Dungi pe PC.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Tredash
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 97
Joined: 12 Dec 2014, 18:42
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma uit si eu pe aici...
SteamID: haldirgame
Fond eXtream: 0
Location: Londra
Contact:

07 Jan 2015, 22:18

Placile de 512 sunt foarte ieftine, mai repede dai cam 1 milion si ti-ai luat o placa de 1 gb ddr3 sau 2 milioane si ti-ai luat de 1gb ddr5 si ai scapat de belele pe cap. La mana a doua gasesti si mai ieftine de atata. Dupa mine nu merita sa-ti repari placa aia.
RoyalServer 2
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

07 Jan 2015, 22:25

^ionutz^ wrote:
hankbinscripting wrote:Placa e dusa, dungile sunt artefacte.. Verifica condensatori daca sunt umflati atunci inseamna ca sa dus pe vorba aia, te pot ajuta eu sa-ti schimb condensatorii si sa ti-o repar, dar faza este ca te pot ajuta doar daca esti din Arad te costa 15 LEI, dar dupa cum am zis doar daca esti din Arad.
Se merita sa repari o placa vide de 512 mb ? Ați nu stiu modelul exact e cu ventilator pe ea are un condensator umflat dar a mea nu vede dungi vede multi pixeli colorați cam cat ajunge reparatia
Pai reparatia la persoane specializate in domeniul asta incepe de la 15 pana in 70 de LEI la placa ta, daca erai din Arad te ajutam gratuit.. Vad ca esti din Galati, cauta persoane specializate pe net cu care sa te intalnesti face to face ca sa nu iti iei si teapa pe langa asta, tu crezi daca merita sau nu dupa pretul spus de mine acuma desigur sunt persoane care ti-o repara si de la 15 pana la 60 de ron depinde de placa, depinde de ce trebuie reparat. Mai ales ca placile video de 512 sunt foarte ieftine pana la un pret de 70,80 de ron iti iei o placa video noua, sau la mana a 2-a in stare perfecta. Persoana aia de care vorbeam care ti-o repara si o trimite si prin Fan Courier face el tot la un pret de 15 LEI, daca te intereseaza aceea persoana iti dau numarul lui de telefon, lasa-mi un PM!
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
User avatar
^ionutz^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1995
Joined: 05 Oct 2013, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: activitate scazuta !
SteamID: /id/ionutz_cs/
Reputatie: Fost moderator ajutator
Location: Galati
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

08 Jan 2015, 21:56

momentat stau pe onboard am bagat niste bani in laptop poate peste ceva timp mai bag si in pc e placa de baza cam veche si nu prea se merita sa mai bag piese in ea e un p4r 800 vm din deluxe ala e asa mai de week-end pentru la tara dar imi fac treaba cu el era si placa video de calitate "Made in China" scria mare pe spate :)) pe o hartie are un condensator din ala mare nu stiu cum se numeste ca l-as lua eu si sa-l lipesc cu pistolul de lipit :))) pote nu stric si restu la pc placa asta video se alimenta si de la sursa nu doar din placa de baza si pe la mine sunt uneori suturi de curent ca mi s-a mai ars si sursa trebuia sa le fac o reclamati la cei de la electrica sistemul mi l-au stricat pcu incepe si el sa se duca :) de scumpit curentul tot il scumpesc ....
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information