Economia romaneasca

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
cs16cluj
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 72
Joined: 27 May 2011, 03:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: PlayGo.CsPro.Ro
SteamID: cs16cluj
Location: Cluj
Has thanked: 2 times
Contact:

06 Mar 2015, 19:30

Laur eXtream wrote:
cTm # oNe wrote:Acest specimen Laurentiu Primo a fost interzis de C.N.A sa mai apara la tv in 2014, acum apare doar pe online unde toata prostimea are acces si pune botul ca un "sugaci".
Da, asa este. Am discutat cu el la telefon si are interdictie pe la toate televiziunile, din cauza faptului ca spune ADEVARUL.
Eu l-am ascultat si ii dau dreptate. Atata timp cat nu minte, il sustin. Este un om de urmat !
cine vrei sa il urmeze de pe forumul asta ca majoritatea au maxim 20 de ani si tu stii cel mai bine asta laur, te agiti degeaba ca pe astia ii intereseaza boost,drop cate o teapa micuta de un sandwich etc,chiar crezi ca ii va interesea vreodata in urmatorii 2-3 ani de ce zice domnul Primo !? :meme a ca ei posteaza asta e pentru ca e forumul populat dar nici nau idee despe ce vorbeste nenea Primo plus ca meritocratia pentru generatia asta fb,hi5,extream nu se potriveste deloc ba din contra sun prea multi prosti prea multi incompetenti care stau si traiesc din banii parintilor >:)
Last edited by cs16cluj on 11 Mar 2015, 19:45, edited 2 times in total.
RoyalServer 2
bogdan.lf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 231
Joined: 01 Mar 2012, 15:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Sti cum zic?
Has thanked: 25 times
Been thanked: 5 times
Contact:

07 Mar 2015, 17:13

Ca o fi sau nu adevarat nu prea are relevanta,econimia e jos de cand cu criza economica.
Dupa mine,daca tampitii astia de parlamentari ar vrea sa ajute putin firmele din tara,ar scadea TVA-ul in mortii lor de inapti...pentru ca firmele platesc 24% TVA,tu iti dai seama ca daca o firma face 100 mil intr-o luna,24 mil da la stat ?Din alea 100 mil mai merg si pe intretinere,daca ai ancajat...etc.RAMAI CU FIX PLA !De asta nu merge nimic bine,ca-s taxele incredibil de mari.Parerea mea.
http://lafel.ro/forum - avem nevoie de persoane serioase !
User avatar
cyby
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 1777
Joined: 16 Jul 2011, 21:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Fost Moderator ajutator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 396 times

09 Mar 2015, 22:54

bogdan.lf wrote:Ca o fi sau nu adevarat nu prea are relevanta,econimia e jos de cand cu criza economica.
Dupa mine,daca tampitii astia de parlamentari ar vrea sa ajute putin firmele din tara,ar scadea TVA-ul in mortii lor de inapti...pentru ca firmele platesc 24% TVA,tu iti dai seama ca daca o firma face 100 mil intr-o luna,24 mil da la stat ?Din alea 100 mil mai merg si pe intretinere,daca ai ancajat...etc.RAMAI CU FIX PLA !De asta nu merge nimic bine,ca-s taxele incredibil de mari.Parerea mea.
TVA-ul il plateste consumatorul final.
Problema e alta, multi fraudeaza sistemul si de asta nu exista bani la stat. Avem resurse, avem ce vreti, dar cine sa le exploateze? Daca romanii nostri pleaca in afara pentru o viata mai buna, salariile sunt mizere pentru ca economia asta facuta de firmele care evit darile la stat [munca la negru, "voluntariat", neincadrarea unor valori in contabilitate, etc].
Daca ne-ar fi pasat mai mult de tara noastra, am face noi primul pas, nu am da vina pe ceilalti.
93.114.82.17:27015 - Monster Invasion CO-OP Mod
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

10 Mar 2015, 00:27

cyby wrote:
bogdan.lf wrote:Ca o fi sau nu adevarat nu prea are relevanta,econimia e jos de cand cu criza economica.
Dupa mine,daca tampitii astia de parlamentari ar vrea sa ajute putin firmele din tara,ar scadea TVA-ul in mortii lor de inapti...pentru ca firmele platesc 24% TVA,tu iti dai seama ca daca o firma face 100 mil intr-o luna,24 mil da la stat ?Din alea 100 mil mai merg si pe intretinere,daca ai ancajat...etc.RAMAI CU FIX PLA !De asta nu merge nimic bine,ca-s taxele incredibil de mari.Parerea mea.
TVA-ul il plateste consumatorul final.
Problema e alta, multi fraudeaza sistemul si de asta nu exista bani la stat. Avem resurse, avem ce vreti, dar cine sa le exploateze? Daca romanii nostri pleaca in afara pentru o viata mai buna, salariile sunt mizere pentru ca economia asta facuta de firmele care evit darile la stat [munca la negru, "voluntariat", neincadrarea unor valori in contabilitate, etc].
Daca ne-ar fi pasat mai mult de tara noastra, am face noi primul pas, nu am da vina pe ceilalti.
Nu mai avem. Le-am vandut strainilor (ilegal de catre parlamentarii corupti) si ei ne exploateaza pe noi. Nu mai avem resurse. Sunt date gratuit, si strainii nu ne dau nimic inapoi. Tara e vanduta in proportie de 40% din resursele importante, terenuri, paduri, etc.
User avatar
Mihai
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1675
Joined: 06 Dec 2010, 14:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Learning !
Detinator server CS: Poate
SteamID: mihhhai1
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 58 times
Contact:

15 Mar 2015, 02:02

Laur eXtream wrote:
cTm # oNe wrote:Acest specimen Laurentiu Primo a fost interzis de C.N.A sa mai apara la tv in 2014, acum apare doar pe online unde toata prostimea are acces si pune botul ca un "sugaci".
Da, asa este. Am discutat cu el la telefon si are interdictie pe la toate televiziunile, din cauza faptului ca spune ADEVARUL.
Eu l-am ascultat si ii dau dreptate. Atata timp cat nu minte, il sustin. Este un om de urmat !

Si de unde stii tu daca minte sau nu? Iti spun eu, te lasi usor influentat. Te credeam om serios, care gandeste, nu care pune botul la toti bagatorii de seama de pe internet. Asta vrea doar sa iasa in evidenta ..si nu poate face acest lucru decat prin a speria lumea . Asta e singurul motiv pentru care spune balivernele alea . Nici tu , nici eu nu putem fi siguri despre un asemenea subiect . Il sustii ? Cum ? Om de urmat? De urmat unde? Faci asemenea topicuri pe un forum dedicat cs-ului , cine crezi ca te urmeaza? Influentezi pe cine? Iti zic eu, pe toti copiii pupincuristi care sufera de grade pe aici !
Tot aduceti in discutie saracia din Romania. Saracie????????? Intr-adevar, sunt oameni carora soarta nu le-a fost prietena, dar majoritatea sunt saraci pentru ca nu muncesc ! Nu le place munca. Va spun eu, daca vrei sa faci ceva in viata si iti doresti sa te realizezi, te duci frate la munca ! Banii nu cad din cer si nu iti castigi toata viata din forumuri si jocuri pe net.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

15 Mar 2015, 19:35

Mihaie, ne-a muncitorule, ia du-te tu si munceste pe 10-15 milioane si sa imi spui peste 5 ani de munca daca iti ajung banii de dentist sau alte pretentii.
Ca mai mult de facturile de baza, mancat si o tzoala, nu poti face altceva.
User avatar
Mihai
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1675
Joined: 06 Dec 2010, 14:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Learning !
Detinator server CS: Poate
SteamID: mihhhai1
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 58 times
Contact:

17 Mar 2015, 20:59

Pe bune? Asta e raspunsul tau? Si acum mergi pe principiul ca nu trebuie sa muncesti, ca oricum nu iti vor ajunge banii , nu? Daca stai acasa cine iti da? Nimeni. Nevoia te impinge .
Da, m-am dus la munca la inceput pe 10 milioane. Dupa 2 ani si ceva in care am tras ca nebunu am avansat in cadrul firmei si am ajuns sa castig 24 milioane lunar. Si am din nou sanse reale de promovare pe viitor . De ce? Pentru ca am stiut ce inseamna sa nu ai bani, sa nu iti poti permite ceva, stiam cum e saracia. Si asta m-a determinat sa fiu serios si sa imi dau interesul. Asta conteaza cel mai mult .

Daca vrei , poti. Numai bine.
User avatar
LCZ`Linuxel
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 119
Joined: 28 Sep 2014, 23:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: linuxel.linux
Reputatie: Restrictie mesaje private !
Fond eXtream: 0
Location: Braila
Contact:

17 Mar 2015, 23:07

Buna asta :-j
Image
Image
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

18 Mar 2015, 21:15

Laur eXtream wrote:Mihaie, ne-a muncitorule, ia du-te tu si munceste pe 10-15 milioane si sa imi spui peste 5 ani de munca daca iti ajung banii de dentist sau alte pretentii.
Ca mai mult de facturile de baza, mancat si o tzoala, nu poti face altceva.

DUte in strada si exprima-ti nemultumirea ! Toti vreti schimbari si salarii mari dar stati ascunsi in casa la TV
User avatar
Mihai
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1675
Joined: 06 Dec 2010, 14:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Learning !
Detinator server CS: Poate
SteamID: mihhhai1
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 58 times
Contact:

19 Mar 2015, 22:44

Iesi in strada si ce spui? "Vreau salariu mare dar n-am muncit niciodata" ? :))
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

14 Apr 2015, 00:50

User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

14 Apr 2015, 01:03

Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information