Ce este satanismul?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

27 Aug 2015, 17:18

sa inteleg ca tu esti ok atata timp cat ai un avatar feminin nu ?
THINK it`s not illegal yet !
RoyalServer
User avatar
Littlepac_m
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 548
Joined: 12 Jul 2015, 09:19
Detinator Steam: Da
CS Status: fl studio time
Detinator server CS: Da.
SteamID: majestick109
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Cont nou Larsawin
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni )
Nume anterior : Littlepac1337
Fond eXtream: 0
Location: FL Studio
Contact:

27 Aug 2015, 17:21

Bunicu Magic wrote:sa inteleg ca tu esti ok atata timp cat ai un avatar feminin nu ?
logica voastra e la pamant. ce treaba are avatarul cu ce discutam noi aici ? cauti motiv de cearta cu oricine care nu-i de acord si nu imparte aceleasi opinii si 'credinte' ca ale tale. crezi ca tu esti perfect, dar nu. crezi ca stii adevarul, dar nu.

NU POTI ACCEPTA OAMENII CU OBICEIURI, TRADITII, S.A.M.D DIFERITE DE ALE TALE. iti este frica sa iei decizii si sa-ti iei control total asupra vietii tale. TE LASI GHIDAT de ceva care nu e real.
Stand your ground or flee - the choice is yours. You are only delaying the inevitable, for the carrion crows shall feast regardless.
User avatar
Raul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2339
Joined: 03 Feb 2012, 11:33
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/raulll
Reputatie: Fost administrator
Location: Germany
Has thanked: 44 times
Been thanked: 121 times

27 Aug 2015, 17:27

Bunicu Magic wrote:sa inteleg ca tu esti ok atata timp cat ai un avatar feminin nu ?
avatarul meu e dintr-un joc
in plus nu era vorba de avatarul meu, era vorba de prostia ta imensa
stii care e problema ta? incerci sa pari interesant aici cu argumentele tale de rahat fara pic de logica, desi nu-i pasa nimanui
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

27 Aug 2015, 17:54

Satanismul este o înclinație a femeii de a-ți strica ziua și buna dispoziție.
Se conturează în deosebi atunci când prietena/soția ta și-a făcut unghiile(ojă) și tu o atingi, iar apogeul se consumă în zilele de menstruație.
Au mai fost semnalate cazuri, gen:
"s-a șters de perdea, porcul", precum și: "a stropit wc-ul și pe lângă", însă aici se mai poate închide un ochi.
Asta înseamnă pentru mine.
Pozitia mea preferata este CEO.
User avatar
MEM
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2349
Joined: 13 Sep 2013, 21:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Always be MEM!
SteamID: /businessmonkeys_mem
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna jumatate)
Nume anterior : kiducrazy
Location: Braila
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times
Contact:

27 Aug 2015, 19:18

VegaS wrote:Satanismul este o înclinație a femeii de a-ți strica ziua și buna dispoziție.
Se conturează în deosebi atunci când prietena/soția ta și-a făcut unghiile(ojă) și tu o atingi, iar apogeul se consumă în zilele de menstruație.
Au mai fost semnalate cazuri, gen:
"s-a șters de perdea, porcul", precum și: "a stropit wc-ul și pe lângă", însă aici se mai poate închide un ochi.
Asta înseamnă pentru mine.
Nu prea te agream eu, dar de cand a facut laur categoria asta, drag mi-i de tine.:)))
AGSQ wrote:
kiducrazy wrote:Am vazut intr-un topic de pe aici ceva legat de satanism, stiti ce inseamna sau il folositi asa aiurea?

Vreau parerea vostra cu privire la definitia cuvantului astuia, nu luat de pe net.
Din denumire iti dai seama. Il venereasza pe satan, lucreaza cu energii malefice, isi creeaza iluzii cum ca le este bine in mediul care si l-au creeat, iar cand isi dau seama de nemernicia care o fac, este prea tarziu sa se mai intoarca spre Lumina.
Total gresit. Vezi unul dintre primele videouri ale lu codrin bradea sa vezi acolo ce e satanismul. NU ARE LEGATURA CU VENERAREA LUI SATAN. ;)
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

27 Aug 2015, 23:55

prin ceea ce expui definesti ceea ce esti prietene :-h
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
Littlepac_m
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 548
Joined: 12 Jul 2015, 09:19
Detinator Steam: Da
CS Status: fl studio time
Detinator server CS: Da.
SteamID: majestick109
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Cont nou Larsawin
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni )
Nume anterior : Littlepac1337
Fond eXtream: 0
Location: FL Studio
Contact:

28 Aug 2015, 01:31

Bunicu Magic wrote:prin ceea ce expui definesti ceea ce esti prietene :-h
in loc sa vii cu argumente si dovezi concrete, jignesti persoanele care nu impart aceleasi opinii si credinte ca ale tale
Stand your ground or flee - the choice is yours. You are only delaying the inevitable, for the carrion crows shall feast regardless.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

28 Aug 2015, 01:55

aaaaaaaaaaaaaaaaa e rau cand se ia lumea de voi , dar in topicurile precedente de la Discutii Libere cand urlau si vorbeau urat nu ziceti nimic si spunemi cu ce am gresit ? Nu e asa ? Daca tu ai 22 ani si ai avatare cu naruto si anime-uri ce reiese din asta ca esti vre-un om sociabil si popular si pana mea ? NU :)))))))) 25/24 ONLINE si tupeu la greu



O PARTE DIN VOI SUNTETI RUPTI DE REALITATE SI DE VIATA SI VA TRAITI COPILARIA IN CASA , DAR FACETI GURA CA VOI SUNTETI INTELECTUALI SI ATI DEPASIT FAZA CU CRESTINISMUL "ATI DESCHIS OCHII" .... LA FIECARE PALMA PRIMITA DA-TI VINA PE DUMNEZEU , LASILOR,SLABILOR,FEMEI CU ....
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
Yungdru
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1318
Joined: 30 Apr 2013, 14:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Nume anterior: dRU*
Has thanked: 65 times
Been thanked: 25 times
Contact:

28 Aug 2015, 10:50

Bunicu Magic wrote:aaaaaaaaaaaaaaaaa e rau cand se ia lumea de voi , dar in topicurile precedente de la Discutii Libere cand urlau si vorbeau urat nu ziceti nimic si spunemi cu ce am gresit ? Nu e asa ? Daca tu ai 22 ani si ai avatare cu naruto si anime-uri ce reiese din asta ca esti vre-un om sociabil si popular si pana mea ? NU :)))))))) 25/24 ONLINE si tupeu la greu



O PARTE DIN VOI SUNTETI RUPTI DE REALITATE SI DE VIATA SI VA TRAITI COPILARIA IN CASA , DAR FACETI GURA CA VOI SUNTETI INTELECTUALI SI ATI DEPASIT FAZA CU CRESTINISMUL "ATI DESCHIS OCHII" .... LA FIECARE PALMA PRIMITA DA-TI VINA PE DUMNEZEU , LASILOR,SLABILOR,FEMEI CU ....
Tare faza :)) Eu nu cred in Dumnezeu de mic acum astept sa ma injuri ca doar asta faci ......
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

28 Aug 2015, 17:39

crede ti ma meritati mult mai mult , atata timp cat sunteti incapatanati si de fiecare data cand vin cu argumente dovedite si stabile voi o intoarceti si gasiti nod in papura in NIMIC , ca si acum la ceea ce am spus nu ai avut raspuns si incerci sa o intorci printr-un mic conflict...tipic ateilor
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
gamelife_pride
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 66
Joined: 13 Sep 2014, 16:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: n-am, pleaca.
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Aug 2015, 21:27

Bunicu Magic wrote:crede ti ma meritati mult mai mult , atata timp cat sunteti incapatanati si de fiecare data cand vin cu argumente dovedite si stabile voi o intoarceti si gasiti nod in papura in NIMIC , ca si acum la ceea ce am spus nu ai avut raspuns si incerci sa o intorci printr-un mic conflict...tipic ateilor
esti fanat rau... las-o mai moale..
suntem atei, lasa-ne in pace, ne doare-n cont de D-zeu si de divinitati.
Nu o sa ne pierdem viata venerand ceva (ce in opinia noastra, nu exista) si nici nu o sa urmam asa-zisele sfaturi scrise in carti gen biblia. Suntem independenti, dar asta nu inseamna ca nu avem nici un simt al moralitatii.
Religia satanista, are si ea la baza unele principii, la fel ca celalte religii, se opune credintii in (alte) divinitati, la fel ca crestinismul / islamismul / budismul.
- *Sa nu ai alti D-zei inafara de mine* (este o lege asa in Biblie). Ceea ce demonstreaza ca o religie, neaga existenta alteia. Deci nu inteleg de ce te tot ambalezi asa ca nu credem in Dumnezeu. Islamisti is cu Allah, incearca sa le lamuresti lor asa ceva, ca aia iti taie capul la propriu. Fanat level 99999999999999999999999999999
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

21 Sep 2015, 01:40

Doamne cati idioti......
SATANISMUL NU ARE TREABA CU RAUL DE PE PAMANT.
Satanismul este o religie care il venereaza pe Satan.Satanismul spre deosebire de Crestinism are cateva avantaje.
Crestinii sunt indrumati sa il caute pe Iisus si Dumnezeu in timp ce Satan se arata satanistilor.
Probabil nimeni nu stie ca Satan are si el un fiu.

Biblia spune că Satana:
Înşeală/persecută
Apocalipsa 12:9, 13 Citează/răstălmăceşte Biblia
Matei 4:5, 6
Acuză mincinos/ucide
Apocalipsa 12:10 Ioan 8:44 Pune capcane/înscenează
2 Timotei 2:26 1 Petru 5:8
Luptă împotriva poporului lui Dumnezeu
Apocalipsa 12:17 Leagă/încurajează trădarea
Luca 13:16 Ioan 13:2, 21
Încarcerează
Apocalipsa 2:10 Posedă/împiedică
Luca 22:3-5 1 Tesaloniceni 2:18
Face minuni/minte
Apocalipsa 16:13, 14 Ioan 8:44 Apare ca un înger de lumină
2 Corinteni 11:13-15
Aduce boală/necazuri
Iov 2:7 Demonii lui se dau drept pastori
2 Corinteni 11:13-15
Calomniază
"Diavol" înseamnă "înşelător" Cheamă foc din cer

Defapt nu e asa.

Code: Select all

1. Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.

2. Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.

3. Cand te afli in lacasul altuia arata-i respect, altfel nu te duce acolo.

4. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.

5. Nu face avansuri sexuale decat daca ai primit semnalul de imperechere.

6. Nu lua ceea ce nu-ti apartine decat daca este o povara pentru cealalta persoana si aceasta cere sa fie eliberat de povara.

7. Recunoaste puterea magiei daca ai folosit-o cu succes pentru ati indeplini dorintele. Daca negi puterea magiei dupa ce ai chemat-o cu succes, vei pierde tot ce ai obtinut.

8. Nu te plange de nimic din ceea ce nu esti implicat direct.

9. Nu face rau copiilor mici.

10. Nu ucide animale neumane decat daca esti atacat sau pentru mancarea ta.

11. Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.
In schimb voi cu crestinismul vostru sunteti cei mai tare.Respect pentru voi
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information