Exercitii acasa (musculosilor)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

21 Mar 2022, 16:56

Salut!

Ce exercitii faceti voi ( care aveti acasa ) pentru picioare, brate, abdomen samd ? Aveti o schema completa sa impartasiti cu mine ? :)

Asta am acasa, vezi poza :
| Afiseaza codul
Image
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
RoyalServer 2
User avatar
nonamefortoday
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 410
Joined: 22 Jan 2020, 18:12
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 20 times
Been thanked: 39 times

22 Mar 2022, 00:34

Pai la aparatul asta poti sa faci tractiuni la helcometru, piept si biceps. Daca nu stii cum sa le executi cauta pe yt tutoriale
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

22 Mar 2022, 14:24

nonamefortoday wrote:
22 Mar 2022, 00:34
Pai la aparatul asta poti sa faci tractiuni la helcometru, piept si biceps. Daca nu stii cum sa le executi cauta pe yt tutoriale
Da, dar eram curios cine are asa ceva, ce exercitii face si cate minute etc..
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13712
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

22 Mar 2022, 16:13

Mafios_X wrote:
22 Mar 2022, 14:24
nonamefortoday wrote:
22 Mar 2022, 00:34
Pai la aparatul asta poti sa faci tractiuni la helcometru, piept si biceps. Daca nu stii cum sa le executi cauta pe yt tutoriale
Da, dar eram curios cine are asa ceva, ce exercitii face si cate minute etc..
Fa la liber ma, crezi ca te ajuta aparatul asa de mult adică asta tip scripete este fix plin.Aveam o burta cât China, am băgat flotări, abdomene, triceps, geno, gantere de 5 și 10 și bara de 40kg.Am alergat de m am saturat, am dat burta jos în vreo 5 luni dar nu de tot.Stiii ce progres mișto ai la liber, învață să îți faci exercițiile corect ca degeaba te bagi sa lucrezi și o faci aiurea..dai pe negativ.S7cces!!
Image
User avatar
nonamefortoday
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 410
Joined: 22 Jan 2020, 18:12
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 20 times
Been thanked: 39 times

22 Mar 2022, 18:45

The Kalu wrote:
22 Mar 2022, 16:13
Mafios_X wrote:
22 Mar 2022, 14:24
nonamefortoday wrote:
22 Mar 2022, 00:34
Pai la aparatul asta poti sa faci tractiuni la helcometru, piept si biceps. Daca nu stii cum sa le executi cauta pe yt tutoriale
Da, dar eram curios cine are asa ceva, ce exercitii face si cate minute etc..
Fa la liber ma, crezi ca te ajuta aparatul asa de mult adică asta tip scripete este fix plin.Aveam o burta cât China, am băgat flotări, abdomene, triceps, geno, gantere de 5 și 10 și bara de 40kg.Am alergat de m am saturat, am dat burta jos în vreo 5 luni dar nu de tot.Stiii ce progres mișto ai la liber, învață să îți faci exercițiile corect ca degeaba te bagi sa lucrezi și o faci aiurea..dai pe negativ.S7cces!!
Probabil nu are burta si vrea sa puna masa musculara, dar chiar daca are burta si vrea sa o dea jos si sa puna si masa musculara, trebuie neaparat sa manance sanatos ( sa fie in deficit caloric )
Tipul asta e aparat exista si in sali de fitness, ce fac aia acolo exact aia trebuie sa faci si tu.
Asta e pentru spate: https://www.youtube.com/watch?v=yrqEV6t ... el=ZonaFIT fi atent la ce iti explica deoarece trebuie sa le faci corect, altfel le faci degeaba.
User avatar
- SiMPLE
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 814
Joined: 13 Mar 2016, 11:19
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/ionel1
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times
Contact:

23 Mar 2022, 09:30

nonamefortoday wrote:
22 Mar 2022, 18:45
The Kalu wrote:
22 Mar 2022, 16:13
Mafios_X wrote:
22 Mar 2022, 14:24


Da, dar eram curios cine are asa ceva, ce exercitii face si cate minute etc..
Fa la liber ma, crezi ca te ajuta aparatul asa de mult adică asta tip scripete este fix plin.Aveam o burta cât China, am băgat flotări, abdomene, triceps, geno, gantere de 5 și 10 și bara de 40kg.Am alergat de m am saturat, am dat burta jos în vreo 5 luni dar nu de tot.Stiii ce progres mișto ai la liber, învață să îți faci exercițiile corect ca degeaba te bagi sa lucrezi și o faci aiurea..dai pe negativ.S7cces!!
Probabil nu are burta si vrea sa puna masa musculara, dar chiar daca are burta si vrea sa o dea jos si sa puna si masa musculara, trebuie neaparat sa manance sanatos ( sa fie in deficit caloric )
Tipul asta e aparat exista si in sali de fitness, ce fac aia acolo exact aia trebuie sa faci si tu.
Asta e pentru spate: https://www.youtube.com/watch?v=yrqEV6t ... el=ZonaFIT fi atent la ce iti explica deoarece trebuie sa le faci corect, altfel le faci degeaba.
Masa musculara poate sa puna si fara sa faca la aparatul asta. E o alternativa mai usoara ca nu are de combinat exercitii si/sau sa foloseasca gantere sau benzi. Cat despre aparat cred ca poti atinge aproape orice grupa de muschi cu el. Exista pe youtube destule explicatii despre multifunctionale si daca nu vezi pe muscle wiki poate ai si pe acolo ceva.
https://prnt.sc/r96bbt https://prnt.sc/retlsb https://prnt.sc/retn0y - ofer atentie si lectii de romana
Sunt smecher, am bani, vreti si voi? 8)
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

23 Mar 2022, 15:00

Baieti, eu stiu ca sunt foarte multe exercitii si ca aparul este foarte bun pentru orice, aproape, dar eram interesat daca careva din voi are asa ceva si face de acasa ceva exercitii si vrea sa le impartaseasca cu mine.
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
User avatar
exy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 6389
Joined: 11 Aug 2010, 14:30
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: eXpres *viewsonic
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Organizator Cupe eXtreamCS
Castigator eXtream XMAS Championship
Castigator eXtream CS:GO Cup 2014
Location: Norway
Has thanked: 326 times
Been thanked: 385 times

23 Mar 2022, 21:33

Nu prea ne cumparam asa ceva acasa, mergem la sala, mi se pare cheap cum e construit oricum.
Trebuie sa ai anxietate sociala ca sa-ti cumperi asa ceva in loc sa mergi la sala.
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

23 Mar 2022, 23:45

exy wrote:
23 Mar 2022, 21:33
Nu prea ne cumparam asa ceva acasa, mergem la sala, mi se pare cheap cum e construit oricum.
Trebuie sa ai anxietate sociala ca sa-ti cumperi asa ceva in loc sa mergi la sala.
Esti offtopic, sincer acum ! :boundlessly_laughing:
Daca nu-ti cumperi asa ceva acasa, iar in topicul asta intreb ceva despre asta, tu ar trebui sincer sa nu scrii aici... :lifting_eyes:
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

26 Mar 2022, 21:27

Am 4 gantere si o bara dreapta (pe care pot pune discuri), peste 120 kg in discuri, banca pentru piept (facuta acasa de mine), aparat pentru triceps (pentru dips, nu-mi vine cuvantul in romana, si genoflexiuni cu bara). Daca stai la casa, se merita sa investesti intr-o mini sala proprie, pe care s-o ai toata viata. Cele mai bune exercitii sunt cele cu bara sau gantere (pentru mine, nu-mi plac aparatele, nici macar la picioare), iar daca vrei si programul meu e impartit asa: spate, piept, picioare, umeri + abdomen + trapez, brate (ce am enumerat in zile diferite).
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 369 guests