dar ei nu valoreaza nici cat 1 ban de metal.
Ramaneti asa , inculti cum sunteti si nu sunteti in stare sa raspundeti la intrebari si va dati toti aici prin vorbe..
NIMENI NU POATE DOVEDI NIMIC , nici macar nu sunteti in stare sa raspundeti la intrebari din clasa a 7 -a ... ia sa va spun cateva din clasa a 9 -a legat de circuite (ca tot sunt la profilul acesta) =)))
Hai las-o balta , m-am dezabonat , decat sa explic la prostii mai bine imi pierd timpul in alt mod , cand o sa fiti in stare sa raspundeti la intrebari fara google ma cautati , pana atunci in fata mea sunteti si veti fii mereu inculti . (ma refer cei care se cred smecheri si stiu tot si au cosuri si la ***.)
Salut !
explic peretilor :) asa ca fapt divers ...
User avatar
hair1337#qOq
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 164
Joined: 08 Jun 2013, 11:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator restrictionat
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

20 Jun 2013, 14:57

Mai am o intrebare pentru atei. Voi o sa va botezati copiii?
DM.CSBLACKDEVIL.COM
www.csblackdevil.com
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

20 Jun 2013, 15:04

hair1337#qOq wrote:Mai am o intrebare pentru atei. Voi o sa va botezati copiii?
Da, eu o să-i botez.

" Mersul la biserică nu mă face creştin, cum nici statul în maşină nu mă face şofer. " - Billy Sunday

Teoria asta se poate aplica şi în cazul " botezului ".

Deci nu mai veniţi cu întrebări d-astea penibile.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
hair1337#qOq
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 164
Joined: 08 Jun 2013, 11:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator restrictionat
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

20 Jun 2013, 15:23

claudiu25 wrote:
hair1337#qOq wrote:Mai am o intrebare pentru atei. Voi o sa va botezati copiii?
Da, eu o să-i botez.

" Mersul la biserică nu mă face creştin, cum nici statul în maşină nu mă face şofer. " - Billy Sunday

Teoria asta se poate aplica şi în cazul " botezului ".

Deci nu mai veniţi cu întrebări d-astea penibile.
Ca sa stii si tu, cand ai fost botezat, l-ai primit pe Hristos in tine, in inima ta. Penibil esti tu.
DM.CSBLACKDEVIL.COM
www.csblackdevil.com
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

20 Jun 2013, 15:45

hair1337#qOq wrote:
claudiu25 wrote:
hair1337#qOq wrote:Mai am o intrebare pentru atei. Voi o sa va botezati copiii?
Da, eu o să-i botez.

" Mersul la biserică nu mă face creştin, cum nici statul în maşină nu mă face şofer. " - Billy Sunday

Teoria asta se poate aplica şi în cazul " botezului ".

Deci nu mai veniţi cu întrebări d-astea penibile.
Ca sa stii si tu, cand ai fost botezat, l-ai primit pe Hristos in tine, in inima ta. Penibil esti tu.
Ce porcărie poţi spui! :))
Da, ai dreptate, am primit o baie bună şi probabil foarte multe priviri şi pupături, mai mult nu cred că am primit.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information