S-a dus vremea CS-ului...

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
knight
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1968
Joined: 15 Oct 2008, 20:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: A fost odata ca ...
SteamID: knightamxx
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Constanța, România
Been thanked: 191 times
Contact:

22 Jun 2011, 21:37

Cred ca ati observat cu totii acest lucru. CS-ul numai e ce a fost odata.. numai ai pentru cine sa fac un plugin, addons.. nici macar numai ai pe ce server sa joci!
Imi amintesc perioada de acum vreo 3 ani, inainte sa aflu de eXtreamCS, eram intr-un clan (4fun) din bucuresti, cu un server non-stop hostat pe pc propiu, si aveam meciuri intre clanuri. //XGT// ii zicea. Era super! Cand ma gandesc la acele momente, deja ma apuca 'dorul'.Dupa desfintarea acestui clan (numai stiu din ce motive, mi se pare ca serverul) aflasem de o comunitate [mythic] care vad ca acum a fost readusa la viata. Avea ceva peste 150 de membri inregistrati, dar toti activi si de treaba, fara noobi sau copii care sa sufere.. si doar un server, public ,superb. Nici pe eXtreamCS nu mai e ce a fost acum vreo 2 ani si ceva. Imi placea mult CS2.eXtreamCS.com (de acolo am aflat de comunitate), si cand se faceau cupe si altele. Ce vremuri.. Acum cea mai mare activitate aici este la diverse, in rest, forumul e mort!
Voi ati avut amintiri placute din 'Lumea CS-ului' , evenimente, orice de care va este 'dor' si care ati vrea sa le mai 'retraiti' vreodata?
Kituri:
Urban-CS v1.0

Pluginuri:
Alien [AMXX]

Addonuri:
Addons Funny X-mas v1.0
Addons Funny X-mas v1.1
Addons Funny X-mas v1.2c
Addons Funny X-mas v1.3r
Addons Funny X-mas v1.4u
New 2009: Addons Funny X-mas v1.5
Addons Funny X-mas v1.5 Beta
Addons Funny X-mas v1.5 Final Release
GunGame Special Edition CSO Addons
GunGame Addons CSO Tech + Halo MOD

Servere gata facute:
AMXX Server (47) - Public Gata Facut v1.0 - Protocol 47
Funny X-mas (Server gata facut - Protocol 47)
Funny X-mas v2.0 (Server gata facut - Protocol 47)

knight © 2008-2011

RETIRED
RoyalServer
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

22 Jun 2011, 21:40

Asta e,acum s-a facut tot ce se poate face un cs,ce plugin sa mai fie scos ca nici ei numai stiu ce sa mai scoata,au facut fate-ascunselea(cache),s-a facut leapsa(HNS),s-a facut paintball,s-a facut fotbal(SJ).. si pot continua,inca se mai joaca cs de foarte multi..dar majoritatea care se jucau s-au lasat pentru alte jocuri sau timpul nu le-a mai permis.. cei care vin din spate majoritatea care vin din spate tot pe cs vin,doar nu vine un pusti de 12 ani la wow , e greu de inteles pentru el si fara engleza esti mancat(a fost doar un exemplu).

Daca tu nu te mai joci nu inseamna ca e mort,unii se lasa,altii se apuca..
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
zeus4s
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2621
Joined: 02 May 2010, 08:54
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back.
Reputatie: Ban 3 luni
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: New York
Has thanked: 4 times
Been thanked: 300 times
Contact:

22 Jun 2011, 21:42

Cand joc cu o fata , cs-ul pare mai frumos :))
Nu cred ca sa dus pentru ca cs este cel mai jucat joc online :-s
Last edited by zeus4s on 22 Jun 2011, 21:44, edited 1 time in total.
vladmR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 135
Joined: 12 Jun 2011, 18:54
Detinator Steam: Nu
Location: Cluj-Napoca- Grigorescu
Has thanked: 16 times
Been thanked: 19 times
Contact:

22 Jun 2011, 21:42

Adevarul cam asta e .
Prin 2008 aflasem si eu de extreamcs ,cand jucam pe cs.extreamcs.com ,cam toata ziua ,pe awp_bucuresti :)) ca tot aia era bagata de compaq parca .Atunci eram foarte pasionat ,"cum se modifica plugin-ul ,cum se instaleaza aia " .Pe langa asta mergeam cu prietenii la 'lan' ...citadel (annakine il stii ) :))) de la scoala ,sa jucam un '5vs5' .In fine ar fi mai multe de spus ,dar nu mi le amintesc pe toate acum .
In the middle of difficulty lies opportunity
TheCrow1337

22 Jun 2011, 21:45

Pai... Imi amintesc la inceput... Cu prietenii (4 la numar + eu)... Jucam "mix" pe fy_snow, era alta viata. Aveam servere hostate in pc-urile noastre, dupa am auzit de steam, ne-am achizitionat unul si am inceput mix-uri adevarate, ceilalti au inceput sa se joace pe playzeek, dar acum cu totii aproape ne-am lasat. Vorba ta, "s-a dus vremea CStrike-ului", acuma majoritatea (care detin un calculator performant) se joca COD sau alte jocuri gen WOW.
Narcizovski
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2414
Joined: 18 Mar 2011, 21:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club (7 luni)
Nume anterior: aime, Narcis
Ban pe nedrept (scos)
Restrictie PM (scos-club)
Schimbare nume (-2 luni Club)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 301 times
Been thanked: 331 times

22 Jun 2011, 21:50

Pentru mine CS-ul nu mai este ce a fost inainte. Acum intru odata la 3-4 zile ca sa joc maxim o ora. Timpul nu imi mai permite si nici pasiunea. Tin minte ca pe eXtreamCS, zilnic se postau zeci de resurse Counter-Strike. Dabea asteptam sa mai apara un addons ca sa-l pun pe server. Eu unul nu mai sunt cu jocurile. Oricum, Counter-Strike este si va ramane cel mai popular joc din categoria First-person shooter. Chiar daca ziceti voi ca s-a dus vremea CS-ului, nu este adevarat. Unii se lasa, altii se apuca. Tin minte ca ma duceam acum 4-5 ani cand era CS 1.5 sau 1.4 nu mai stiu sigur, era 1 leu/ora la net. Ma duceam cu prietenii si faceam un CS. Ce vremuri. :-<
Dupa ce jucam, ne laudam a II a zi la scoala.
Acum 2 ani si ceva, aveam server DeathRun, il tineam pe PC-ul meu cu un addons DR+Respawn, era 22/22 in 1-2 ore, fara redirecte sau alte chestii.
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

22 Jun 2011, 21:57

Si eu imi aduc aminte de vremuri frumoase. Aveam vreo 13-14 ani si plecam de acasa, dormeam in sala, in weekend la lanuri, veneam cu sticla de 1L de cafea la noi :)) Pasiunea inca nu s-a dus si nici skill-ul asa rau, dar nu imi mai permite timpul. Insa cum prind momentul, si 5 min, intru la CS :D
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
Robertzt
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1191
Joined: 11 Jan 2011, 23:33
Detinator Steam: Da
CS Status: OLTEANCLAN!
Location: București
Has thanked: 183 times
Been thanked: 92 times

22 Jun 2011, 22:08

Sau dus vremurile. Imi amintesc ca veneam de la scoala si ma bagam direct in cs ,eram mic si mi-am facut o groaza de prieteni si inca vorbesc cu ei.Eram foarte pasionat atunci dar acum am crescut. Timp liber am dar nu il mai folosesc pe cs :).
King of everything! OLTEANCLAN!
ultras
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1230
Joined: 10 Mar 2008, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Ocupat
Detinator server CS: Da
SteamID: syntheticweed
Reputatie: Fost moderator ajutator
1.2/3
Location: Craiova
Been thanked: 37 times

22 Jun 2011, 22:10

Tin minte acum vreo 4 ani , cand tineam sv pe calculatoru meu , aveam redirecte care le deshideai pe rand , deschideam vreo 10 si in maxim 2 minute aveam 32/32.Ce sa faci , acum iti trebuie cu miile ca sa ai 10 jucatori pe sv sa nu joci singur de nebun.
User avatar
Robertzt
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1191
Joined: 11 Jan 2011, 23:33
Detinator Steam: Da
CS Status: OLTEANCLAN!
Location: București
Has thanked: 183 times
Been thanked: 92 times

22 Jun 2011, 22:12

ultras wrote:Tin minte acum vreo 4 ani , cand tineam sv pe calculatoru meu , aveam redirecte care le deshideai pe rand , deschideam vreo 10 si in maxim 2 minute aveam 32/32.Ce sa faci , acum iti trebuie cu miile ca sa ai 10 jucatori pe sv sa nu joci singur de nebun.
Eu am crescut pe vremea cand nu erau redirecte si cu un singur mass era sv aproape full ! :)
King of everything! OLTEANCLAN!
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

22 Jun 2011, 22:17

Eu am prins vremea cand nu aveai nevoie de redirecte.Aprindeai serverul si in 5 minute era plin.Inainte pierdeam multe ore jucand dar si-a pierdut farmecul...
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
User avatar
eLdone
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 660
Joined: 19 Sep 2009, 22:38
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban 3 luni !
Has thanked: 68 times
Been thanked: 16 times

22 Jun 2011, 22:22

inca imi amintesc cum chiuleam de la ora de sport sa ma duc la sala titi net cu inca 4 colegi sa bagam un mix pe pglwar... ce vremuri .. sau cum asteptam sa se termine scoala ... sa plecam imediat la titi ... ne rugam de profa sa ne dea drumul mai repede ... parca s-au schimbat prea multe in cs , numai codati inclusiv pe steam... nu mai e la fel , mi-e dor de cs-ul de altadata.. asta este
am invatat ca mai am multe de invatat ..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information