Eroare Windows

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

07 Dec 2018, 20:59

Tocmai ce am primit acum un "dumping" BlueScreen pe Windows 7 acum imi imaginez de la ce poate fi.
Imi folosea o aplicatie procesorul 100% pana a dat eroarea aia de BlueScreen.
Deci poate fi si de la procesor si de la sursa si de la rami, dar daca ti-a dat o data inseamna ca nu e ceva in regula.
RoyalServer 2
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5293
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

10 Dec 2018, 05:44

smileye wrote:Tocmai ce am primit acum un "dumping" BlueScreen pe Windows 7 acum imi imaginez de la ce poate fi.
Imi folosea o aplicatie procesorul 100% pana a dat eroarea aia de BlueScreen.
Deci poate fi si de la procesor si de la sursa si de la rami, dar daca ti-a dat o data inseamna ca nu e ceva in regula.
Poate sa-ti foloseasca si 5 ani 100% si tot n-ai treaba sa iti dea bluescreen, foarte probabil sa fi fost de la altceva in cazul tau.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

10 Dec 2018, 10:38

Stiu de la ce aplicatie imi tinea procesorul 100%, de la redirecte le testam pe high :))
Zici ca nu trebuie sa dea BlueScreen daca imi sta mult in 100%?
Mie de fiecare data atunci imi da ca poate se incalzeste procesorul daca sta vreo jumate de ora maxim load.
Atunci ce poate fi?Sa nu fie procesorul racit bine?
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

10 Dec 2018, 12:22

smileye wrote:Stiu de la ce aplicatie imi tinea procesorul 100%, de la redirecte le testam pe high :))
Zici ca nu trebuie sa dea BlueScreen daca imi sta mult in 100%?
Mie de fiecare data atunci imi da ca poate se incalzeste procesorul daca sta vreo jumate de ora maxim load.
Atunci ce poate fi?Sa nu fie procesorul racit bine?
Proprietati, dezactivare restart si toate chestiile care sa cauzeze neplaceri si ai rezolvat. Nu ai nevoie de asa ceva, nici macar de antivirus sau defenderul din windows. In mod normal, bluescreen poate sa apara si de la o imprimanta a carui compatibilitate cu windows este necunoscuta. Bluescreen-urile apar aiurea si nu trebuie sa-ti faci griji ca e de vina x sau y.

Luati-va un laptop, desktop bun, nu mai dati banii pe telefoane daca nu puteti lucra ok nici macar in word sau sa vezi macar un film fara sa faca hdd zgomot ca si cand ai fi jungla. Am vazut oameni cu telefoane de 1000 euro si cu laptop de 100 euro. Un laptop, desktop sau ceva similar o sa va trebuiasca, nu fiti zgarciti cu asa ceva.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

10 Dec 2018, 12:38

Asa e, oameniilor sa le fie mai comod folosesc mai mult telefonul si stau cu ochii intr-un telefon precum F-l de la facebook isi vor face pozitia :))
Nu prea is adeptul telefonului, foarte rar fac poze si il folosesc pentru social media si apeluri/sms-uri.
Am citit undeva inca prin 2012-2013 ca mai multa lume folosesc telefonul pentru internet in procent de 60% iar desktop-ul tot mai putin.

Legat de Bluescreen pot fi multe cauze cum ai zis si tu, mai ales de compatibilitate.
Programele isi fac updateuri, Windows-ul ramane depasit, trebuie de facut updateuri si iar iti ia din performate apoi iar apar probleme.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information