Exercitii de dezvoltare a musculaturii

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

17 Sep 2013, 15:25

scosmynnnn wrote:40 de flotari din pat odata la 16 ani eu zic ca e bine :-? totusi o sa ma pun iar sper sa il duc pana la sfarsit,ma enerveaza cand vad ca nu se pune
Trebuie sa mananci bine de tot daca vrei rezultate asa repede :)) Si ma refer la piept de pui, carne de vita, peste, lapte, oua, fructe, legume si trebuie sa-ti faci un program anume(gasesti pe net), trebuie sa ai pauze intre grupele musculare si trebuie sa dormi bine. Muschiul creste atunci cand se odihneste, atunci cand dormi, nu imediat dupa ce ai facut exercitiile.
RoyalServer
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

17 Sep 2013, 15:28

CATAL1N! wrote:AcoreX, tu te auzi ba ? Cum sa-ti pocneasca rinchii sau sa te imbolnavesti de la proteine ? Doar de la steroizi daca nu ii administrezi cum trebuie, dar de la proteine e imposibil, am trait s-o aud si pe asta.
Copile, sunt la o facultate si am studiat efectul lor pe termen lung ( luate mult timp, cativa ani la rand ) si au efecte asupra rinichilor in mod special si organismului. Orice NU este facut natural, are efecte adverse asupra organismului. Ca si orice placere, costa ! Nu ma crezi, nu am ce sa iti fac, stiu ce spun. Fiecare cu organismul lui si cu conceptiile lui, iei acuma si nu ai nimic insa cand vei fi batran ( pe la 40-50 de ani ) ai sa vezi despre ce vorbeam eu.
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

17 Sep 2013, 15:30

AcoreX wrote:
CATAL1N! wrote:AcoreX, tu te auzi ba ? Cum sa-ti pocneasca rinchii sau sa te imbolnavesti de la proteine ? Doar de la steroizi daca nu ii administrezi cum trebuie, dar de la proteine e imposibil, am trait s-o aud si pe asta.
Copile, sunt la o facultate si am studiat efectul lor pe termen lung ( luate mult timp, cativa ani la rand ) si au efecte asupra rinichilor in mod special si organismului. Orice NU este facut natural, are efecte adverse asupra organismului. Ca si orice placere, costa ! Nu ma crezi, nu am ce sa iti fac, stiu ce spun. Fiecare cu organismul lui si cu conceptiile lui, iei acuma si nu ai nimic insa cand vei fi batran ( pe la 40-50 de ani ) ai sa vezi despre ce vorbeam eu.
Tu te auzi ? Adica eu daca mananc piept de pui, beau lapte si mananc oua o sa-mi pocneasca rinichii ? Alimentele respective sunt bogate in proteine, proteina e un lucru natural.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

17 Sep 2013, 15:31

trykA wrote:da,deaia la 70 de ani oamenii inca mai fac sala si sunt mai sanatosi ca unul de 20 de ani , nu ? vai de capul meu,daca mai aveati si minte..
Bine zis. Arnold, Stallone si alte celebritati care s-au dozat, de ce nu au nici pe dracu?
CATAL1N! wrote:AcoreX, tu te auzi ba ? Cum sa-ti pocneasca rinchii sau sa te imbolnavesti de la proteine ? Doar de la steroizi daca nu ii administrezi cum trebuie, dar de la proteine e imposibil, am trait s-o aud si pe asta.
Da-le pace, astia sunt crescuti cu pufarin.

Din februarie am inceput sa merg la sala, iar din martie am luat creatina si proteine pana la sfarsitul lui iunie. De o saptamana am inceput sa iau dinou.
Tin sa precizez ca in luna august mi-am facut analizele, iar rezultatele au iesit foarte bune.
scosmynnnn wrote:40 de flotari din pat odata la 16 ani eu zic ca e bine :-? totusi o sa ma pun iar sper sa il duc pana la sfarsit,ma enerveaza cand vad ca nu se pune
Probabil nu mananci bine si des.
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

17 Sep 2013, 15:31

CATAL1N! wrote:
AcoreX wrote:
CATAL1N! wrote:AcoreX, tu te auzi ba ? Cum sa-ti pocneasca rinchii sau sa te imbolnavesti de la proteine ? Doar de la steroizi daca nu ii administrezi cum trebuie, dar de la proteine e imposibil, am trait s-o aud si pe asta.
Copile, sunt la o facultate si am studiat efectul lor pe termen lung ( luate mult timp, cativa ani la rand ) si au efecte asupra rinichilor in mod special si organismului. Orice NU este facut natural, are efecte adverse asupra organismului. Ca si orice placere, costa ! Nu ma crezi, nu am ce sa iti fac, stiu ce spun. Fiecare cu organismul lui si cu conceptiile lui, iei acuma si nu ai nimic insa cand vei fi batran ( pe la 40-50 de ani ) ai sa vezi despre ce vorbeam eu.
Tu te auzi ? Adica eu daca mananc piept de pui, beau lapte si mananc oua o sa-mi pocneasca rinichii ? Alimentele respective sunt bogate in proteine, proteina e un lucru natural.
Esti si paralel ? Cand am zis ca de la proteine & steroizi ... eu ma refeream la proteine praf, nu alea din alimentatia ta de zi cu zi.
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

17 Sep 2013, 15:35

AcoreX wrote:
CATAL1N! wrote:
AcoreX wrote:
Copile, sunt la o facultate si am studiat efectul lor pe termen lung ( luate mult timp, cativa ani la rand ) si au efecte asupra rinichilor in mod special si organismului. Orice NU este facut natural, are efecte adverse asupra organismului. Ca si orice placere, costa ! Nu ma crezi, nu am ce sa iti fac, stiu ce spun. Fiecare cu organismul lui si cu conceptiile lui, iei acuma si nu ai nimic insa cand vei fi batran ( pe la 40-50 de ani ) ai sa vezi despre ce vorbeam eu.
Tu te auzi ? Adica eu daca mananc piept de pui, beau lapte si mananc oua o sa-mi pocneasca rinichii ? Alimentele respective sunt bogate in proteine, proteina e un lucru natural.
Esti si paralel ? Cand am zis ca de la proteine & steroizi ... eu ma refeream la proteine praf, nu alea din alimentatia ta de zi cu zi.
Si ce, alea nu sunt tot proteine ? Daca sunt sub forma de praf sau piept de pui care-i treaba ? Du-te si vezi pe net ce contin proteinele de vanzare, subsante necesare organismului. Tu crezi ca daca erau asa daunatoare precum zici tu mai erau pe piata ? Tu le confunzi taica, daca iei proteine muschiul iti creste absolut normal, deoarece cum am spus mai sus, contin tot ce e necesar corpului uman. Poate dauneaza, dar daca nu le iei calculat, tot ce-i mult dauneaza. Asa il induci in eroare pe saracu baiat, si chiar ca nu mai creste daca nu ia.
Last edited by CATAL1N! on 17 Sep 2013, 15:38, edited 1 time in total.
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

17 Sep 2013, 15:37

Mitzocul mananc destul de des dar dezavantaj e ca nu imi plac lactatele :( de nicio culoare. Ciorbe mananc in general oricum mi-a explicat Acorex destul de bine ce am de facut :) dar este nevoie si de timp
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

17 Sep 2013, 15:38

CATAL1N! wrote:
AcoreX wrote:
CATAL1N! wrote: Tu te auzi ? Adica eu daca mananc piept de pui, beau lapte si mananc oua o sa-mi pocneasca rinichii ? Alimentele respective sunt bogate in proteine, proteina e un lucru natural.
Esti si paralel ? Cand am zis ca de la proteine & steroizi ... eu ma refeream la proteine praf, nu alea din alimentatia ta de zi cu zi.
Si ce, alea nu sunt tot proteine ? Daca sunt sub forma de praf sau piept de pui care-i treaba ? Du-te si vezi pe net ce contin proteinele de vanzare, subsante necesare organismului. Tu crezi ca daca erau asa daunatoare precum zici tu mai erau pe piata ? Tu le confunzi taica, daca iei proteine muschiul iti creste absolut normal, deoarece cum am spus mai sus, contin tot ce e necesar corpului uman.
DOH ! Fratioare te ajuta sa cresti, iei de spargi te faci cat casa nu zic ca nu ! Insa daca te informezi oleaca "taica", ai sa vezi ce efecta au asupra rinichilor. Deci taci din gura daca nu stii ce efecte adverse au peste o perioada de timp, te rog taci din gura.
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

17 Sep 2013, 15:39

Pai de ce te-ai infometa daca vrei sa cresti ? LOL, unde-i logica ? Cica te faci cat casa, pai ba omule, daca tu n-ai nicio treaba cu sportul stai in banca ta. ASTEA NU SUNT STEROIZI SA TE UMFLE, daca lucrezi cum trebuie si mananci, cum trebuie, le iei cum trebuie n-ai nicio treaba.
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

17 Sep 2013, 15:42

Nu te infometezi, mananci natural - iti iei proteinele si carbohidratii doar din alimentatie. Simplu, + odihna.
User avatar
trykA
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1158
Joined: 24 Feb 2008, 21:23
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 58 times
Been thanked: 48 times

17 Sep 2013, 19:56

AcoreX wrote:Nu te infometezi, mananci natural - iti iei proteinele si carbohidratii doar din alimentatie. Simplu, + odihna.
tu nu gandesti frate? proteinele praf sunt aceleasi cu proteinele din mancare doar ca tu nu le gasesti in mancare le iei din shakeùri , pentru ca ele iti inlocuiesc masa,este ca si cum nu pui lapte , oua , branza , fructe pe masa ci pui un shake , ce dracu nu ai logica ? sunt NATURALE , deaia se NUMESC PROTEINE , daca nu , se numeau STEROIZI , sunt NATURALE , NU DAUNEAZA , PRICEPI?
User avatar
okonina
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 329
Joined: 27 Jul 2010, 17:53
Detinator Steam: Nu
Location: Resita
Has thanked: 33 times
Been thanked: 17 times

17 Sep 2013, 20:24

Pe baza propriei experiente si a urmatorului videoclip http://www.youtube.com/watch?v=U34_O2GQRes :

Secretul crestetii musculare cu ajutorul exercitiilor calistenice(cu greutatea corpului) consta in obosirea,fortarea muschilor prin exercutarea cat mai lenta si corecta a exercitiilor.Repetarile rapide de circa 1/2 secunde a exercitiilor nu va avea efect decat la incepatori pe o perioada scurta de timp.Odata ce ai ajuns sa faci corect 20-30 de flotari s-a oprit cresterea musculaturii si vei obtine numai rezistenta.
Trebuie sa adopti aceeasi atitudine ca la o sala de forta,adica 10-12 repetari (pe care le faci din ce in ce mai lente odata cu trecerea timpului) si 5-6 serii pe exercitiu.Cand zic "mai lent" ma refer la "greutate mai mare" = muschi mai mari.

Sper ca m-am facut inteles si spor la "munca" ;)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information