Executare silita

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Kyuubi
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 29 Nov 2014, 18:54
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Jul 2015, 12:20

Salutare deci sa imi spuneti si mie cum sta treaba eu am avut abonament la telekom am sunat sa renunt la contract si tot imi trimit facturi, cand i-am suant sa renunt la contract ziceau ca mi-au prelungit contractul dar nu au sunat sa ma intrebe cu asta daca vreau sa-l prelungesc nici un plic si tot imi vin plicuri cu facturi si acuma cu executare silita sa ma de-a afara din casa dar dai in masa eu ii sun ca renunt la contract si ei tot imi trimet facturi deci cum sta treaba pot sa imi faca ceva?
RoyalServer
User avatar
dru2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 142
Joined: 02 Oct 2014, 15:55
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Jul 2015, 12:24

Kyuubi wrote:Salutare deci sa imi spuneti si mie cum sta treaba eu am avut abonament la telekom am sunat sa renunt la contract si tot imi trimit facturi, cand i-am suant sa renunt la contract ziceau ca mi-au prelungit contractul dar nu au sunat sa ma intrebe cu asta daca vreau sa-l prelungesc nici un plic si tot imi vin plicuri cu facturi si acuma cu executare silita sa ma de-a afara din casa dar dai in masa eu ii sun ca renunt la contract si ei tot imi trimet facturi deci cum sta treaba pot sa imi faca ceva?
Adica trebuie sa le platesti facturile obligat.
User avatar
Kyuubi
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 29 Nov 2014, 18:54
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Jul 2015, 12:28

dru2 wrote:
Kyuubi wrote:Salutare deci sa imi spuneti si mie cum sta treaba eu am avut abonament la telekom am sunat sa renunt la contract si tot imi trimit facturi, cand i-am suant sa renunt la contract ziceau ca mi-au prelungit contractul dar nu au sunat sa ma intrebe cu asta daca vreau sa-l prelungesc nici un plic si tot imi vin plicuri cu facturi si acuma cu executare silita sa ma de-a afara din casa dar dai in masa eu ii sun ca renunt la contract si ei tot imi trimet facturi deci cum sta treaba pot sa imi faca ceva?
Adica trebuie sa le platesti facturile obligat.
Da, nu platesc nimic eu am suant sa imi inchida contractu si ei tot trimit facturi + ca contractu era expirat de vreo 2 ani.
Daca vin sa imi ia ceva din casa le dau cu pumnu in mecla. :troll
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

09 Jul 2015, 12:29

Tu trebuie sa platesti timpul in care ai avut serviciile active, in cazul in care nu le-ai platit + restante.
Adrian.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 489
Joined: 26 Apr 2011, 20:08
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Has thanked: 13 times
Been thanked: 36 times

09 Jul 2015, 12:33

Trebuia sa mergi la ei si sa le spui ca vrei sa renunti la abonament, asa macar aveai o "hartie" ca dovada ca ai renuntat la el, asa prin telefon nu merge.
User avatar
Kyuubi
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 29 Nov 2014, 18:54
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Jul 2015, 12:36

Adrian. wrote:Trebuia sa mergi la ei si sa le spui ca vrei sa renunti la abonament, asa macar aveai o "hartie" ca dovada ca ai renuntat la el, asa prin telefon nu merge.
Aha ok dar oricum nu le mai dau banii am zis prin telefon ca renunt la contract hai sa vina acasa sa ia ceva din casa da nu ma pun cu ciumagu pe ei.
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

09 Jul 2015, 13:20

Tu crezi ca vin ei sa iti ia ceva ? vine om de la primarie cu politia si cu fiscu si daca marai nu o sa ia doar lucruri din casa or sa te ia si pe tine, numai vandami pe aici si cand vedeti militia sau garda face-ti ca..ca imprastiat. Am mai vazut eu din astia.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

09 Jul 2015, 13:22

Kyuubi wrote:
Adrian. wrote:Trebuia sa mergi la ei si sa le spui ca vrei sa renunti la abonament, asa macar aveai o "hartie" ca dovada ca ai renuntat la el, asa prin telefon nu merge.
Aha ok dar oricum nu le mai dau banii am zis prin telefon ca renunt la contract hai sa vina acasa sa ia ceva din casa da nu ma pun cu ciumagu pe ei.
tu crezi ca daca se ajunge la executare silita vine doamna de la relatii cu clientii de la telekom sa te roage frumos sa parasesti incinta? haha
nu stiu, tu ai semnat un contract cu ei pe care trebuia sa il citesti si sa vezi ce poti pati in cazul in care nu platesti facturile :)
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

09 Jul 2015, 13:31

E vorba de telefonie mobila ?
Da-i in judecata pentru clauze contractuale abuzive daca nu vroiai sa ti se prelungeasca contractul automat/respectiv vezi OPC. Nu cred ca iti trebuie avocat, prima data te duci la OPC cu contractul si cu facturile. Ar trebui sa te rezolve si opc-ul.
Daca n-ai folosit abonamentul dupa ce ti-a expirat n-ai ce plati, doar ca trebuie sa ii iei mai tare.

Iti pot vinde datoria la un executor care te rezolva dupa cativa ani cu tot cu penalitati.
User avatar
Madalin
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3247
Joined: 16 Apr 2007, 14:20
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Dependent
Fost super moderator
Location: Bucuresti.
Has thanked: 109 times
Been thanked: 368 times

09 Jul 2015, 14:09

CryWolf wrote:Tu crezi ca vin ei sa iti ia ceva ? vine om de la primarie cu politia si cu fiscu si daca marai nu o sa ia doar lucruri din casa or sa te ia si pe tine, numai vandami pe aici si cand vedeti militia sau garda face-ti ca..ca imprastiat. Am mai vazut eu din astia.
daca nu are nimic pe numele lui nu are cum sa-i ia nimic din casa, nu are ce sa-i faca.. am prieteni care au dat tepe la banci de bani multi si nu le-a facut nimeni nimic.. (pe vremea cand se lua imprumut cu buletinul)
v-am dat si idei ca sa-i ardeti pe astia.. trebuie sa te duca putin capul.
User avatar
Challenger.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2530
Joined: 07 Dec 2014, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Super Moderator
Nume anterior: whisTle
Puncte: 1.7 / 3
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Jul 2015, 14:28

Nu prea ai ce sa faci,daca ai avut servicile active.
Trebuie sa platesti.
User avatar
zenner
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 10 Sep 2011, 16:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (27 ian - 27 feb)
Locul II eXtreamCS XMAS Championship 2014
Locul I eXtream Spring Cup 2015
Arbitru eXtream
0.5/3
Has thanked: 70 times
Been thanked: 69 times
Contact:

09 Jul 2015, 14:34

Eu tre' sa platesc la ceva firma de avioane 47 de milioane, so, cat de rau iti poate fi ?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information