Experienta... ciudata

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Raul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2339
Joined: 03 Feb 2012, 11:33
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/raulll
Reputatie: Fost administrator
Location: Germany
Has thanked: 44 times
Been thanked: 121 times

25 Sep 2015, 23:12

AGSQ wrote:
DRS wrote:Mie mi s-a intamplat de 2 ori o asemenea experienta....
Numai ca la mine a fost un pic mai diferit...
Intro dimineata tot asa pe la 6-7 asa m-am trezit, sau asa am crezut eu...numai ca nu puteam sa ma misc, eram 90 % paralizat...constientizam, am deschis ochii ma uitam pe geam dar nu puteam sa ma misc, asta din cauza ca simteam o putete care imi tinea bratele co totul, adica ma tinea in brate, se apasa pe mine...am incercat sa-mi fac cruce cu mana dar nu am putut, parca imi supsese o forta malefica toate puterile... mi-am facut cruce cu limba si in secunda 2 m-a eliberat acea forta malefica...
Aceste 2 experiente le-am trait pe timp de vara cand mi-am dat cruciulita cu lantisorul de la gat, acestea fiind sfintite... in timp ce am la gat lantul cu cruciulita, am un somn liber, linistit si curat.
Bine, excluzand faptul ca in casa aud mereu scartaituri, vad umbre in timp ce stau la PC...

Mi-am tot auto-implementat in cap ca poate mi s-a parut, dar stiu sigur ca eram treaz si paralizat. Doamne fereste, cand povestesc, mi se face pielea de gaina...
Citeste acatistul Sf. Ciprian.
eu zic ca ar trebui sa te duci la un azil de nebuni
RoyalServer 2
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

26 Sep 2015, 00:58

Raul wrote:
AGSQ wrote:
DRS wrote:Mie mi s-a intamplat de 2 ori o asemenea experienta....
Numai ca la mine a fost un pic mai diferit...
Intro dimineata tot asa pe la 6-7 asa m-am trezit, sau asa am crezut eu...numai ca nu puteam sa ma misc, eram 90 % paralizat...constientizam, am deschis ochii ma uitam pe geam dar nu puteam sa ma misc, asta din cauza ca simteam o putete care imi tinea bratele co totul, adica ma tinea in brate, se apasa pe mine...am incercat sa-mi fac cruce cu mana dar nu am putut, parca imi supsese o forta malefica toate puterile... mi-am facut cruce cu limba si in secunda 2 m-a eliberat acea forta malefica...
Aceste 2 experiente le-am trait pe timp de vara cand mi-am dat cruciulita cu lantisorul de la gat, acestea fiind sfintite... in timp ce am la gat lantul cu cruciulita, am un somn liber, linistit si curat.
Bine, excluzand faptul ca in casa aud mereu scartaituri, vad umbre in timp ce stau la PC...

Mi-am tot auto-implementat in cap ca poate mi s-a parut, dar stiu sigur ca eram treaz si paralizat. Doamne fereste, cand povestesc, mi se face pielea de gaina...
Citeste acatistul Sf. Ciprian.
eu zic ca ar trebui sa te duci la un azil de nebuni
Pai ia sa vedem: Te-ai simtit lezat de un post. Cine trebuie sa viziteze azilul ?
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
User avatar
ValiG
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 120
Joined: 10 Sep 2015, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: .
SteamID: ghebaru
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti

28 Sep 2015, 13:07

Lasati ateii sa faca ce vor :troll :| =)) , hai ba comentati facetii nebuni :)))) doar sunteti genii voi ce mama dq
User avatar
Raul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2339
Joined: 03 Feb 2012, 11:33
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/raulll
Reputatie: Fost administrator
Location: Germany
Has thanked: 44 times
Been thanked: 121 times

28 Sep 2015, 21:43

ValiG wrote:Lasati ateii sa faca ce vor :troll :| =)) , hai ba comentati facetii nebuni :)))) doar sunteti genii voi ce mama dq
pe langa tine da, suntem genii
te rog abtine-te de la comentarii
deag666
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 195
Joined: 28 Dec 2014, 22:14
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Arad Romania

28 Sep 2015, 23:06

De acu in colo , lasa-ti la indemana o sticla cu țuica şi când te ia , dă-o peste cap :> .
On : daca fumezi canabis ce să-ți fac ...
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6283
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 185 times
Been thanked: 792 times
Contact:

29 Sep 2015, 12:40

Raul wrote:
ValiG wrote:Lasati ateii sa faca ce vor :troll :| =)) , hai ba comentati facetii nebuni :)))) doar sunteti genii voi ce mama dq
pe langa tine da, suntem genii
te rog abtine-te de la comentarii
Raul, inteligenta si prostia sunt doua forme de extremism. Cu totii suntem destepti, prosti si genii in acelasi timp.

Fiecare om se afla in prezent pe o anume treapta de evolutie. Respecta locul fiecaruia. Singurul lucru pe care il poti face este sa fii mai intelept si sa ii ajuti pe ceilalti, nu sa ii critici, ataci sau jignesti. Asta nu te va ajuta nici pe tine, nici pe ei.
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

03 Oct 2015, 08:22

AGSQ wrote:
DRS wrote:Mie mi s-a intamplat de 2 ori o asemenea experienta....
Numai ca la mine a fost un pic mai diferit...
Intro dimineata tot asa pe la 6-7 asa m-am trezit, sau asa am crezut eu...numai ca nu puteam sa ma misc, eram 90 % paralizat...constientizam, am deschis ochii ma uitam pe geam dar nu puteam sa ma misc, asta din cauza ca simteam o putete care imi tinea bratele co totul, adica ma tinea in brate, se apasa pe mine...am incercat sa-mi fac cruce cu mana dar nu am putut, parca imi supsese o forta malefica toate puterile... mi-am facut cruce cu limba si in secunda 2 m-a eliberat acea forta malefica...
Aceste 2 experiente le-am trait pe timp de vara cand mi-am dat cruciulita cu lantisorul de la gat, acestea fiind sfintite... in timp ce am la gat lantul cu cruciulita, am un somn liber, linistit si curat.
Bine, excluzand faptul ca in casa aud mereu scartaituri, vad umbre in timp ce stau la PC...

Mi-am tot auto-implementat in cap ca poate mi s-a parut, dar stiu sigur ca eram treaz si paralizat. Doamne fereste, cand povestesc, mi se face pielea de gaina...
Citeste acatistul Sf. Ciprian.
Andrei, imi poti spune mai exact cine e Sf. Ciprian si ce a facut el mai exact de a ajuns sfant? Nu de alta, dar nu vreau sa-mi incarc memoria inutil.
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

03 Oct 2015, 11:05

DRS wrote:
AGSQ wrote:
DRS wrote:Mie mi s-a intamplat de 2 ori o asemenea experienta....
Numai ca la mine a fost un pic mai diferit...
Intro dimineata tot asa pe la 6-7 asa m-am trezit, sau asa am crezut eu...numai ca nu puteam sa ma misc, eram 90 % paralizat...constientizam, am deschis ochii ma uitam pe geam dar nu puteam sa ma misc, asta din cauza ca simteam o putete care imi tinea bratele co totul, adica ma tinea in brate, se apasa pe mine...am incercat sa-mi fac cruce cu mana dar nu am putut, parca imi supsese o forta malefica toate puterile... mi-am facut cruce cu limba si in secunda 2 m-a eliberat acea forta malefica...
Aceste 2 experiente le-am trait pe timp de vara cand mi-am dat cruciulita cu lantisorul de la gat, acestea fiind sfintite... in timp ce am la gat lantul cu cruciulita, am un somn liber, linistit si curat.
Bine, excluzand faptul ca in casa aud mereu scartaituri, vad umbre in timp ce stau la PC...

Mi-am tot auto-implementat in cap ca poate mi s-a parut, dar stiu sigur ca eram treaz si paralizat. Doamne fereste, cand povestesc, mi se face pielea de gaina...
Citeste acatistul Sf. Ciprian.
Andrei, imi poti spune mai exact cine e Sf. Ciprian si ce a facut el mai exact de a ajuns sfant? Nu de alta, dar nu vreau sa-mi incarc memoria inutil.
Sfantul Ciprian a trait in timpul imparatului Diocletian (284-305). Sfantul Ciprian a fost vrajitor, filosof si slujitor al zeului pagan Apolo din Antiohia Siriei.

Din relatarea vietii sale, aflam ca un tanar pagan, Aglaid, s-a indragostit de o fata Iustina si dorind sa o ia de sotie, cere ajutorul vrajitorului Ciprian pentru ca a fost respins de fecioara. Ciprian a trimis succesiv la Iustina diavoli care sa aprinda in ea pofta trupeasca pentru Aglaid. Dar vrajile lui Ciprian au ramas fara efect, caci ea le alunga cu rugaciune, post si semnul sfintei cruci. In urma acestor zadarnice eforturi, Ciprian a cunoscut inselarea in care se afla si s-a botezat. El a fost hirotonit preot, iar mai tarziu episcop in Cartagina. Sfantul Ciprian a murit ca martir pe 2 octombrie 304 impreuna cu Sfanta Iustina.

Ai aici mai multe detalii + rugaciunea (acatistul): http://www.crestinortodox.ro/sfinti/sfa ... 19550.html
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information