dumnezeu NU exista ( teoria mea )

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Maadalin
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 259
Joined: 22 Nov 2014, 12:27
Detinator Steam: Da
CS Status: -
Detinator server CS: --
SteamID: madalin_rb
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times

17 Oct 2016, 10:46

Nici nu pot sa-ti citesc postul in halul cum e scris.
RoyalServer
ecstasy2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 114
Joined: 28 Feb 2016, 16:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Oct 2016, 15:20

Spre deosebire de tine, eu patesc asta in fiecare seara. Inchid ochii si vad doar negru iar culmea, cand ii deschid, afara e dimineata iar cafeaua e pregatita pe balcon
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

17 Oct 2016, 15:22

Iluminatii wrote:Parerea mea e ca e mai amuzant pentru Dumnezeu sa suferi pe pamant si sa traiesti bine in Rai...Pana la urma ce conteaza durerea...
Poate ca Dumnezeu exista dar el nu face nimic pentru a ne ajuta...Dumnezeu insamna Iubire, Dragoste si altele insa nu se vede...Unde este Dumnezeu atunci cand un copil este abuzat???
Daca poate face totul din degete, de ce este atata ura pe pamant, de ce este nevoie sa consumam animale pentru a trai.
Nu are nicio logica daca stai sa te gandesti...O fiinta divina.Este chiar ciudat sa te gandesti ca el a a aparut de nicaieri.Puneti o intrebare simpla "De unde a aparut Dumnezeu?"
Este peste puterea mea de intelegere sa imi dau seama cum a a aparut.Adica el a aparut asa din senin...
nu am citit postul autorului, dar mi-a sarit in atentie ceea ce ai scris tu despre abuz.

dumnezeu e un paradox. toti aveti speranta ca se va face dreptate in toate cazurile, ca printr-o minune iti salveaza cancerul sau nu stiu ce boala, pentru ca ai fost nedreptatit. da, ai fost nedreptatit. dar asta e viata, n-o sa-ti vindece nimeni cancerul, probabil nici expertii in medicina. te alegi cu el prin ghinion si scapi cu noroc. dar asta e doar o slaba intelegere a celulelor umane si nu are treaba cu interventia divina. dar nu esti singurul si nici ultimul. toata viata e guvernata de liberul arbitru si de consecintele liberului arbitru. constiinta umana e doar o boala. oricum ordinea vietii exista, cineva a intervenit in viata de pe planeta asta si le-a dat o ordine. e un ciclu intre oameni, animale si vegetatie. nu cred ca a aparut asa din senin. oricum daca divinul exista, ar trebui sa te gandesti la forta divina fara sa ai o lesa la gat. religiile oamenilor doar te limiteaza in gandire, iti induc frica. credinta prin teama, asta nu e religie, e doar un pistol la tampla constiintei.

si acum cititind postul autorului: la prima impresie esti doar un frustrat. vrei ca planeta asta sa fie paradisul pierdut. o sa sun realitatea sa-ti dea cu ciocanul in cap, exact in locul unde apar fanteziile.
IHATELAUR wrote:Nu am inteles mare branza din ce ai scris tu acolo,dar ma rog.
nu se intampla nimic. nu meritam eternitatea, timpul ne vindeca prin moarte. viata e doar o boala. instinctul uman e supravietuire, d-asta s-a inventat speranta divina aka religii. religiile n-au nicio treaba cu cel (fiinta, obiect, fenomen habar n-am) care a ordonat viata aici.
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

17 Oct 2016, 17:08

Chiar daca din cauza acelui accident care ai avut,nu trebuie sa renunti la credinta si la Dumnezeu fiindca atunci cand intrerupi si suspenzi legatura cu lumea de dincolo o sa ai multe probleme in anii care vor veni...

E important sa vorbesti cu parintii,un psihilog si chiar un psihiatru sa te consulte la creier,astfel incat sa iti revii la normal,astfel ar fi pacat de tine...
Lumina inseamna adevar,iubire,speranta,fara astfel suntem ai nimanui
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Oct 2016, 17:10

sincer am incercat sa citesc, dar nu stii sa te exprimi scheloja. nu imi pot spune parerea ca nu ti ai spus punctul de vedere cum trebuie.
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

17 Oct 2016, 17:43

aSh wrote:Chiar daca din cauza acelui accident care ai avut,nu trebuie sa renunti la credinta si la Dumnezeu fiindca atunci cand intrerupi si suspenzi legatura cu lumea de dincolo o sa ai multe probleme in anii care vor veni...

E important sa vorbesti cu parintii,un psihilog si chiar un psihiatru sa te consulte la creier,astfel incat sa iti revii la normal,astfel ar fi pacat de tine...
Lumina inseamna adevar,iubire,speranta,fara astfel suntem ai nimanui
esti genul de om care crede in minuni si rahaturi de genul? curiozitate doar, nu incerc sa atac pe nimeni
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Oct 2016, 17:49

faggoat wrote:
aSh wrote:Chiar daca din cauza acelui accident care ai avut,nu trebuie sa renunti la credinta si la Dumnezeu fiindca atunci cand intrerupi si suspenzi legatura cu lumea de dincolo o sa ai multe probleme in anii care vor veni...

E important sa vorbesti cu parintii,un psihilog si chiar un psihiatru sa te consulte la creier,astfel incat sa iti revii la normal,astfel ar fi pacat de tine...
Lumina inseamna adevar,iubire,speranta,fara astfel suntem ai nimanui
esti genul de om care crede in minuni si rahaturi de genul? curiozitate doar, nu incerc sa atac pe nimeni
da si eu sunt. nu atac pe nimeni. va rog sa nu va panicati. sunt. si nu sunt un ciudat, chiar m am comportat normal pe aici si nu am dat impresia de creepy. nu am facut nici propaganda religioasa.
asa ca urmeaza sa ma intrebi de ce cred? daca ma intrebi asta, chestiile astea nu le discut pe un forum, le tin in suflet. mai ales cu oameni ce nu i cunosc personal. Iar parerea mea este ca sa nu judeci nicioadatA UN om dupa ce crede. ci dupa cum reactioneaza, cum vorbeste si cum se exprima. fiecare e liber sa creada.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

17 Oct 2016, 18:01

Ba eu unul nu am inteles nimic din ce a povestit baiatul asta pe aici. :)) dar treaba cu Dumnezeu si religiile, dpmdv, este o scorneala pentru a tine sub control masele. Si Lucifer, unul dintre fii lui Dumnezeu, este Tom Ellis. :imp:
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

17 Oct 2016, 18:31

User avatar
uatdafac.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2180
Joined: 26 Nov 2011, 08:20
Detinator Steam: Da
SteamID: uatdafac3
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Nume anterior : baietzelu.
Location: Arad
Has thanked: 234 times
Been thanked: 74 times

17 Oct 2016, 19:53

GamingWorld wrote:
COLBYLICIOUS wrote:Frate, fără supărare dar de la "la acel moment cand am recunoscut ca nu am ce face, am inchis un ochi si nu am simtit absolut nici o lovitura" nu am înțeles o boabă din ce ai spus tu. :)))
Nu ai inteles pentru ca omul este analfabet in primul rand, iar in a-l doilea rand , ce poti intelege din ceva non-sens?
N-as vorbi in locul tau. :') :')
Citeste regulamentul.
User avatar
Littlepac_m
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 548
Joined: 12 Jul 2015, 09:19
Detinator Steam: Da
CS Status: fl studio time
Detinator server CS: Da.
SteamID: majestick109
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Cont nou Larsawin
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni )
Nume anterior : Littlepac1337
Fond eXtream: 0
Location: FL Studio
Contact:

17 Oct 2016, 20:24

aSh wrote:Chiar daca din cauza acelui accident care ai avut,nu trebuie sa renunti la credinta si la Dumnezeu fiindca atunci cand intrerupi si suspenzi legatura cu lumea de dincolo o sa ai multe probleme in anii care vor veni...

E important sa vorbesti cu parintii,un psihilog si chiar un psihiatru sa te consulte la creier,astfel incat sa iti revii la normal,astfel ar fi pacat de tine...
Lumina inseamna adevar,iubire,speranta,fara astfel suntem ai nimanui
taci in *** de dobitoc... :)
Last edited by Challenger. on 17 Oct 2016, 20:29, edited 1 time in total.
Reason: Warn pentru atac la persoană.
Stand your ground or flee - the choice is yours. You are only delaying the inevitable, for the carrion crows shall feast regardless.
User avatar
Challenger.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2530
Joined: 07 Dec 2014, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Super Moderator
Nume anterior: whisTle
Puncte: 1.7 / 3
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Oct 2016, 20:33

Închis la cerere.
NU sunt intermediar.

Dacă ai nevoie de ajutor pe forum dă-mi un PM şi rezolvăm.

REGULAMENT FORUM

RECLAMAȚII MODERATORI

RECLAMAȚII PM
Activitate scăzută
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information