Ce este Work and Travel ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
MrSpoke
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 587
Joined: 12 Apr 2014, 18:58
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 69 times
Been thanked: 14 times
Contact:

04 Aug 2014, 15:14

Am vazut un topic dar nu a raspuns nimeni la el pentru ca ultilizatorul a fost banat si a trebuit sa inchida topicul.
Sunt seriosi ? Adica, merita sa mergi sa iti gasesca un loc de munca acolo ? (USA, UK) ?
RoyalServer
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

04 Aug 2014, 15:20

Depinde de tine in mare parte. Ei iti gasesc job, dar nu se stie ce job. Mai bine pleci, dar iti gasesti tu job din RO. Un prieten asa a facut, a dat un interviu pe skype cu un angajator din New York si a rezolvat orice panica.

Parerile sunt impartite, insa, eu sunt optimist. O sa plec la anul. :)
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
User avatar
MrSpoke
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 587
Joined: 12 Apr 2014, 18:58
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 69 times
Been thanked: 14 times
Contact:

04 Aug 2014, 15:30

Catgroove wrote:Depinde de tine in mare parte. Ei iti gasesc job, dar nu se stie ce job. Mai bine pleci, dar iti gasesti tu job din RO. Un prieten asa a facut, a dat un interviu pe skype cu un angajator din New York si a rezolvat orice panica.

Parerile sunt impartite, insa, eu sunt optimist. O sa plec la anul. :)
Bafta!

Pai asa ma gandeam si eu sa imi gasesc din tara. In UK si USA ca sa fii sofer pe camion, trebuie sa ai cetatenie sau ceva acte speciale ? (intrebarea asta este din partea lui tata.)
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

04 Aug 2014, 15:34

MrSpoke wrote:
Catgroove wrote:Depinde de tine in mare parte. Ei iti gasesc job, dar nu se stie ce job. Mai bine pleci, dar iti gasesti tu job din RO. Un prieten asa a facut, a dat un interviu pe skype cu un angajator din New York si a rezolvat orice panica.

Parerile sunt impartite, insa, eu sunt optimist. O sa plec la anul. :)
Bafta!

Pai asa ma gandeam si eu sa imi gasesc din tara. In UK si USA ca sa fii sofer pe camion, trebuie sa ai cetatenie sau ceva acte speciale ? (intrebarea asta este din partea lui tata.)
Nu te va angaja nimeni pe aproape 3 luni ca si sofer de camion. Cel putin asa gandesc.
Apropo, presupun ca esti student, nu?
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
User avatar
MrSpoke
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 587
Joined: 12 Apr 2014, 18:58
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 69 times
Been thanked: 14 times
Contact:

04 Aug 2014, 15:43

Catgroove wrote:
MrSpoke wrote:
Catgroove wrote:Depinde de tine in mare parte. Ei iti gasesc job, dar nu se stie ce job. Mai bine pleci, dar iti gasesti tu job din RO. Un prieten asa a facut, a dat un interviu pe skype cu un angajator din New York si a rezolvat orice panica.

Parerile sunt impartite, insa, eu sunt optimist. O sa plec la anul. :)
Bafta!

Pai asa ma gandeam si eu sa imi gasesc din tara. In UK si USA ca sa fii sofer pe camion, trebuie sa ai cetatenie sau ceva acte speciale ? (intrebarea asta este din partea lui tata.)
Nu te va angaja nimeni pe aproape 3 luni ca si sofer de camion. Cel putin asa gandesc.
Apropo, presupun ca esti student, nu?
Da, sunt student.
User avatar
Littlepac
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 133
Joined: 10 Aug 2013, 17:33
Detinator Steam: Da
CS Status: watuk
Detinator server CS: Nu.
SteamID: For what ?
Location: Los Angeles, USA
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Contact:

05 Aug 2014, 14:32

Salut!

Eu vara urmatoare voi pleca in UK prin WAT. Bugetul meu va fii de 2500 de lire sterline (cu 1000 imi platesc biletul de avion si inscrierea la WAT, restul sa am la mine pentru cazare, mancare, etc. Locul de munca il asigura ei. La fel si cazarea, dar ti-o platesti singur. Iti vor spune ei cat e cazarea lunar. Daca te duci, sa nu crezi ca te imbogatesti. Unii isi iau si cate 2 slujbe. Te duci pentru recreere, experienta in munca, pentru a cunoaste o tara si o cultura noua, etc.

Iti pot oferi mai multe detalii despre WAT, dar si despre USA, pe privat.

'seara buna.
igus alup
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information