S-a dublat numarul de infectare cu COVID in Romania.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
GENERALU'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1276
Joined: 27 Jul 2015, 15:35
Detinator Steam: Da
CS Status: dproto.dll
Detinator server CS: biohazard is comming
SteamID: generalu_extream
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: VioreL @EXTREAMCS
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Discord: generalu_extream2463
Has thanked: 57 times
Been thanked: 19 times

11 Jan 2021, 15:56

S-a dublat numarul covizilor in Romania in ultimele 24h, +2.000 cazuri la terapie intensiva..
Judetul Sibiu va intra din nou in carantina regionala, urmand ca si jud. Mures, Alba, Brasov, Covasna, Bihor, Iasi...
Iar se inchide horeca, scoala ramane pe online, facultatile pana in martie cu optiunea de prelungire pana in septembrie..
Am intrat pe site-urile consililor judetene din Romania si cam peste tot exista o crestere cu 5-6 unitati zecimale, acum nu stiu daca cifrele astea cu cazuri sunt facute din pix sau nu, dar incepe sa ma calce pe nervi ce se intampla acum

https://www.digi24.ro/stiri/rata-de-inf ... id-1431987

Anglia ramane in carantina, in Franta vine valul 99, iar in Germania nu intri, nu iesi, fara test negativ, in Spania se imbolnavesc pe strada..

Nu va faceti planuri pentru anul asta, ca e asemanator cu 2020
RoyalServer
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

11 Jan 2021, 16:21

GENERALU' wrote:
11 Jan 2021, 15:56
S-a dublat numarul covizilor in Romania in ultimele 24h, +2.000 cazuri la terapie intensiva..
Judetul Sibiu va intra din nou in carantina regionala, urmand ca si jud. Mures, Alba, Brasov, Covasna, Bihor, Iasi...
Iar se inchide horeca, scoala ramane pe online, facultatile pana in martie cu optiunea de prelungire pana in septembrie..
Am intrat pe site-urile consililor judetene din Romania si cam peste tot exista o crestere cu 5-6 unitati zecimale, acum nu stiu daca cifrele astea cu cazuri sunt facute din pix sau nu, dar incepe sa ma calce pe nervi ce se intampla acum

https://www.digi24.ro/stiri/rata-de-inf ... id-1431987

Anglia ramane in carantina, in Franta vine valul 99, iar in Germania nu intri, nu iesi, fara test negativ, in Spania se imbolnavesc pe strada..

Nu va faceti planuri pentru anul asta, ca e asemanator cu 2020
Deja o dau in vrajeli , sa bage lumea in sperieti ... La mine in judet in noiembrie rata de infectare era 2 la mie , peste o saptamana a devenit 10 la mie ... pai cum facem ? Orasul era in carantina totala , si la spital nu s-a intrecut rata de 10-12 pacienti pe zi care sa fie pozitivi ! Acum numai moare nimeni de cancer , diabet etc , toata lumea moare de covid ! Am patit acum cateva luni sa ajung la spital cu piciorul rupt , si m-au bagat in sala de asteptare unde ii baga pe cei pozitivi , eu avand deja testu facut si rezultatul fiind negativ ! Am mai facut un test in decembrie 2020 , rezultatul fiind pozitiv , am zis ca nu e posibil din moment ce locuiesc singur si nu prea ies din casa ... am mai facut un test saptamana trecuta si am iesit negativ ! Acm sunt bulversat si am mai facut un test ieri , al 3 lea cu noroc :D !Parerea mea e ca e ceva "scriptat" sa se intample .. Dai bani pe masti / teste anticovid + multe alte lucruri de protectie pentru o simpla raceala !

PS: Cum de nu au gasit aceste "genii" care au inventat vaccinul anti covid, un antidot / vaccin ceva pentru cancer / diabet / raceala comuna & gripa ? ? ?
User avatar
Bogdan Andrei
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 02 Sep 2016, 10:30
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Puula, Croatia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Contact:

11 Jan 2021, 17:19

Nu va faceti planuri pentru anul asta, ca e asemanator cu 2020
Nuuuu, o sa fie cu mult mai rau decat 2020
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

11 Jan 2021, 19:05

Image

Noi ne mentinem binisor fata de celelalte tari. In america sunt 200k infectari pe zi minim. Si chiar daca ne vaccinam tot o sa dureze pe putin inca 1/2 an de zile pana cand se va termina pandemia sau ne invatam sa traiam cu virusul asta cum e si cu virusul influenza.

Eu unul cred ca prin 2022-2023 o sa se termine toata pandemia, pana atunci tot asa continuam. Apropo daca va uitati pe site-ul worldometers, o sa realizati ca numarul de infectari in toate tarile incep sa scada, deci e un lucru destul de bun.
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

11 Jan 2021, 22:33

Acum numarul de infectari in Valul 2 in lunile Decembrie si Ianuarie a scazut dupa lungi intregi in care a crescut de la 300 pana peste 10000 de infectari,chiar daca in realitate a fost 12000 de infectari,dar au redus si numarul de teste facute in 24h. Urmeaza Valul 3,unde vor creste infectarile dupa sarbatori si anul nou si tulpina britanica unde te poti infecta mult mai usor decat inainte. Eu zic ca de acum trebuie sa fim mult mai atenti si preventi pentru a nu ne infecta cu acest virus si a da si altora apropiati si trebuie sa ne vaccinam pentru a avea imnunitate si a scapa de pandemie si a reveni la o viata normala.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information