S-a dovedit ştiinţific: Moartea nu există

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

20 Jun 2013, 18:09

claudiu25@ scuza-ma esti prost ? atunci de ce ii mai botezi ? Vezi ca poate iti da Dumnezo sa se inece acolo. ;))
Cate idioteni spui copile...
Inca o intrebare :D
Cum atei nu merg la bioserica... tu unde o sa-i botezi ? in wc-ul public din scara blocului ? In wc-urile publice din oras ? Probabil...
RoyalServer 2
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

20 Jun 2013, 18:27

tictac wrote:claudiu25@ scuza-ma esti prost ? atunci de ce ii mai botezi ? Vezi ca poate iti da Dumnezo sa se inece acolo. ;))
Cate idioteni spui copile...
Inca o intrebare :D
Cum atei nu merg la bioserica... tu unde o sa-i botezi ? in wc-ul public din scara blocului ? In wc-urile publice din oras ? Probabil...
Eşti tu retard, cine a zis ca ateii nu merg la biserică? Şi dacă se duc la biserică nu înseamnă că ei cred în Dumnezeu sau în altă divinitate.
Nu a zis nimeni că ateii nu mai petrec sărbătorile, de Crăciun, Paşte, Sfinţi ş.a.m.d.

Tu dacă intri într-un garaj şi stai acolo câteva ore, înseamnă că eşti o maşină pentru că ai stat în garaj? Nu. Cum nici eu dacă intru în Biserică nu înseamnă că sunt creştin şi că cred în Dumnezeu.

Acum sincer să fiu, cu Revolution mai aveam ce să vorbesc, dar cu tine parca mi-e şi ruşine să vorbesc pe tema asta, te depăşeşte subiectul ăsta, mai bine nu te-ai mai implica în subiecte de genul ăsta când tu nu ai citit în viaţa ta o carte pe tema RELIGIEI/ATEISMULUI.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

20 Jun 2013, 18:54

Tu nu vezi cat de penibil esti ?
In garaj intri ca trtebuie e nevoie, in biserica nu intri, pentru ca nu ai avea nici un motiv daca esti ateu :), in biserica intri ca sa te rogi lui Dumnezeu, ATATA, dar definitia nu prea o sti, retardatu-le :), te-am corectat.
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

20 Jun 2013, 19:03

tictac wrote:Tu nu vezi cat de penibil esti ?
In garaj intri ca trtebuie e nevoie, in biserica nu intri, pentru ca nu ai avea nici un motiv daca esti ateu :), in biserica intri ca sa te rogi lui Dumnezeu, ATATA, dar definitia nu prea o sti, retardatu-le :), te-am corectat.
=)) =)) Aia cu garajul era doar un exemplu prietene, se vede ce inteligent eşti, nu te duce capul nici să aplici o teorie. Ţi-am mai zis, nu e de tine subiectul ăsta, trebuia să ramâi la pragul " Mi-a zis mami să cred în Dumnezeu şi eu aşa fac ".

retardatu-le - serios? =)) spune-mi că n-ai fost serios când ai scris cuvântul ăsta, vrei să pari mare filosof, mă iei cu întrebări din ştiinţa, atomi, molecule şi tu nu ştii cum se scrie corect un cuvânt? Mai bine stăteai în banca ta, dai dovadă de câtă inteligenţă poţi duce în capu' ăla.

Îti mai repet odată, nu mai lăsa REPLY că te faci de râs doar scriind porcăriile alea.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
moonshine
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 301
Joined: 01 Jun 2013, 22:26
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

20 Jun 2013, 19:22

Dumnezeu a randuit lucrurile astfel ca nivelul prostiei oamenilor sa ramana constant in toate.
inactiv.
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

20 Jun 2013, 20:02

claudiu25 wrote:
tictac wrote:Tu nu vezi cat de penibil esti ?
In garaj intri ca trtebuie e nevoie, in biserica nu intri, pentru ca nu ai avea nici un motiv daca esti ateu :), in biserica intri ca sa te rogi lui Dumnezeu, ATATA, dar definitia nu prea o sti, retardatu-le :), te-am corectat.
=)) =)) Aia cu garajul era doar un exemplu prietene, se vede ce inteligent eşti, nu te duce capul nici să aplici o teorie. Ţi-am mai zis, nu e de tine subiectul ăsta, trebuia să ramâi la pragul " Mi-a zis mami să cred în Dumnezeu şi eu aşa fac ".

retardatu-le - serios? =)) spune-mi că n-ai fost serios când ai scris cuvântul ăsta, vrei să pari mare filosof, mă iei cu întrebări din ştiinţa, atomi, molecule şi tu nu ştii cum se scrie corect un cuvânt? Mai bine stăteai în banca ta, dai dovadă de câtă inteligenţă poţi duce în capu' ăla.

Îti mai repet odată, nu mai lăsa REPLY că te faci de râs doar scriind porcăriile alea.
Claudiu tu nu vezi ca vorbesti mult si prost in acest topic? toti te-au facut prost .. cat de prost sa fii sa nu iti dai seama singur ca esti prost ?
Acuma pe bune , eu nu ma cert cu tine dar chiar atat de chior esti ? daca esti ateu ti-ai spus parerea , mai taci si dute in alta parte si lasa-i si pe restul sa isi spuna parerea.
Fiecare care isi spune parerea si crede in Dumnezeu vii tu cu aia mare (chiar daca s-ar putea sa nu o ai mai mare de 5 cm) sa iti spui parerea.
Poti sa taci si sa nu mai faci offtopic ? ai raport daca mai comentezi la fiecare post despre Dumnezeu.
Eu rad de tine ca nici nu stii definitiile stiintifice si te dai mare destept in stiinta si te pisi pe tine noaptea la un fulger.
Putem reveni pe subiect ?
User avatar
squaremaster
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 275
Joined: 19 May 2013, 13:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: Gothenburg, Sweden
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Contact:

20 Jun 2013, 21:11

Am stat si am citit atent toate cele 13 pagini ale acestui topic si am realizat ca majoritatea care folositi cuvantul "****" pentru a descrie o alta persoana, ar trebui sa-l folositi pentru voi.
Intrebarea cu botezul si ateii e simpla:
Eu ca ateu o sa-mi botez toti copii pe care ii am !
De ce ? Simplu!
Eu nu cred in Biserica/D-zeu/zei dar asta nu inseamna ca trebuie sa condamn copilul meu sa aiba aceeasi parere si soarta ca mine. Daca eu ma insel si D-zeu chiar exista, de ce sa privez copii mei de privilegiul acesta ? Ei nu au nici o vina ca eu sunt ateu.
Nici mie nu mi-ar conveni sa fiu in locul ipoteticului copil, de ce sa ma condamne parintii mei la o viata si un destin in pacat ?
Cand pleci in padure, ia-ti si provizii, chiar daca planuiesti sa stai doar 15 minute.
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

20 Jun 2013, 21:22

LinkServer wrote:Am stat si am citit atent toate cele 13 pagini ale acestui topic si am realizat ca majoritatea care folositi cuvantul "****" pentru a descrie o alta persoana, ar trebui sa-l folositi pentru voi.
Intrebarea cu botezul si ateii e simpla:
Eu ca ateu o sa-mi botez toti copii pe care ii am !
De ce ? Simplu!
Eu nu cred in Biserica/D-zeu/zei dar asta nu inseamna ca trebuie sa condamn copilul meu sa aiba aceeasi parere si soarta ca mine. Daca eu ma insel si D-zeu chiar exista, de ce sa privez copii mei de privilegiul acesta ? Ei nu au nici o vina ca eu sunt ateu.
Nici mie nu mi-ar conveni sa fiu in locul ipoteticului copil, de ce sa ma condamne parintii mei la o viata si un destin in pacat ?
Cand pleci in padure, ia-ti si provizii, chiar daca planuiesti sa stai doar 15 minute.
Insfarsit unul care gandeste , RESPECT !
Uite luati si voi lectii de la acesta , nu crede in Dumnezeu dar este un om destept si stie sa isi puna parerea .
Era greu sa raspundeti toti ca el :| ? fara prostii si alte comentarii ?
Ai +multumesc
User avatar
marian^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 904
Joined: 30 Sep 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
SteamID: nulledmarian
Location: Sibiu
Has thanked: 52 times
Been thanked: 67 times
Contact:

21 Jun 2013, 19:56

Revolution wrote:
marian^ wrote:In Romania, daca gandesti, si nu te supui majoritatii (turmei) esti un om rau .
Da ... sunt foarte multi care gandesc asa , toti se dau smecherii si buni dar ei nu valoreaza nici cat 1 ban de metal.
Ramaneti asa , inculti cum sunteti si nu sunteti in stare sa raspundeti la intrebari si va dati toti aici prin vorbe..
NIMENI NU POATE DOVEDI NIMIC , nici macar nu sunteti in stare sa raspundeti la intrebari din clasa a 7 -a ... ia sa va spun cateva din clasa a 9 -a legat de circuite (ca tot sunt la profilul acesta) =)))
Hai las-o balta , m-am dezabonat , decat sa explic la prostii mai bine imi pierd timpul in alt mod , cand o sa fiti in stare sa raspundeti la intrebari fara google ma cautati , pana atunci in fata mea sunteti si veti fii mereu inculti . (ma refer cei care se cred smecheri si stiu tot si au cosuri si la ***.)
Salut !

"decat sa explic la prostii" -- sa explici la prostii ? poate sa explici la prosti, grea limba rromales .


Nu eu trebuie sa dovedesc inexistenta lui, tu trebuie sa dovedesti existenta lui.

Daca vin aici si zic ca mi-am cumparat un vapor, va trebui sa dovedesc, daca le voi zice celorlalti sa dovedeasca contrariul, oare cine e nebunul ?

"cand o sa fiti in stare sa raspundeti la intrebari fara google ma cautati " - De obicei incerc sa raspund cam la tot fara google, dar noi trebuie sa folosim cat mai mult google-ul, e singura cale sa mai aflam una alta, daca as pune o intrebare, as prefera ca cel care raspunde sa se documenteze mai intai si abia apoi sa-mi raspunda, decat sa se apuca sa-mi zica baliverne.
User avatar
marian^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 904
Joined: 30 Sep 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
SteamID: nulledmarian
Location: Sibiu
Has thanked: 52 times
Been thanked: 67 times
Contact:

21 Jun 2013, 20:00

Legat de acea intrebare cu botezul, NU, nu am de gand sa-mi botez copilul, cand parintii mei m-au botezat, nu m-au intrebat daca vreau sau nu, nu a fost decizia mea, de ce as vrea sa il botez ? Cand va creste, si va fi destul de matur, se va putea duce la preot sa se boteze, dar nu am de gand sa iau o decizie pentru el, care il va purta toata viata.
User avatar
alchem
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 416
Joined: 26 Nov 2012, 22:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Non timebo mala
Detinator server CS: Da
SteamID: noctemS
Reputatie: Fost Moderator
Location: Deva
Has thanked: 8 times
Been thanked: 80 times

21 Jun 2013, 20:12

1. Ce inseamna ateu:
DEF: Cuvântul "ateism" este format din două cuvinte grecești: prefixul „a” (care înseamnă „fără”) și sufixul „theos” (care înseamnă „zeu”). Astfel, un ateu este cineva care nu crede în existența zeilor - fără a fi necesar să creadă că zeii nu există, deoarece ateismul în sine este absența credinței (și crezării) în zei. (Wikipedia).
2. "De unde stiti ca nu exista Dumnezeu"? Sau cum demonstrati ca Dumnezeu nu exista?
Mai bine intrebai: Cum poti demonstra ceva ce nu exista ca exista?. Prin urmare este un paradox.

3. In Romania, daca gandesti, si nu te supui majoritatii (turmei) esti un om rau.
Depinde de unde te uiti.

4. Dumnezeu a randuit lucrurile astfel ca nivelul prostiei oamenilor sa ramana constant in toate.
Noi am randuit asta.

5. Voi o sa va botezati copiii?
Alegerea religie se face intre varsta de 16-18 ani, cand esti apt pentru a avea propriile idei/rationamente. Un copil trebuie crescut intr-un mediu educativ si rational nu pe burta sa faca rugaciuni. Deci botezul mi se pare inutil, este gen un partid facut pentru oamenii slabi pentru ai conduce pe cei prosti. Poti crede intr-o piatra si fara sa fi botezat.
Where is your god ?
Gods & Monsters Corp.
https://www.facebook.com/alchemeso
hidenseek
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 51
Joined: 16 Feb 2014, 16:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 9 times
Contact:

18 Feb 2014, 19:09

Sper sa va fu/ta in kur Dumnezeu. :D
Last edited by scorpi on 18 Feb 2014, 22:46, edited 1 time in total.
Reason: Warn pentru limbaj
"The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information