Dropshipping la rang de prostie.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

05 Jan 2019, 22:45

Va salut!

Nu am mai facut un topic de ceva timp, insa as vrea sa va cer parerea despre un RAHAT pe care l-am vazut de curand.
Este vorba de magazinul https://irifam.com/ al unei vloggerite din Romania. Vreau parerea voastra despre acest lucru. Urmariti preturile cu atentie.

Pentru cine nu stie sunt produse din China - aliexpress.
Cel putin acest produs costa 3$ - https://irifam.com/collections/beauty/p ... -maquiagem iar pe magazinul ei 200 lei


Ma puteti lua la pl ca de ce ma bag, dar mai bine discutam pe tema asta intr-un mod pasnic. Tell me your opinion, nigga!
RoyalServer 2
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

05 Jan 2019, 23:02

E foarte tare ce a facut fata. Ce ti se pare dropshipping la rang de prostie? Eu pot sa-ti fac un site unde vand si culegeri de matematica cu 200 lei si sa-mi cumpere lumea doar pentru ca le vand eu. Stii cum e, daca esti cineva poti sa te imbraci si la 2 lei, oricum lumea o sa te respecte. :)
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

05 Jan 2019, 23:06

Era prostie daca iesea in pierdere. Eu nu vad de ce e la rang de prostie, pur si simplu profita de imaginea pe care si-a creeat-o si face bani. E o tehnica pe care o aplica multi afaceristi cunoscuti pe lumea asta si multe brand-uri cunoscute.
User avatar
balarobert
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 566
Joined: 23 Mar 2015, 17:27
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times
Contact:

06 Jan 2019, 01:09

Este foarte desteapta fata ce pot sa zic... nu e deloc prostie.
desigur preturile sunt putin ridicate, in locu iei puneam preturi mai ok la inceput, am luat si eu destule produse din china si calitatea la prima atingere nu e chiar wow.
ez mii de euroi sau chiar sute se poate spune.
User avatar
AND.cfg
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2156
Joined: 10 Jan 2015, 18:54
Detinator Steam: Da
CS Status: EGRIM
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Discord: staiku#0001
Has thanked: 13 times
Been thanked: 10 times

06 Jan 2019, 02:25

Nu este deloc o prostie ce face! Daca o duce capul, face bani. Lucrez de ceva vreme pe tema asta si stiu cam tot ce misca cu dropshipping-ul, ce vezi tu pe site-ul ei sunt preturi ok si site cat de cat decent dar sa vezi cu pantaloni cargo techwear cu preturi de 800-900 lei cand ei sunt 120 lei si au magazinele respective pe instagram 50k-500k followeri activi. Am vazut site-uri de home decor & furniture cu mii de followeri pe instagram activi si feedback real pe facebook vanzand produse din lemn chiar si de 3000-4000 lei.

Intrebarea este, de ce crezi tu ca este o prostie? Daca este o metoda usoara de facut bani, de ce nu faci si tu asta vanzand produse bune si de calitate la preturi respectabile ca sa te respecti si tu ca brand/site/firma ca sa nu existe problema de preturi piperate si calitate proasta?

p.s: daca site-ul din semnatura e al tau inseamna ca stii cum sta treaba cu domeniul asta online, cred ca ai facut topicul mai mult pentru cearta si caterinca
Image
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

06 Jan 2019, 22:00

Daca nu ar fi prosti sa cumere nu ar mai vinde la pretul ala, asta e dropshipping cand esti bou si nu stii sa cauti in alta parte.
ImageImage
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8139
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

06 Jan 2019, 22:16

Se numeste m a r k e t i n g.
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

07 Jan 2019, 20:34

AND.cfg wrote:Nu este deloc o prostie ce face! Daca o duce capul, face bani. Lucrez de ceva vreme pe tema asta si stiu cam tot ce misca cu dropshipping-ul, ce vezi tu pe site-ul ei sunt preturi ok si site cat de cat decent dar sa vezi cu pantaloni cargo techwear cu preturi de 800-900 lei cand ei sunt 120 lei si au magazinele respective pe instagram 50k-500k followeri activi. Am vazut site-uri de home decor & furniture cu mii de followeri pe instagram activi si feedback real pe facebook vanzand produse din lemn chiar si de 3000-4000 lei.

Intrebarea este, de ce crezi tu ca este o prostie? Daca este o metoda usoara de facut bani, de ce nu faci si tu asta vanzand produse bune si de calitate la preturi respectabile ca sa te respecti si tu ca brand/site/firma ca sa nu existe problema de preturi piperate si calitate proasta?

p.s: daca site-ul din semnatura e al tau inseamna ca stii cum sta treaba cu domeniul asta online, cred ca ai facut topicul mai mult pentru cearta si caterinca
Normal ca l-am facut pentru caterinca. lol. Mai discutam si noi despre prostia romaneasca. Asta ma dispera cel mai mult. Mai mult ma dispera "influencerii" astia care se pisa pe romani cum vor.
Stiu cum sta treaba cu online. Stiu cum sta treaba cu dropshipping. Stai linistit.

In rest, v-am citit fiecaruia opinia si aveti dreptate. Da. Este desteapta, iar cei care cumpara prosti. Insa pe voi nu va deranjeaza trend-ul asta cu "influenceri" ? Pe mine sincer ma ia cu voma cand intru pe YouTube Romania :)))
User avatar
micleanu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 493
Joined: 30 Jun 2015, 13:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Nume anterior: notorietate
Fost moderator
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times
Contact:

07 Jan 2019, 21:52

banii vin prostii vorbesc :)
https://neoserver.ro/ - hosting CS:GO / 1.6
User avatar
AND.cfg
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2156
Joined: 10 Jan 2015, 18:54
Detinator Steam: Da
CS Status: EGRIM
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Discord: staiku#0001
Has thanked: 13 times
Been thanked: 10 times

07 Jan 2019, 22:35

gloryous wrote:
AND.cfg wrote:Nu este deloc o prostie ce face! Daca o duce capul, face bani. Lucrez de ceva vreme pe tema asta si stiu cam tot ce misca cu dropshipping-ul, ce vezi tu pe site-ul ei sunt preturi ok si site cat de cat decent dar sa vezi cu pantaloni cargo techwear cu preturi de 800-900 lei cand ei sunt 120 lei si au magazinele respective pe instagram 50k-500k followeri activi. Am vazut site-uri de home decor & furniture cu mii de followeri pe instagram activi si feedback real pe facebook vanzand produse din lemn chiar si de 3000-4000 lei.

Intrebarea este, de ce crezi tu ca este o prostie? Daca este o metoda usoara de facut bani, de ce nu faci si tu asta vanzand produse bune si de calitate la preturi respectabile ca sa te respecti si tu ca brand/site/firma ca sa nu existe problema de preturi piperate si calitate proasta?

p.s: daca site-ul din semnatura e al tau inseamna ca stii cum sta treaba cu domeniul asta online, cred ca ai facut topicul mai mult pentru cearta si caterinca
Normal ca l-am facut pentru caterinca. lol. Mai discutam si noi despre prostia romaneasca. Asta ma dispera cel mai mult. Mai mult ma dispera "influencerii" astia care se pisa pe romani cum vor.
Stiu cum sta treaba cu online. Stiu cum sta treaba cu dropshipping. Stai linistit.

In rest, v-am citit fiecaruia opinia si aveti dreptate. Da. Este desteapta, iar cei care cumpara prosti. Insa pe voi nu va deranjeaza trend-ul asta cu "influenceri" ? Pe mine sincer ma ia cu voma cand intru pe YouTube Romania :)))
D-asta nu ma mai uit la youtuberii romani de foarte mult timp
"influencerii din romania" sunt doar pentru copiii de sub 16 ani
Image
User avatar
Xeno985
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 206
Joined: 05 Jul 2017, 22:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Disponibil, doar cand sunt acasa.
Detinator server CS: Nu
SteamID: 512916512916
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (28 Jan - 28 Feb)
Fond eXtream: 0
Location: 127.0.0.1
Discord: nvF4B8A
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times
Contact:

08 Jan 2019, 01:26

Dropshipping-ul este bun si ok cand ai un site cat mai ordonat si usor de navigat, ai unde sa iti faci reclama si cel mai important, sa vinzi produse la un pret mai ridicat fata de cat este de obicei sau nu faci profit, de exemplu acest site pe care l-ai pus tu, cum zici ca este in china 4-5 lei, dânsa daca are reclama asigurata si site-ul, a reusit sa faca ceva + daca nu le-ar vinde cu atat, nu ar putea face bani mai rapid pentru a mari calitatea continutului de pe youtube / twich sau ce face.

P.S: Este o prostie chestia cu "influenterii", esti prost ca te lasi influentat, nu este vina respectivului youtuber sau twicher ca tu ai fost influentat atat de usor. Treaba asta difera de la persoana la persoana, fiecare om urmareste ce ii place si face ce doreste. Daca iti spune sa te sinucizi, atunci esti prea prost sa faci acest lucru (iau ca exemplu acel joc "Balena albastra" sau cum se numea), este o prostie totala in randul celor ce urmaresc ca "pun botul" la ceea ce spun altii.

Cam atat am avut de spus (#roman) :))
👉 Panel Counter-Strike: Click. 👈
👉💎 Shop: Click. 💎👈
👉💻 Filme: Click. 💻👈
👉📧 Contact: Steam 📧👈
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Facebook [Bot], Petal [Bot], Semrush [Bot] and 406 guests