Este normala o asemenea manipulare din partea unui suport ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

04 Feb 2014, 22:29

Singura protectie 'ieftina' din Romania e de la Voxility daca cumperi un server dedicat direct de la ei.
Nu e ieftin, 375 euro mai exact pe un server sau 1200 euro/luna pe rack dar poti sa revinzi prin tunneling protectia lor altora si iti ies banii considerand ca protejeaza 500 Gbps/ip. Multe site-uri de protectie ddos de pe net se folosesc de Voxility ca sa protejeze serverele de jocuri si site-urile. Problema cu voxility e cu atacurile extrem de distribuite care nu se folosesc de banda ci ataca diferite portiuni ale unui site web epuizand resursele. (era principala problema cu eXtreamHost la Voxility, dar pana si-au facut ei reteaua de anti ddos care sa blocheze si atacurile de genul noi ne-am mutat de la ei)

In cazul in care functioneaza scriptul acela inseamna ca intradevar au un server prost configurat care nu iti protejeaza automat scriptul de atacurile mici, la un atac calumea cu botneti scriptul ala nu face multe. La eXtreamCS imi amintesc ca am setat limite, adica esti banat automat daca accesezi o pagina php de mai mult de 5-10-ori pe secunda.
RoyalServer
User avatar
Swiss
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 307
Joined: 15 Dec 2011, 23:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 18 times
Been thanked: 41 times
Contact:

04 Feb 2014, 22:44

Site-ul este sub atac iarasi si m-am inselat, nici o metoda nu functioneaza :)
Si am o intrebare la cloudflare imi da niste ns-uri dupa ce am adaugat site-ul
Your Nameservers
bob.ns.cloudflare.com
iris.ns.cloudflare.com
Acest ns-uri le pun la domeniu in locul celor actuale, sau le las pe cele actuale si le pun astea pe langa ?
MindFX - Un click pentru stiluri phpbb gratuite, si multe alte lucruri gratis, sau daca ai nevoie de ceva logo/banner/tema, poti sa ceri acolo iar noi o sa iti facem.
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

04 Feb 2014, 22:53

Swiss wrote:Site-ul este sub atac iarasi si m-am inselat, nici o metoda nu functioneaza :)
Si am o intrebare la cloudflare imi da niste ns-uri dupa ce am adaugat site-ul
Your Nameservers
bob.ns.cloudflare.com
iris.ns.cloudflare.com
Acest ns-uri le pun la domeniu in locul celor actuale, sau le las pe cele actuale si le pun astea pe langa ?
Le pui pe cele de la ei, sunt aceleasi dar sub alta forma.
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

04 Feb 2014, 23:13

Voi vreti ceva ce nu exista, aproape gratis si calitativ. Partea nasoala este ca ajungeti in situatii de genul si vinovat este tot hosterul in mintea voastra.
Plateste 30-40euro/luna si ai sa vezi diferente de calitate. Un hoster care vinde la 1euro nu poate financiar vorbind sa isi scoata macar cheltuielile cu un server, de protectii nici nu se pune problema.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information