Examen Auto ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Alex.23
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 724
Joined: 22 Dec 2012, 14:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: _|_ WCSB
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times
Contact:

23 Aug 2016, 01:42

Mai am sa zic 10 zile maxim pana la examenul auto ( sala ) si nu am invatat boaba de legislatie , stiti vreo metoda sa invat si eu mai repede sau cum sa invat sa retin mai repede . Precizez ca nu imi arde sa citesc toata legislatia aia de 234232 pagini . Voi cum ati invatat ?
RoyalServer
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

23 Aug 2016, 01:53

Fa chestionare de pe drpciv la greu, dar nu stiu cat te ajuta cand tu nu stii baza. Vreti sa luati permisu, dar nu invatati deloc.
Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
User avatar
mcristian
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1418
Joined: 30 Jul 2012, 20:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 240 times
Been thanked: 59 times

23 Aug 2016, 02:19

Eu majoritatea le stiam din experienta. M-am plimbat destul de mult cu masina cu familia/prieteni etc. Esentialu stiam din propria experienta...ceea ce ar fi bine sa stii si tu.
In rest nici eu nu am invatat nimic. In ultima noapte nu am dormit (de la 12 noaptea pana la 7 dim am invatat) si am luat cu 22. Puteam sa fac mai multe , dar la 22-2 m-am oprit si le-am pus la abureala sa scap.
Am facut doar chestionare pe aplicatie drpciv cand ma plictiseam. Insa nu la toti pica la fel. Mie mi-a picat usor , dar poate sa-ti pice multe contraventii si cacaturi de astea.
Oricum alea nu le-am invatat deloc , daca imi picau aia era...
Prima data am picat sala de emotii ce aveam :)) Important e ca la fiecare intrebare sa te pui tu in situatia reala. Asa memorezi mai bine.
Odihneste-te inainte de sala si daca inveti nu ai cum sa-l pici
Nu prea ai ce sfaturi sa primesti. Fiecare invata dupa cum stie. Daca iti doresti sa-l iei inveti si te straduiesti. E un examen simplu. Important e sa fi atent cand citesti si sa nu-ti stea capu in alta parte. Si eu cand am picat prima data cu 14 , am zis ca nu-l iau niciodata ca e prea greu. Mi-am pus ambitia in noaptea dinaintea examenului si am citit toata cartea (inafara de contraventii) :)) + 900 si ceva de chestionare. Daca inveti de azi il iei usor de tot...
Au tiganii,rudarii aia de nu stiu sa citeasca si sa scrie , permisu...si nu esti tu in stare sa-l iei?:))
Bafta la examen!
exy wrote:Semifinalele si finala mica se vor juca maine (23.08).
Finala mica:

Code: Select all

tbd V tbd ora 22:00 bo3
exy wrote:
Specii. wrote:Frumos,in finala mica joaca tbd singur.
tbd = to be decided
Trebuie sa-ti traduc si to be decided ce inseamna ? :thinking:
User avatar
Alex.23
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 724
Joined: 22 Dec 2012, 14:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: _|_ WCSB
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times
Contact:

23 Aug 2016, 12:36

mcristian wrote:Eu majoritatea le stiam din experienta. M-am plimbat destul de mult cu masina cu familia/prieteni etc. Esentialu stiam din propria experienta...ceea ce ar fi bine sa stii si tu.
In rest nici eu nu am invatat nimic. In ultima noapte nu am dormit (de la 12 noaptea pana la 7 dim am invatat) si am luat cu 22. Puteam sa fac mai multe , dar la 22-2 m-am oprit si le-am pus la abureala sa scap.
Am facut doar chestionare pe aplicatie drpciv cand ma plictiseam. Insa nu la toti pica la fel. Mie mi-a picat usor , dar poate sa-ti pice multe contraventii si cacaturi de astea.
Oricum alea nu le-am invatat deloc , daca imi picau aia era...
Prima data am picat sala de emotii ce aveam :)) Important e ca la fiecare intrebare sa te pui tu in situatia reala. Asa memorezi mai bine.
Odihneste-te inainte de sala si daca inveti nu ai cum sa-l pici
Nu prea ai ce sfaturi sa primesti. Fiecare invata dupa cum stie. Daca iti doresti sa-l iei inveti si te straduiesti. E un examen simplu. Important e sa fi atent cand citesti si sa nu-ti stea capu in alta parte. Si eu cand am picat prima data cu 14 , am zis ca nu-l iau niciodata ca e prea greu. Mi-am pus ambitia in noaptea dinaintea examenului si am citit toata cartea (inafara de contraventii) :)) + 900 si ceva de chestionare. Daca inveti de azi il iei usor de tot...
Au tiganii,rudarii aia de nu stiu sa citeasca si sa scrie , permisu...si nu esti tu in stare sa-l iei?:))
Bafta la examen!
Mersi :* dar nu imi sta mie capul sa citesc toata legislatia si toate contraventile alea .. daca pic dupa cat timp pot da iar ?
User avatar
Jucks
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1141
Joined: 20 May 2016, 16:28
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Aug 2016, 12:48

Dupa 2 saptamani cred,sau 1 luna.
Detinator : # Go.Tried.Ro #
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

23 Aug 2016, 12:50

După 16 zile.
User avatar
satanistu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 79
Joined: 11 Mar 2016, 18:32
Detinator Steam: Nu
CS Status: Am draci
Fond eXtream: 0
Location: Hell, 666
Contact:

23 Aug 2016, 13:38

Eu am facut chestionare auto pe la liceu cu o luna inainte sa incep scoala de soferi, cand am inceput scoala nu am mai pus mana pe nimic. Doar ca atunci cand eram la liceu am citit si cartea o singura data, CITIT! Din care sincer sa fiu nu am prea inteles multe lucruri, mai mult m-au ajutat chestionarele. Atunci cand am dat sala, mi-am adus aminte din chestionarele facute cu ceva timp inainte si am luat cu 22. La limita, insa l-am luat chiar daca nu am mai invatat. :)

Bafta la sala! Am si eu traseul pe 19 septembrie.
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

23 Aug 2016, 14:33

Dă toate chestionarele din carte de 2 ori,cele mai bune.Ai timp dar să stai minim 3 ore pe zi,ți-ai făcut-o cu mâna ta :))
User avatar
mcristian
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1418
Joined: 30 Jul 2012, 20:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 240 times
Been thanked: 59 times

23 Aug 2016, 17:29

Dupa 16 zile conform legislatiei,dar nu e asa.
Depinde de oras cred...depinde de cate firme sunt programate la sala etc.
In Timisoara dai o data la o luna/o luna jumate. Gen 4 zile din luna da o scoala sala , dupa da alta scoala si tot asa. Nu e ca inainte sa te bage cu alte scoli. Acum e pe scoli etc..foarte aiurea. Inaintea dadeai dupa 16 zile , acum nu mai e asa.
Daca te gandesti ca mai dai odata o sa l pici :)) FI pozitiv si invata. Lasa emotiile acasa si du te cu gandu ca il iei. E super simplu daca citesti si stii esentialu.
exy wrote:Semifinalele si finala mica se vor juca maine (23.08).
Finala mica:

Code: Select all

tbd V tbd ora 22:00 bo3
exy wrote:
Specii. wrote:Frumos,in finala mica joaca tbd singur.
tbd = to be decided
Trebuie sa-ti traduc si to be decided ce inseamna ? :thinking:
User avatar
sEEk;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 614
Joined: 01 Jul 2013, 01:03
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

23 Aug 2016, 20:17

Nu înveți cartea, nu iei sala. Poți să faci chestionare la greu, dacă tu nu ști regulile. Hai să zicem că prinzi câteva întrebări, dar la sala nu-ți cad alea ce le faci tu :)) Deci, decât să faci 200 de chestionare airea , mai bine citești cartea și mergi la orele se legislație, că tot același timp îți consumă.. Eu am citit prima dată cartea, apoi am făcut 140 de chestionare, din care doar 4 căzute pe la început. Dar ai mare grijă, la sala e puțin mai greu. Chiar și eu am avut ceva emoții, chiar dacă știam regulile și legea ca la carte. Bafta la examen!
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

23 Aug 2016, 21:47

Cel mai bine citești o data cartea si după faci puțin mediul de învățare, după chestionare... Îți pică aceleași întrebări la sala (de pe e-drpciv).
User avatar
xHype
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 18 Feb 2015, 21:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (30 Aug - 30 Oct)
Fond eXtream: 0
Contact:

24 Aug 2016, 03:40

Alex.23 wrote:Mai am sa zic 10 zile maxim pana la examenul auto ( sala ) si nu am invatat boaba de legislatie , stiti vreo metoda sa invat si eu mai repede sau cum sa invat sa retin mai repede . Precizez ca nu imi arde sa citesc toata legislatia aia de 234232 pagini . Voi cum ati invatat ?
când îți dai și tu seama cât de idiot ești?
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 365 guests